Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 09:52   

Po prostu idź do innego lekarza, a najlepiej do tego, od którego zwolnienia przynoszą inne koleżanki z pracy.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-11, 14:01   

Larrikol, ja tez mialam problem ze zwolnieniem. Kiero nalegal, a lekarz w 4msc juz ciazy oznajmil ze ciaza to nie choroba a praca w biedronce jest fajna. Poszlam do innego lekarza juz 5msc i sam zaproponował zwolnienie
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 21:47   

sylwuńka, wiem że nie zawsze chcą i rozumiem, bo tak naprawdę mają rację. Dlatego odsyłam do lekarza, który wiadomo, że wysyła na L4
 
     
Lioness 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2019
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-26, 23:19   Ciąża 2019

Witam. Czytałam Posty o ciąży wszystkie jakie znalazłam. Ale nie udało mi się znaleźć żadnych informacji jak to wygląda obecnie. Chodzi mi głównie o to jak wygląda cała procedura gdy obowiązkowe są już zl elektroniczne? Kiedy pracodawca otrzymuje informacje że przebywam na zwolnieniu i czy wie jakiego powodu? Muszę dzwonić i mówić ze wzięłam chorobowe? Dodam że wolałabym żeby jak najmniej osób wiedziało o moim stanie ,chociaż zdaje sobie sprawę ze trudno będzie tego uniknąć. Może podpowiedzą coś kobitki które już mają to za sobą,
_________________
Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-27, 01:40   

Lioness, zwolnienie idzie elektronicznie wiec wszystko odrazu idzie do pracodawcy, powod zwolnienia takze. Ty powinnas powiadomic o tym fakcie sklep np. W formie sms. A na co "chorujesz" i tak wyjdzie,pozatym niewiem co ukrywac...
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-27, 11:41   

Wypadałoby powiedzieć, że jest się np chorym czy coś , bo niefajnie jak nagle wpada zwolnienie a ktoś nie ma za Ciebie pracownika.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-27, 11:51   

Lioness napisał/a:
Muszę dzwonić i mówić ze wzięłam chorobowe?

Masz obowiązek niezwłocznie powiadomić pracodawcę o nieobecności w pracy, nie musisz się tłumaczyć z jakiego powodu i nie zmienia tego fakt, że L4 przesyłane jest elektronicznie do pracodawcy. Pracodawca nie ma prawa udostęniać informacji o przyczynie Twojej "choroby" - to są dane wrażliwe.
 
     
Lioness 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2019
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-27, 14:09   

Po prostu ze względu na moje poprzednie przeżycia nie chce tego rozgłaszać . Ale jak ks będzie wiedzieć to i tak wszystkim powie. Nie wiem jak to delikatnie załatwić żeby uniknąć gadania i plotek. Ale tak jak piszecie i tak jak podejrzewałam niestety się nie da. Ale podpowiedzi związane z l4 dużo mi wyjaśniły. Jeszce jedno pytanie. Czy jak przedłuża mi umowę do dnia porodu to będą mi normalnie potrącać PZU?
_________________
Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-27, 16:38   

Zwolnienie nie jest przesyłane na konkretny sklep, tylko bezpośrednio do pracodawcy, a Ty póki nie potwierdzisz z jakiego powodu masz L4 to mogą się tylko domyślać. Od plotek jednak nie uciekniesz. Jeśli jesteś w ciąży to długo tego nie ukryjesz, chyba że wyjedziesz gdzieś na drugi koniec świata ;-) Życzę Ci, żeby tym razem wszystko miało swój szczęśliwy finał.

Póki jesteś pracownikiem, składka na PZU będzie odciagana, ale póxniej (z tego, co wyczytałam na forum) sama musisz potwierdzić chęć dalszego opłacania składek, ale już nie na tak atrakcyjnych warunkach, ponieważ grupowe ubezpieczenie już wtedy Cię nie obejmuje. Najlepiej zadzwoń do PZU, tam Ci wszystko szczegółowo wyjaśnią.
 
     
Lioness 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2019
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-27, 19:14   

O super to teraz już wiem wszystko :) Nie zamierzam ukrywać tego wiecznie bo wiadomo że się nie da. Na szczęście prywatnie praktycznie nie mam kontaktu z współpracownikami więc na początku nie będzie to takie trudne. ;)
_________________
Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-28, 09:21   

Larrikol napisał/a:
Lioness napisał/a:
Muszę dzwonić i mówić ze wzięłam chorobowe?

Masz obowiązek niezwłocznie powiadomić pracodawcę o nieobecności w pracy, nie musisz się tłumaczyć z jakiego powodu i nie zmienia tego fakt, że L4 przesyłane jest elektronicznie do pracodawcy. Pracodawca nie ma prawa udostęniać informacji o przyczynie Twojej "choroby" - to są dane wrażliwe.


dokładnie. W większości przypadków, pracodawca też nie wie o przyczynie zwolnienia. Poza sytuacjami gdy ta przyczyna może mieć szczególne znaczenie (np. alkohol, ciąża, ch. zakaźna szczególnie niebezpieczna). Są na to kody. W pozostałych wie jedynie, ze chory, nie może świadczyć pracy "od do" i czy "winien leżeć"...
Oczywiście są to informacje chronione i w dobie e-zwolnienia, znają je tylko kadry. Przełożeni wiedza tylko, ze "ZLA".
 
     
Lioness 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2019
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-29, 17:49   

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Nie ma to jak nieoceniona pomoc :-) ;-)
_________________
Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana.
 
     
Pietruszka167 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lip 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-02-13, 14:48   Ciąża/Zaświadczenie/przedłużenie umowy

Witam serdecznie kolegów i koleżanki po fachu!
Niedawno dowiedziałam się o ciąży i od kilku dni przebywam na zwolnieniu.
Z końcem kwartału kończy mi się umowa o pracę na czas określony. Czy potrzebuję od lekarza jakiegoś dodatkowego zaświadczenia potwierdzającego ciąże w celu przedłużenia umowy do czasu porodu czy to przedłuża się już automatycznie?
Będę wdzięczna za odpowiedź,
Pozdrawiam! :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-02-21, 14:27   

Automatycznie
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo