Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2013-02-26, 21:57
Związki Zawodowe "Solidarność" w Biedronce
Autor Wiadomość
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
Wysłany: 2013-11-29, 15:22   

LIDL DO 14 TEJ W wigilię
  Ocena JMP: 5/10
     
Andzia2001 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Lis 2012
Posty: 18
Wysłany: 2013-11-29, 17:08   

Ja p.......ę, to się w głowie nie mieści żeby trzeba było o łaskę prosić w takim dniu.
Do 14 to itak za długo bo zanim posprzątamy ten burdel to trochę potrwa a jeszcze NF wystawić to wątpię czy da się do 15 wyrobić albo będziemy tak zapie.......ć, że na Wigilii będziemy myśleć tylko żeby się położyć - urok Swiąt w biedronce
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
Wysłany: 2013-11-29, 19:36   

ondrasz napisał/a:
a dlaczego tylko dla marketów? Czy Pani Zosia czy Kasia pracująca (NIE właściciel) w sklepiku osiedlowym to wigilię ma w innym dniu?
W marketach teoretycznie mogą być zmiany i nie w każdą wigilię/sylwestra czy inny dzień tego typu się pracuje - z racji większej ilości pracowników.
W małych sklepach osiedlowych nie ma ludzi wielu i taki pracownik musi "zaliczyć" każdy taki dzień...

To fakt, zwykłe sklepy gdzie pani Zosia czy Kasia pracująca (NIE właściciel) powinny być zamknięte w wigilię. No chyba, że kierownik sobie chce stać i sprzedawać.
Tylko, że w naszej mieścince (może w małych miasteczkach tak jest; nie wiem ;] ) o godz 12 góra 13 nie zrobisz zakupów bo są zamknięte.
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2013-11-30, 18:07   

Wigilia dla Naszych przełożonych to szczególny dzień…. Mogą liczyć na duży utarg… zależy im na największym zaangażowaniu pracowników, wysokiej dyspozycyjności… podejrzewam, że za świąteczny utarg mogą sobie spokojnie spędzić święta na wczasach, w egzotycznych krajach. A my, jesteśmy obiektem ich kpin…żartów przy drinkach.. na które nas nigdy nie będzie stać…kolejny dowód na niegodne traktowanie Nas, jako pracowników… gdzie w tym momencie, i na jakich zasadach są najlepszym pracodawcą? Ich nie interesuje .że poza zamknięciem sklepu,, pozostają zadania porządkowe itd.. i ze część tych ludzi mieszka w miejscowościach gdzie autobus już nie dojeżdża o tej porze.. nie, Pracodawca Godny Zaufania… pływa wówczas w basenie… czy zajada się owocami morza…. I interesuje się jedynie wynikiem… zyskiem,…

Zastanawiam, się… czy może nie warto zacząć uświadamiać klientów… poprzez różne organizacje.. nawet Kościół … aby klienci zrobili zakupy wcześniej, przed wigilią.. w ostateczności rano w wigilię,… bądźmy świadomi.. że nasze miłe panie ze sklepów .. też maja rodziny i prawo do godnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie …
 
     
#sweetboy1989

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 96
Wysłany: 2013-11-30, 21:22   

Przepraszam, ale w tym dniu nie tylko sklepy pracują. To jest normalny dzień roboczy. Moja mama pracuję w urzędzie i tego dnia idzie normalnie na 7 do 15, a siostra ma dyżur w szpitalu od 7 do 19...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-11-30, 22:46   

Dokładnie jak świat światem ten dzień zawsze był pracujący wiec nie wiem o co to wielkie larum , pracują wszystkie zakłady pracy bez wyjątku no chyba ,że wigilia wypada w weekend to jest inaczej.
Pomijam ,że u prywaciarza to i do 18 pracują oraz w święta ,bo nie mają wyboru.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#daszu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 97
Wysłany: 2013-12-01, 13:03   

kluq napisał/a:
Dokładnie jak świat światem ten dzień zawsze był pracujący wiec nie wiem o co to wielkie larum , pracują wszystkie zakłady pracy bez wyjątku no chyba ,że wigilia wypada w weekend to jest inaczej.
Pomijam ,że u prywaciarza to i do 18 pracują oraz w święta ,bo nie mają wyboru.



No i co z tego, że to był zawsze dzień roboczy ?! Często da się zauważyć, że tzw. "człowiek" i jego potrzeby schodzą na plan dalszy. Dzisiaj najważniejszy jest regulamin, paragrafy, kasa i to powiedzenie "bo tak było zawsze". To nie służba zdrowia, czy transport publiczny. Nie zdążyłeś kupić mąki trudno, masz pecha idź do sąsiada, nic ci się nie stanie.
Bądźmy szczerzy, w całym tym Bożym Narodzeniu najważniejsza jest Wigilia, reszta dni to obżarstwo. Ludzie wracają z pracy, i siedzą "skapciali" przy kolacji. Jestem za tym, żeby Wigilia była wolna, a w Trzech Króli mogę zapierniczać.
  Ocena JMP: 6/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-12-01, 14:43   

Ja jestem za tym aby w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia , Wielkanocy i w Nowy Rok nie musieć iść na noc do pracy ale idę ,bo tak mam ułożony grafik mimo ,że wszyscy inni maja wolne, bo to dzień świąteczny w odróżnieniu od wigilii.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 10:29   

doba pracownicza jest od d 6 do 6 tej więc idąc o północy w nowy rok łamiesz prawo...... tak mi się mocno wdaje ,bo w nowy rok możesz niestety skończyć pracę o 5.45 ale zacząć możesz nie wcześniej niż 2giego od 6tej, gdzieś był ten temat
 
     
#daszu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 97
Wysłany: 2013-12-02, 16:10   

Robertty napisał/a:
doba pracownicza jest od d 6 do 6 tej więc idąc o północy w nowy rok łamiesz prawo...... tak mi się mocno wdaje ,bo w nowy rok możesz niestety skończyć pracę o 5.45 ale zacząć możesz nie wcześniej niż 2giego od 6tej, gdzieś był ten temat


Masz rację, pracę możemy zacząć dopiero o 6.00 po dniu świątecznym.
  Ocena JMP: 6/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
Wysłany: 2013-12-02, 16:27   

daszu napisał/a:
kluq napisał/a:
Dokładnie jak świat światem ten dzień zawsze był pracujący wiec nie wiem o co to wielkie larum , pracują wszystkie zakłady pracy bez wyjątku no chyba ,że wigilia wypada w weekend to jest inaczej.
Pomijam ,że u prywaciarza to i do 18 pracują oraz w święta ,bo nie mają wyboru.



No i co z tego, że to był zawsze dzień roboczy ?! Często da się zauważyć, że tzw. "człowiek" i jego potrzeby schodzą na plan dalszy. Dzisiaj najważniejszy jest regulamin, paragrafy, kasa i to powiedzenie "bo tak było zawsze". To nie służba zdrowia, czy transport publiczny. Nie zdążyłeś kupić mąki trudno, masz pecha idź do sąsiada, nic ci się nie stanie.
Bądźmy szczerzy, w całym tym Bożym Narodzeniu najważniejsza jest Wigilia, reszta dni to obżarstwo. Ludzie wracają z pracy, i siedzą "skapciali" przy kolacji. Jestem za tym, żeby Wigilia była wolna, a w Trzech Króli mogę zapierniczać.

:tak:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 17:22   

Robertty napisał/a:
doba pracownicza jest od d 6 do 6 tej więc idąc o północy w nowy rok łamiesz prawo...... tak mi się mocno wdaje ,bo w nowy rok możesz niestety skończyć pracę o 5.45 ale zacząć możesz nie wcześniej niż 2giego od 6tej, gdzieś był ten temat

Zakaz handlu w święta nie dotyczy przypadkiem tylko placówek handlowych? DC nie jest placówką handlową, a poza tym podejrzewam, że mają system pracy ciągły, a jego też ten zakaz nie dotyczy, więc prawa nie łamią :) z resztą JMP nie pozwoliło by sobie na takie łamanie prawa.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-12-02, 17:52   

System pracy wszyscy w firmie mamy taki sam ale oczywiście DC nie są placówkami handlowymi i można nas gnać do pracy w dni świąteczne :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-03, 10:18   

hm ale jakbyście byli hurtownią..... to byście byli........a w sumie macie takie zadanie...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-12-03, 15:12   

ale hurtownia nie jesteśmy ,bo nie sprzedajemy towarów :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo