Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyzysk pracowników
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 19:19   

Już nie można zostawać się po godzinach a wielka szkoda.... ;(
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 20:26   

Monisska napisał/a:
nie możesz zostać po godzinach pracy chyba że zmienią Ci grafik


ale że jak? W trakcie pracy mi go zmienią?

Dajmy na to jutro mam na 6:15 do 14:15 ale towaru w ciula i jak...nie wychodzę o 14:15 tylko w ciągu dnia KS zmienia mi w grafiku zmianę z 6:15 - 14:15 na dajmy na to 6:15 - 17:15?

Zastanawia mnie czy są tu takie uchybienia/machlojki?

Wiecie w wielu miejscach pracowałam, w wielu sklepach etc. i wszędzie zawsze na początku była piękna gatka szmatka itp. a dopiero w praniu/podczas pracy wychodziło wszytko na światło dzienne....

Niby na razie widzę że pilnują tych godzin jak diabli, KS pilnuje aby każdy poszedł na przerwę, zgodnie z tym co mówił mi KR na rozmowie kwalifikacyjnej mam w grafiku 1 niedzielę pracującą i jeden pełny weekend wolny....

i zastanawia mnie czy to tylko taka pokazówka co by świerzaka nie wystraszyć czy tu w mojej Biedrze rzeczywiście tak jest.....

bo przyznam że wiele z tego co piszecie tu na forum nie występuje w mojej Biedronce....

jedynie co to obawiam się ciągłych zmian grafiku, zwłaszcza bez mojej wiedzy.....choć ponoć w mojej Biedrze występuję to sporadycznie.

Zastanawia mnie też czy jak będę chciała wziąć urlop na początku maja to mi go dadzą? Bo niestety okres wakacyjny i po wakacyjny mnie odpada :(

Nie wiem, przyznam że mam lekki mętlik w głowie. Wielu moich znajomych pracuje w B i sobie chwali ale tyle się tu negatywnych rzeczy naczytałam że już sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć.....

[ Dodano: 2014-09-04, 20:28 ]
Hell napisał/a:
Już nie można zostawać się po godzinach a wielka szkoda.... ;(


ale czemu wielka szkoda? Przecież i tak wiadomo że pracodawcy za nadgodziny płacić nie lubią....z reguły oddają w dniach wolnych a często/gęsto jeszcze ciężko jest te dni odebrać bo zawsze nie ma kiedy bo brakuje pracowników etc.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 20:36   

Ladybug napisał/a:
mam w grafiku 1 niedzielę pracującą i jeden pełny weekend wolny....
to zdecydowanie pokazówka :) 1 niedziela, ale co najwyżej wolna, bo tak Ci przysługuje wg KP, a jesli faktycznie każdemu ustawiają jeden weekend wolny to świetny sklep :) bo nie mają obowiązku i jak zbraknie godzin, na pewno tak nie będzie :) Skoro powiedział Ci KS, że może zostaniesz po godzinach, widocznie u Ciebie na rejonie jest to akceptowalne, bo w wielu nie pozwalają i nie muszą zmieniać grafiku, masz po prostu godziny, które Ci oddadzą najprędzej wolnym, chyba że będzie to koniec kwartału. W ciagu dnia grafiku zmianiać nie mogą, bo i program na to nie zezwoli, ale mogą zrobić to np dzień wcześniej.
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 20:49   

Larrikol napisał/a:
Ladybug napisał/a:
mam w grafiku 1 niedzielę pracującą i jeden pełny weekend wolny....
to zdecydowanie pokazówka :) 1 niedziela, ale co najwyżej wolna, bo tak Ci przysługuje wg KP, a jesli faktycznie każdemu ustawiają jeden weekend wolny to świetny sklep :) bo nie mają obowiązku i jak zbraknie godzin, na pewno tak nie będzie :) Skoro powiedział Ci KS, że może zostaniesz po godzinach, widocznie u Ciebie na rejonie jest to akceptowalne, bo w wielu nie pozwalają i nie muszą zmieniać grafiku, masz po prostu godziny, które Ci oddadzą najprędzej wolnym, chyba że będzie to koniec kwartału. W ciagu dnia grafiku zmianiać nie mogą, bo i program na to nie zezwoli, ale mogą zrobić to np dzień wcześniej.


Studiowałam cały grafik i każdy z pracowników ma 1 cały weekend wolny i każdy ma tylko jedną niedzielę pracującą.

co do tego zostania po godzinach to powiedziała mi to dzisiaj ZKS i nie wiem czy gadała serio czy tylko ze stresu że jutro kupa roboty będzie....

Skoro go zmienić nie mogą a muszę się wybić do 14:15 to jak niby mam zostać po godzinach? Bo cały czas mi KS gadają że po odbiciu się nie wolno mi zostać na sklepie.....

Jestem nowa więc jeszcze ciężko mi jest wyczuć czy mówią prawdę czy ściemniają ale każdego jak pytam to mówi że super mu się ty pracuje, poza tym załoga w moim sklepie nie zmieniła się od czasu jego otwarcia, Stara załoga od otwarcia cały czas jest ta sama, tylko nowi dochodzą....nawet KR powiedział że w"mojej" Biedrze ma stała i zgraną załogę.

Nie wiem czy ja miałam takie zajebiste szczęście i trafiłam na serio do świetnego sklepu czy raczej po miesiącu wyjdzie przysłowiowe szydło z worka.
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 20:59   

Jutro nie może zmienić grafiku ale jak nie ma ludzi a jest duża dostawa to mogła dzisiaj zmienić ci godziny na jutro,jak mówiła że trzeba będzie zostać :rool: Jak wyrobisz swoje godz to będziesz miała potem wolne dni.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-04, 21:03   

Ladybug napisał/a:
Skoro go zmienić nie mogą a muszę się wybić do 14:15 to jak niby mam zostać po godzinach? Bo cały czas mi KS gadają że po odbiciu się nie wolno mi zostać na sklepie.....
Nie zostajesz na sklepie po odbiciu, masz grafik do np 14.15 ale odbijasz się o tej godz, o której faktycznie idziesz do domu.
A odnośnie weekendów to elegancko :)
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 21:05   

ach czyli w razie co dopiero jutro rano się dowiem czy zostaje normalnie czy dłużej!

No teraz kumam :)

chociaż nie ukrywam że takie zmienianie grafiku mi się nie podoba i jak dla mnie jest nie do zaakceptowania.....Pracuję w handlu ponad 8 lat, w różnych sklepach ale w żadnym nie było mowy o zmianach grafiku w ciągu miesiąca...grafiki były zawsze świętością....

[ Dodano: 2014-09-04, 21:09 ]
Larrikol napisał/a:
Ladybug napisał/a:
Skoro go zmienić nie mogą a muszę się wybić do 14:15 to jak niby mam zostać po godzinach? Bo cały czas mi KS gadają że po odbiciu się nie wolno mi zostać na sklepie.....
Nie zostajesz na sklepie po odbiciu, masz grafik do np 14.15 ale odbijasz się o tej godz, o której faktycznie idziesz do domu.
A odnośnie weekendów to elegancko :)


no to znaczy że na bank nie zostanę po godzinach, chyba że mi dzisiaj zmienili grafik...

KR strasznie jest cięty na to jak ktoś się nie odbije o czasie jak ma w grafiku....dlatego KS tak tego pilnują i już na 4 min. przed końcem zmiany wołają do biura.....
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 21:16   

Zmiany w grafikach się zdarzają niestety Nie wszystko idzie zaplanować.U nas teraz Kr wymyślił inwentaryzacje i kierowniczka musiała paru osobom zmienić niestety, czasami ktoś L4 przyniesie albo jak u ciebie dostawa większa
U nas teraz na wrzesień trzecia wersja już grafiku jest Mi się na szczęście nic nie zmieniło :em29:
Z tą jedną niedzielą masz fajnie i jeden weekend wolny ,bo u nas z tym ciężko ostatnio Mam dwie niedziele pracujące i 4 soboty.

[ Dodano: 2014-09-04, 21:19 ]
Ladybug napisał/a:


no to znaczy że na bank nie zostanę po godzinach, chyba że mi dzisiaj zmienili grafik...

KR strasznie jest cięty na to jak ktoś się nie odbije o czasie jak ma w grafiku....dlatego KS tak tego pilnują i już na 4 min. przed końcem zmiany wołają do biura.....


Czasami KR się zgadza na takie coś ,ale musi to być naprawdę ważny powód.
 
     
@ona1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 195
Skąd: gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 22:06   

no SUPER- JA w sierpniu na 5 niedziel pracowałam 4 -i oczywiście nie miałam wolnej soboty przed jedyną Wolną niedzielą PORAŻKA :bu: a za to we wrześniu mam 1 niedz do pracy i tylko 15 dni pracujących-cóż koniec kwartału :em29:
 
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 21:28   

Ladybug napisał/a:
nie wychodzę o 14:15 tylko w ciągu dnia KS zmienia mi w grafiku zmianę z 6:15 - 14:15 na dajmy na to 6:15 - 17:15?

o czym ty piszesz? na którym sklepie można zmieniać grafik w ciągu dnia? ktoś to praktykuje? znudziła się praca w biedronce, chyba że kr podał hasło bo z jego poziomu to się chyba da.
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 21:34   

Nie twierdzi tyko pyta bo jest nowa i się w tym nie orientuje, luuuz kierowniku..... ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 23:49   

victorr, nie wyrywa sie z kontekstu, tylko czyta wszystkie posty.
  Ocena JMP: 8/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-21, 11:20   

https://www.dlahandlu.pl/...ecej,37571.html

i z tego co zdążyłem zauważyć i wyczytać z postów, zarabiają mniej :bu: przykre , że tak się ludzi glebi
 
     
natalka28

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-24, 19:20   

Czytam te wszystkie posty i jedyne co mnie przeraża to to że tak jest wszędzie . Ja mam staż w firmie 6 lat, na stanowisku zks 3 lata i jest jakas masakra jeszcze nigdy tak nie było.Obecnie jestem na l4 ale zadzwoniono do mnie z pytaniem czy bym jednak nie mogła przyjść jakiś cyrk. Jak ktoś z tym wszystkim nie zrobi porządku to ja nie wiem . Szczerze brak mi słów aby to wszystko opisać co się dzieje . Brak bhp jeśli jest to tylko przed kontrolami praca ponad siły , nocki fajnie ok ale czasami ponad sił, jak sie nie wyrobisz to wpis do pamiętnika albo nagana i to ma być spokojna praca"żart" .
 
     
Mała Mi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-25, 11:55   

U nas niestety to samo ;(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo