Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-21, 09:18   

Larrikol napisał/a:
Do końca ciąży, to nawet jakby chciała to nie da rady, bo pewnie jej samopoczucie nie pozwoli. Ale na początku nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować, jeśli bardzo się upiera.
Na kasie moze siedziec 4h, ale przez te 4h ile musi przerzucic cukrów, mak , zgrzewek, a jak ktos jej przyniesie cos duzego to co ma zrobic, wołac na kliencie zeby skanował ? wołac kolezanke której nie ma? a moze ma powiedziec ze nie skasuje bo jest w ciazy i nie moze? nie ma takiego miejsca w Biedronce by mogła cos robic. Nie oszukujmy sie. No moze sie upierac ale równiez na własne ryzyko bo to nie siedzenie za biurkiem. Moze nawet sie trafic pijany żul który ja popchnie, albo nawet przepadnie przez cos. To jednak duza hala sprzedazy a ludzie nie patrza na oczy co robia. Nie raz zostałam staranowana przez klienta.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-21, 09:51   

Różne rzeczy chodzą po ludziach. Na dobrą sprawę to i na ulicy może ja ktoś popchnąć, albo ze schodów może zlecieć lub przewrócić się na chodniku. Ja tylko mówię, że jesli nie chce od razu iść na zwolnienie to firma powinna zapewnić jej zajecie. Ale nie o tym mowa, bo przecież tutaj akurat problem jest całkiem odwrotny ;)
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-21, 09:55   

Larrikol napisał/a:
Do końca ciąży, to nawet jakby chciała to nie da rady, bo pewnie jej samopoczucie nie pozwoli. Ale na początku nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pracować, jeśli bardzo się upiera.


Larrikol w tym czasie co pracuję dziewczyna chciała do końca miesiąca dociągnąć, wszystkie mówiłyśmy żeby spadała stąd, a ona się śmiała, że ciąża to nie choroba i niestety dziecko straciła, jak się starała drugi raz, to juz nie czekała na nic tylko wyniki krwi robiła i natychmiast poszła na l4, ciąża i biedronka to bardzo kiepskie połączenie ...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-21, 10:46   

MalaAsia, też znam takie przypadki, ale znam też taki, że dziewczyna na kasie zaczęła rodzić ;)
 
     
~monteusz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Paź 2017
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-21, 11:05   

a matko, pisałam taki mądry wywód i coś mi zeżarło :D
na bhp mówił że jak biedra zwolni z obowiązku świadczenia pracy to dostaje się tylko gołą podstawę, więc jeśli tylko jest możliwość to brać l4 bo wtedy jest średnia płacona z całych pensji ;)
 
     
alina038 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Cze 2018
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-27, 12:25   ;)

Witam , chciałabym się dowiedzieć jak to jest jeśli umowa kończy mi się za 2 miesiące, a przed jej zakończeniem zajdę w ciąże.. Czy umowa zostanie przedłużona ? Czy np. będę na zwolnieniu do końca umowy a później baaj ? :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-06-27, 12:47   

Jeżeli umowa kończy się przed 12 tyg. ciąży, pracodawca nie ma obowiązku jej przedłużać. Jeśli nie skorzysta z tej możliwości, to umowę przedłuża Ci do dnia porodu i do widzenia.
 
     
Melus01 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sie 2018
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-11, 23:49   Ciaza

Witam. Mam umowe do konca wrzesnia. Z dniem ostatni wrzesnia bylabym w 10tyg ciazy. Czy umowa zostanie mi przedluzona do dnia porodu? Czy musze dostarczyc jakies zaswiadczenie o tym w ktorym tygodniu ciazy jestem?
 
     
aanilevee 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-04-28, 19:54   

Kochani czy po 33 dniach zwolnienia trzeba składać wniosek do zusu o zasilek chorobowy?
Czy nasza firma sie tym sama zajmuje ?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-04-28, 20:15   

Nic nie musisz robić, jeśli dalej masz umowę z pracodawcą. Dostarczasz tylko zwolnienie, lub nie - jeśli wystawia Ci elektroniczne, a Wynagrodzenie będziesz dostawała, jak do tej pory, od pracodawcy.
 
     
cytryna4 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-10, 19:28   

Witam mam problem z zalatwieniem l4 na okres ciazy,prywatny oraz moj osobisty ginekolog nie wystawil mi zwolnienia.orzecznij pracy rowniez wpisal ze jestem zdolna do pracy na warunkach kobiet ciąży i zebym nie dala sie wrobic w zadne l4 bo chora nie jestem. Natomiast teraz prywatny ginekolog oznajmiła iz powinnam jeszcze raz isc do orzecznika żeby ten wystawil mi decyzje onurlip pelno platny na okres ciazy jeżeli nie sa w stanie mi znaleźć pracy zamiennej dostosowanej do mojego stanu czy ktoś mial juz stycznosc z takim tematem? Juz nie wiem co robić a "tymczasowy urlop już zaraz mi sie konczy a zwolnienia brak.
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-10, 20:52   

https://www.wysokieobcasy...eRedirects=true
jeśli koniecznie chcesz iść na zwolnienie , to może zmień lekarza
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-10, 21:08   

https://mamaginekolog.pl/zwolnienia-lekarskie-w-ciazy/
Ja się nie dziwię, że ginekolog nie chce wystawić L4 bo może stracić prawo do wystawiania zwolnień skoro Ty nie masz decyzji w pracy a Ty wtedy wypłatę, bo ZUS może takie coś sprawdzić.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
cytryna4 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-11, 10:19   

Nie chce absolutnie, tym batdziej ze powiedziano mi ze ten okres nie licxy sie do skladkowych.
  Ocena JMP: 8/10
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 10:34   

bez jaj. Jeśli chce mieć to lekarz zawsze zwolnienie dla ciężarówki obroni. Najwyżej komisja stwierdzi poprawę stanu i przerwie. wstecznie nie ruszy. Ani od ginekologa dla ciężarnej ani od psychiatry na różne "obniżone nastroje". Wszystko da się obronić na podstawie opisu przeprowadzonego wywiadu. Już na jego podstawie lekarz ma podkładkę. A tego wstecznie nie stwierdzą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo