Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekspres Italico - kawa w kapsułkach
Autor Wiadomość
ladybug
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-26, 22:25   

Larrikol napisał/a:
Na razie nikt nie reklamowal, zobaczymy w ciagu miesiaca :) Ja ogolnie nie jestem za kupowaniem takich sprzetow w tego typu sklepach, to z zasady nie moze byc dobre.



Dokładnie-to inwestycja na lata a nie na kilka miesięcy. :)
 
     
marietka3232 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 01:33   

Wielkie mi halo jest gwarancja na 2 lata jak coś się zepsuje to zwrot! i się kupi inny.Co to sprzętów to ostatnio kupiłam dwa markowe czajniki elektryczne i poszły do zwrotu a ten mniej znanej marki okazał się rewelacyjny.Więc drodzy zostawiać paragony i w razie problemu to wymiany:)
 
     
krethh

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 09:46   

ladybug napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Na razie nikt nie reklamowal, zobaczymy w ciagu miesiaca :) Ja ogolnie nie jestem za kupowaniem takich sprzetow w tego typu sklepach, to z zasady nie moze byc dobre.



Dokładnie-to inwestycja na lata a nie na kilka miesięcy. :)


Moim zdaniem jesteście w wielkim błędzie. Z zasady takie słowa może powiedzieć osoba mająca choć najmniejsze pojęcie na temat elektroniki i podzespołów jakie są zaimplementowane w urządzeniach dostępnych w Biedronkach. Powiem szczerze, że przedstawiciel handlowy też większego pojęcia niema.
Co jest dziwnego jeszcze u niektórych osób udzielających się na tym forum, to że najwięcej do powiedzenia na temat tego ekspresu mają osoby, które niestety nie próbowały jak smakuje zaparzona przez niego kawa.
A jeśli ktoś już neguje to urządzenie to powinien podać kilka konkretnych argumentów czemu tak a nie inaczej.
Niestety wszystkie urządzenia są produkowane obecnie w Chinach. Mnie do zakupu tego ekspresu przekonało ciśnienie w jakim parzy kawę. Jednak 20barów rzadko można spotkać w tej klasie urządzeń. Kawa jest naprawdę dobra i daje kopa na cały dzień. W domu mam ekspres Saeco taki za ok 2 tys zł. Kupuję do niego kawę Lavazza produkowaną na Niemcy. Na Polskę niestety jest dużo gorsza w smaku. Szczerze powiem, że smak kawy jest porównywalny. Więc jak ktoś nie chce się pakować w koszty związane z utrzymaniem ekspresu, chce mieć praktycznie bez obsługowy ekspres, tani w eksploatacji to szczerze polecam. Szczerze jest to idealny produkt na prezent jak ktoś nie ma pomysłu to druga strona na pewno będzie zadowolona.

Pozdrawiam
 
     
marietka3232 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 10:55   

Święta racja,ja kupiłam i jestem zadowolona.A tak jak pisałam wcześniej zawsze jak coś się tylko zepsuje możne zrobić zwrot lub wymienić.Jeszcze raz polecam :)
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 11:39   

Larrikol napisał/a:
Na razie nikt nie reklamowal, zobaczymy w ciagu miesiaca :) Ja ogolnie nie jestem za kupowaniem takich sprzetow w tego typu sklepach, to z zasady nie moze byc dobre.



Sporo rzeczy kupiłam w Biedronce i jeszcze nigdy nic nie oddałam do reklamacji, a nie raz firmowe oddałam po miesiacu.Nie ma reguły drogie czy tanie wszędzie można trafić na bubel ;)
 
     
marietka3232 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 11:55   

I właśnie o tym pisałam.że nie zawsze te markowe jest super!!! Więc często poluje na rzeczy z biedronki:)bo często maja fajne oferty:)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 15:06   

Ekspres moze i dobry, kawa moze i tez :) Jak herbata z torebki :)
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 17:04   

co za różnica gdzie i co kupię jak i tak wszystko MADE IN CHINA!!! haha kiedyś były u nas żelazka droższe bo niby brauna, każdy klient się bił bo nie ma to jak firmowy produkt, a małym druczkiem napisane, że wyprodukowane w Chinach!! Zwroty co trzecie żelazko...

[ Dodano: 2012-10-27, 17:06 ]
ale ja mam mnóstwo rzeczy z biedrony i jest ok. mikser, czajnik itp.
  Ocena JMP: 2/10
     
darekmarta1975 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 17:50   

Witam ,ja zakupilem ten expres,ale czy was tez tak buczy przy robieniu kawy.Działa glosniej od zmywarki.
Czekam na szybka odpowiedz
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 21:27   

agaF napisał/a:
kiedyś były u nas żelazka droższe bo niby brauna, każdy klient się bił bo nie ma to jak firmowy produkt, a małym druczkiem napisane, że wyprodukowane w Chinach!!


To przecież normalne i nie ma nic wspólnego z Biedronką czy jakąkolwiek inną siecią.

Tak jak od lat nie ma niemieckich aut tak i nie ma europejskiej/japońskiej elektroniki itp

Takie np. BMW ma części pochodzące z całego świata. Codziennie nawet przejeżdżam obok "fabryczki" elementów skórzanych do tych aut...

To że ktoś kupuje tv sony bo to "porządna japońska firma" to niech sobie kupuje. Ale kineskop(to dawniej) matryca (teraz) nie ma nic wspólnego z firmą Sony...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-27, 23:27   

krethh napisał/a:
Kupuję do niego kawę Lavazza produkowaną na Niemcy. Na Polskę niestety jest dużo gorsza w smaku. Szczerze powiem, że smak kawy jest porównywalny.


Szczerze to chyba masz słabe pojęcie o tym czym jest dobra kawa :) Lavazza jest tak samo przereklamowana jak wiele innych towarów które ludzie kupują tylko dlatego ,że są znane od dawien dawna a kawa z kapsułki nigdy nie dorówna tej ze świeżo zmielonego ziarna choćby i 30 barach zaparzana :)
Tak na marginesie wiele podróbek różnych towarów ma podane super pojemności czy możliwości które z prawdą nie mają nic wspólnego więc sądzę, że te 20 bar to właśnie podobny przypadek.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
marietka3232 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-28, 01:39   

Troszkę buczy ale na pewno nie tak jak zmywarka ;) Ja zauważyłam że głośniej buczy jak mało wody jest.
 
     
piterbb

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-29, 09:03   

Z racji zakupu ekspresu przez weekend wypiłem trochę więcej filiżanek kawy niż zwykle :)

Od paru lat używam zwykłego ekspresu (nie na kapsułki). Wydawało mi się, że robi niezłą kawę
do momentu, kiedy nie spróbowałem dolce gusto. Zacząłem zastanwiać się, co jest tego przyczyną
i doszedłem do wniosku: hermetyczne jednorazowe opakowania. Co z tego, że kupowałem dobrą
kawę, jeśli parę dni po otwarciu była zwietrzała? Zrobiłem nawet test. Kupiłem opakowanie kapsułek
dolce gusto i przesypywałem ich zawartość do sitka w moim ekspresie.
Efekt niezły - tylko ta cena...

...

Moja ocena:

Na plus:
- smaczna kawa, wszystkie 3 rodzaje (wydaje mi się, że porównywalna z np. dolce gusto)
- cena ekspresu i kapsułek

Na minus:
- kapsułki są małe (tylko 6g), więc albo kawy jest mało, albo słabsza (po przeprogramowaniu)
W małych kapsułkach tkwi tajemnica ich niskiej ceny.
- Zbiornik na wodę, pod wpływem drgań podczas parzenia kawy zaczyna przeciekać. Trzeba go przytrzymwać, dobrze dociskać.
- Mały wybór kapsułek (tylko 3 rodzaje)

Ekspres pracuje pod ciśnieniem 20 bar. Inne ekspresy mają 15. Dodatkowe 5 bar na pewno "wydusi" więcej z maleńkich kapsułek, czy nie kosztem smaku? Ja nie zauważyłem :)

Podsumowując. Zakup kompromisowy, raczej udany.
 
     
przemx 

Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-29, 10:47   

Witam Wczoraj zakupiłem ten ekspresik i 3 komplety kaw. Ekspres na poczatku rzeczywiście buczał przy pierwszym uruchomieniu jak pociąg. Obecnie takiej sytuacji nie ma. Z kapsułki w mojej ocenie wyjdzie około 150 ml kawy w dużym kubku. Dla mnie ekspres rewelacja, może to nie jest dolce gusto, ale z drugiej strony kto z nas przykłada aż tak wagę do super jakości tej kawy, a nie do ceny? W mojej ocenie 80 groszy za kapsułkę, a ponad 2 zł przy dolce gusto robi różnicę.

Ekspres na plus, wiadomo szału nie ma ale pamiętajmy gdzie go zakupiliśmy :)

[ Dodano: 2012-10-29, 11:19 ]
A mam pytanie? Czy ktoś orientuje się czy w Italico wrzątek jest wstrzykiwany do kapsułki czy przelewa się wrzatek przez kapsułkę?
 
     
pu3

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Puszcza
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-29, 13:34   

Witam Z mojego ekspresu ciekła woda gdzieś spod dolnej pokrywy.Dzisiaj wymieniłem na nowy bez problemu.Kawa bardzo mi smakuje.Kupiłem kapsułki espresso kawa z nich jest najmocniejsza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo