Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2013-02-26, 21:57
Związki Zawodowe "Solidarność" w Biedronce
Autor Wiadomość
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
Wysłany: 2013-09-30, 14:00   

raz na jakis czas 55 godzin to jeszcze nie koniec swiata
 
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
Wysłany: 2013-09-30, 18:28   

ja mialam kiedys 64 i przezylam :)
 
 
     
stonka123456

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-10-01, 12:56   

witam! tez miałam kiedyś taka sytuacje. Mialam planowany zabieg w szpitalu. powiadomilam kierownika o tym dużo wcześniej, caly czas się przypominając.. kiedy przyszlo co do czego i poszlam na L4 kiedrownik naniosl mi na grafiku caly tydzień wolnego .. i smial mi się w gebe i mowil ze i tak i tak on godzin nie straci a ja będę musiala je odrobić ...
No i tak tez się stało ...
kiedy poszlam drugi raz na "planowane L4" .. i uprzedziłam kierownika, ze jak tym razem zrobi mi to samo to już nie pozostanę anonimowa dzwoniac do BOP... a on znow mi się zasmial w gebe i powiedział "Przeciez ja nic nie wiem o tym ze Ty idziesz na L4" ... ale na szczęście za drugim razem było wszystko w porządku .. na każdy dzień mojego zwolnienia naniosl 6 h ...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-05, 23:16   

to nie szczęście to jego strach...... co za tępy gnojek bo straciłaś i 20% za chorobowe i musiałaś jeszcze to odpracować
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2013-10-27, 17:17   

czy związki zawodowe mogą opublikować kwotę jaką na świadczenia wydano w tym roku? z szczegółowym rozpisaniem w jakiej formie i kwocie zostały one rozdysponowane? a jeśli nie zz to do kogo można udać się z Tym zapytaniem?
 
     
Ataman 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-10-27, 19:38   

Pytanko małe - chodzi o świadczenia z funduszu socjalnego jak rozumiem???
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-27, 20:45   

tak jak nasz kolega wspomniał 8) doprecyzuj pytanie
 
     
Ataman 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-10-27, 21:13   

W normalnym zakładzie pracy to pracodawca rozlicza sie z wydatków na fundusz socjalny oczywiście w porozumieniu ze związkiem zawodowym.(jeżeli jest) MUSI!!! podać do wiadomości pracowników na co poszły pieniądze (zapomogi finansowe , bezzwrotne pożyczki, świadczenia z tytułu urodzenia dziecka ,śmierci bliskiej osoby,paczki,pożyczki na kupno domu ,remonty mieszkania)Nie może tego zrobić imiennie (Pani Kowalska dostała tyle i tyle na to i na to)Podaje tylko suche liczby- zapomogi tyle i tyle- pożyczki tyle.. itp. Ludzie maja rożne problemy i pewnie ujawnianie ich i upublicznie nie było by dla nich fajne.
Musi poinformować pracowników o kwocie która została z zeszłego roku i przewidywanej kwocie funduszu na rok następny. To jest bardzo proste do wyliczenia.
TAK JEST W KAŻDYM NORMALNYM ZAKŁADZIE PRACY to reguluje ustawa.
Mały odnośnik to tekst kolegi Robertty w temacie odsyłania folderów :)
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2013-10-28, 20:05   

dziękuję, właśnie chodziło mi o taką odpowiedź.. tylko, jeszcze chciałabym wiedzieć.. gdzie takie informacje pracodawca umieszcza? gdzie mogłabym dostać wykaz wydatkowanych pieniędzy.. ile % z funduszu poszło na pożyczki ile na bony...itd.
 
     
Ataman 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-10-28, 20:34   

Jak poznałem waszą firmę ostatnio to myślę sobie ,że nigdzie nie zamieszczają - jak znasz jakiś ludzi ze związku NSZZ SOLIDARNOŚĆ z Biedronki to tylko oni coś wiedzą a i w to wątpię....A taka informacja powinna być podana na jakimś zebraniu załogi sklepu... ale to pewnie moje takie małe marzenie.
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2013-10-28, 20:43   

też nigdzie sie nie spotkałam z taką publikacja a myślę że powinna być zamieszczana w naszej firmowej gazetce albo na plakatach które dostajemy co miesiąc.. wystarczyłoby
takie sprawozdanie półroczne..
 
     
Ataman 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-10-28, 21:08   

Wg. ustawy powinno sie przedstawiać sprawozdanie roczne - gazetka to poniżająca forma kontaktu- w końcu to Wasze pieniądze i to ktoś z firmy powinien to przedstawić. Ale pewnie za dużo wymagam....
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2013-10-28, 21:33   

więc najwyższa pora aby Ktoś się tym zajął...
 
     
Ataman 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2013-10-30, 21:56   

Związki Zawodowe tylko one coś mogą wywalczyć w Waszej firmie...
Pozdrawiam
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2013-10-31, 09:40   

ZZ NIE wywalczą wszystkiego skoro my, pracownicy nie chcemy zrzeszać się w tej organizacji. chodzi o pieniądze, o składki..??? zapraszam do zapisywania się do nich.. sama tez należę.. i widzę, ze pracodawca zaczyna obawiać się związków .. rosną w siłę, poruszają tematy niewygodne dla Firmy, -czego dowodzą wyniki kontroli.. chcemy żeby było lepiej> nie tylko w Biedronce? zacznijmy od siebie.. zacznijmy zmiany w sobie.. zdecydujmy się powiedzieć nie..
Ktoś powie.. ale ja mam na utrzymaniu rodzinę.. itd... własnie sytuacja ekonomiczna strach przed utratą dochodu powstrzymuje wiele osób do przyłączania się do związków, do wyrażania sprzeciwu. ale jeżeli organizacja będzie na tyle silna to Prawa Pracownicze będą przestrzegane.
myślicie, ze mam ciepły stołeczek i cudowne życie, ze się tak wymądrzam.. po moim liście z odesłanym folderkiem... będzie mi teraz łatwo?
czy wcześniej miałam lepiej.. nie.. wciąż pod górę.. wciąż muszę zmagać się z KR... i wiecie co, nawet nie pomoc fizyczna jaka udzielają związki jest ważna.. ale psychiczna.. czasami warto zadzwonić do kogoś wyżalić się,...i związki tym są... nie bezimienną organizacją ale ludźmi z imienia i nazwiska.
pozdrawiam związkowców... i dziękuję za trud ich pracy..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo