Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadeszły czasy zwolnień
Autor Wiadomość
slomka88

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 7
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 17:41   

brodacz1989 napisał/a:
Można by się tak argumentami przerzucać, bo i kasjerzy maja swoje racje i kierownictwo ma swoje racje. Znajomość kodów i egzaminy są dla waszego kasjerskiego dobra, bo i usprawnia prace na kasie i nie ma kolejek po chłodnie, btw nikt nie każe uczyć Ci się ich w domu, jedni zapamiętają po użyciu danego kodu a inni potrzebują się pouczyć dłużej. Biedronka to nie jedyna firma w której są rotacje pracowników, a prawda jest taka ze zostają najlepsi.



moim skromnym zdaniem nie zostają najlepsi, tylko Ci którzy np. mimo wyższego wykształcenia nie mogą znaleźć innej pracy a mają na utrzymaniu dzieci i kredyt do spłacenia. Teraz każda kasa się liczy- takie czasy, ale coraz częściej słyszę, że znajomi z biedronek szukają czegoś innego bo ile można słuchać, że do niczego się nie nadajemy i pracujemy mało wydajnie. Powiedzcie mi jak mozna pracowac wydajnie skoro nie raz i nie dwa pracujesz ponad siły bo brakuje ludzi. Doba w Biedronce musiałaby mieć 12 godzin wiecej żeby się z wszystkim wyrobic, a gdybysmy jeszcze zostawali po godzinach za dziękuję może szefostwo byłoby wtedy zadowolone?

Ludzie chodzą chorzy do pracy bo nie chca stracic premii, stajemy na głowach, żeby PL-ki były jak najmniejsze, a klientom to najlepiej wejdźmy w d...- wtedy bedzie ok :nie: Lubiłam tą pracę- teraz chodzę bo w naszym kraju z jednej pensji nie spłacimy kredytów i nie wychowamy dzieci...nie w "takiej" Polsce.
_________________
Babciuuu...a dlaczego masz taki wielki BICEPS?
Bo pracowałam w Biedronce :)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 18:17   

mówiąc szefostwo kogo masz na myśli?
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
slomka88

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 7
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 18:49   

Mam tu rzucać nazwiskami?, mówiąc szefostwo każdy powinien się domyślić o kogo mi chodzi. Nie mam zamiaru przez wypowiedź na forum stracić pracy. Wielu osobom podobnie jak mi ta praca nie sprawia przyjemności- wręcz przeciwnie. My pracownicy najniższego szczebla w tej firmie też jesteśmy ludźmi, mamy rodziny i prawo do bycia np. chorym, a gdzie tylko słyszę "zwolnią mnie jak pójdę na L4" albo "nie wezmę opieki na chore dziecko bo nie będę miał po co tam wracać"...to jest normalne według Was? zwolnienia owszem były, są i będą, ale co innego być totalnym leserem i zostać zwolnionym, a co innego pracować uczciwie i zostać z kwitkiem...mam tylko jedno pytanie..co JESZCZE mamy robić, żeby było dobrze?
_________________
Babciuuu...a dlaczego masz taki wielki BICEPS?
Bo pracowałam w Biedronce :)
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 20:05   

Tylko jak kasjer weźmie wolne to da się jeszcze zmianę ogarnąć ale jak ka czy zks ma nagłą sytuację to już nie taka prosta sprawa, zaraz trzeba dzwonić do kr żeby ktoś inny przyszedł pracować w wolny dzień. Jak ktoś z kierownictwa pójdzie na zwolnienie to reszta musi pracować więcej bo często jest ks plus 3 zks i wtedy brak jednego plus wolne dni i robi rozgardiasz.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Dziwna 29

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 21:31   

dzisiaj miałam -100 w kasie nie wiem dlaczego ;( zwolnią mnie?
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-04, 21:39   

Nie powinni. Ja pisałam dużo raportów swego czasu. -/+ 50 bardzo często. Raz -170zł i nawet rozmowy z ks nie miałam ani z kr tym bardziej. Nikt nie jest nieomylny. Nie martw się :)
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 00:05   

oczy słońc napisał/a:
Tylko jak kasjer weźmie wolne to da się jeszcze zmianę ogarnąć ale jak ka czy zks ma nagłą sytuację to już nie taka prosta sprawa, zaraz trzeba dzwonić do kr żeby ktoś inny przyszedł pracować w wolny dzień. Jak ktoś z kierownictwa pójdzie na zwolnienie to reszta musi pracować więcej bo często jest ks plus 3 zks i wtedy brak jednego plus wolne dni i robi rozgardiasz.


jak najbardziej masz rację, ale najlepiej podsumować ks bądź zks, że nic nie robią i wymagają tylko od kasjerów.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 08:03   

oczy słońc napisał/a:
Raz -170zł i nawet rozmowy z ks nie miałam ani z kr tym bardziej. Nikt nie jest nieomylny. Nie martw się


No nie wiem, u mnie jak machniesz się kilka razy w miesiącu na około 20 czy 50 zł Kr ma cię na oku. Drukuje raport miesiączny na którym widać kazdą różnicę z nami omawia, jak kasjer ma za dużo różnic to każe robić wpisy do pamiętnika a jak dalej to się ciągnie to mówi że wyciągnie konsekwencje... przez co dziewczyna na kasie jeszcze bardziej sie stresuje i obawia pomyłki.
  Ocena JMP: 8/10
     
Dziwna 29

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 09:37   

Edyta 89 napisał/a:
oczy słońc napisał/a:
Raz -170zł i nawet rozmowy z ks nie miałam ani z kr tym bardziej. Nikt nie jest nieomylny. Nie martw się


No nie wiem, u mnie jak machniesz się kilka razy w miesiącu na około 20 czy 50 zł Kr ma cię na oku. Drukuje raport miesiączny na którym widać kazdą różnicę z nami omawia, jak kasjer ma za dużo różnic to każe robić wpisy do pamiętnika a jak dalej to się ciągnie to mówi że wyciągnie konsekwencje... przez co dziewczyna na kasie jeszcze bardziej sie stresuje i obawia pomyłki.



ale to jest mój drugi raport od około 5 miesięcy. Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobiłam...pamiętałabym jakbym komuś za dużo kasy wydała :eee:
 
     
@xxx2011

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 110
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 10:49   

a nie mialas np. rozmnianki na bilon, ja tak ostatnio mialam ,z moim zks sie pomylilismy i mialam 100 na +, ale na szczescie doszlismy do tego ze to przez bilon.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 11:12   

Dziwna 29 napisał/a:
ale to jest mój drugi raport od około 5 miesięcy. Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobiłam...pamiętałabym jakbym komuś za dużo kasy wydała


skoro CI się to zdarzyło do tej pory dwa razy, to nic sie złego jeszcze nie dzieje,
jakbyś dzień w dzień miała różnice to wtedy byłoby gorzej.
każdy jest człowiekiem i może się pomylić
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
shawn

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 12:07   

Szanowni Państwo,
w listopadzie zeszłego roku, podczas Spotkania z Inwestorami, nasza firma poinformowała
o zmianie w planach ekspansji i związanych z nią nowych celach dotyczących liczby otwarć
sklepów.
Zdecydowaliśmy się na bardziej selektywne podejście w realizacji działań związanych
z ekspansją, by zagwarantować wybór najlepszych możliwych lokalizacji dla naszych
nowych sklepów.
Większa koncentracja na jakości oznacza, że zrealizujemy nasz cel, osiągając liczbę 3000
sklepów później niż początkowo zakładaliśmy. W 2015 roku otworzymy 100 nowych
sklepów, w związku z czym zespoły związane z realizacją ekspansji, zostaną odpowiednio
dostosowane do obecnej sytuacji.
Dziś zawiadomiliśmy odpowiednie instytucje prawne, że zainicjujemy proces zwolnień
grupowych w firmie. Proces obejmie 136 pracowników z następujących działów: Ekspansji,
Technicznego, Prawnego, IT, jak i część Kierowników Rejonów.
Proces ten nie dotknie pracowników sklepów Biedronka ani pracowników magazynów.
Zdajemy sobie sprawę, że pracownicy, których obejmie proces zwolnień przyczynili się do
rozwoju Biedronki. Dlatego zostanie im zaoferowany dodatkowy pakiet odpraw znacznie
przewyższający odprawę przewidzianą ustawowo, jak również wsparcie
w przygotowaniach do poszukiwania nowej pracy.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z Dyrektorami Operacyjnymi bądź
Kierownikami Personalnymi w Regionach lub w Biurze Głównym.
Z poważaniem,
Pedro Pereira da Silva
Country Manager Poland
C.O.O. Jeronimo Martins Group
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 12:12   

:szczena: :szczena: :szczena:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 12:27   

Czy to jest oficjalne pismo ???
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 12:42   

marta1, wychodzi na to że tak .^.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo