Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OŚWIADCZENIA CZYLI KTO CO MA W DOMU

CZY PRACODAWCA POWINIEN
WIEDZIEĆ ILE NA OSOBĘ MA KAŻDY PRACOWNIK
3%
[ 9 ]
POWINNO TO DOTYCZYĆ TYLKO OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAPOMOGE/POŻYCZKĘ
62%
[ 159 ]
NARUSZA TO PRAWO PRACOWNIKA DO PRYWATNOŚCI
34%
[ 87 ]
Głosowań: 251
Wszystkich Głosów: 255

Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 13:10   

ZFŚS nie ma nic wspólnego z premią czy tak trudno to zrozumieć ??
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 16:10   

Dokładnie tak, masz rację , to nie PRL i nie każdemu się należy świadczenie z ZFŚS...
W większym stopniu powinni korzystać z niego ci, którzy mają ciężką sytuację , niskie dochody, chorobę poważną w domu itd.
W mniejszym albo nawet wcale ci którym powodzi się dobrze lub bardzo dobrze.
Te środki nie mają nic wspólnego z wynagrodzeniem za pracę - to tak proste i logiczne że prościej się nie da.

Z tego co się orientuję to też nikt nie pyta się jaki konkretnie dochód jest w rodzinie ale w jakim przedziale się zawiera - więc nie ma tutaj żadnych danych wrażliwych , osobowych itd.
Zresztą proponuję zapytać GIODO ale z zaznaczeniem że pracodawca zbiera te dane na potrzeby świadczeń z ZFŚS...

a teraz na przykładzie :
mamy 2 pracowników z tym że u 1 wszyscy zdrowi, mają firmę a do biedronki chodzą żeby oszczędzić na ZUS i dochód na osobę wynosi 5000zł i mamy drugiego pracownika który ma 2 dzieci, mieszka w wynajętym pokoju, małżonek nie pracuje i mają 400 zł na osobę.
I sprawiedliwym jest z funduszu !!!socjalnego!!! obu dać po 300zł bonów? czy może temu pierwszemu np 100zł a drugiemu 500zł??
O to z grubsza chodzi w tym Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych.

A jak ktoś ma pretensje to do posłów bo o tym mówi dedykowana ZFŚS Ustawa...

Robertty - zanim napiszesz do GIODO o ochronie danych osobowych to przeczytaj to stanowisko GIODO w tej sprawie - gdzie jest mowa żądaniu przedkłądania PITów ...

https://www.giodo.gov.pl/318/id_art/4764/j/pl/

Cytat:
Sąd Najwyższy uznał, iż w art. 8 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych jest „(…) zawarta zasada przyznawania ulgowych usług i świadczeń oraz dopłat z Funduszu według kryteriów o charakterze wyłącznie socjalnym, tj. uzależnionych co do zasady i wysokości od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Z tego zaś punktu widzenia nie może być obojętne to, czy i jakie dochody osiąga pracownik poza zakładem pracy, w którym ubiega się o świadczenie oraz jaka jest sytuacja życiowa wszystkich członków jego rodziny, z którymi prowadzi wspólne gospodarstwo domowe. Jeżeli więc przyznawanie świadczeń jest uzależnione od wymienionych wyżej kryteriów, to oczywiste staje się, że sytuacja pracownika lub innej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu wymaga każdorazowo wyjaśnienia, ustalenia i oceny.”.


Warunkiem zbierania danych jest zawarcie takich regulacji w Regulaminie , Regulaminie który był konsultowany i ZNANY organizacjom związkowym PRZED jego uchwaleniem.
Więc w czym problem?
Regulamin jest złamany czy zapomniało się co się konsultowało czy jak? Przecież nikt nie wymaga podania nawet dochodu na osobę a przedziału w jakim on się znajduje?

Wydaje mi się że najważniejszym dla Was jest to aby dopilnować aby:
Cytat:
administrator danych osobowych przetwarzający dane powinien dołożyć szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których dane dotyczą,


i tyle a nie krzyczeć jaka niesprawiedliwość się dzieje szczególnie kiedy w większości firm od lat już tak albo i bardziej szczegółowo jest.
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 17:01   

@ondrasz, w 100 % się z Tobą zgadzam :) Nie rozumiem niestety przypadków, które ktoś opisał, że wgląd do tych danych będą miały 4 osoby z kierownictwa i wtedy się będzie działo ? A co ma się dziać ? Widzę, że np. są 4 osoby w rodzinie i dochód jest w granicach 3-4 tys, do tego wiem z rozmów, że spałacają kredyt hipoteczny itp. no i co w związku z tym? Mam tą osobę na sklepie prześladować jako zks, bo za dużo zarabia ? Bezsens, ogólnie niepotrzebne bicie piany o udzielenie zwykłej informacji, w której trzeba wykonać trzy proste czynności - postawić krzyżyk, wpisać cyfrę i złożyć podpis ...
  Ocena JMP: 5/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 17:37   

ondrasz napisał/a:
I sprawiedliwym jest z funduszu !socjalnego!!! obu dać po 300zł bonów?


Tak bo zarówno ta i ta osoba zapierdziela dzień na dzień w biedronce, przykład kompletnie nie udany !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 17:42   

DarkSide napisał/a:
ondrasz napisał/a:
I sprawiedliwym jest z funduszu !socjalnego!!! obu dać po 300zł bonów?


Tak bo zarówno ta i ta osoba zapierdziela dzień na dzień w biedronce, przykład kompletnie nie udany !!
zgadzam się z tobą DarkSide
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 18:06   

i dostaje za to wypłatę i premię (jak się akurat uda) taką samą.

A tamte to pieniądze z funduszu socjalnego który nie ma wiele wspólnego z zapierdzielaniem bo nie temu on służy.
Idąc Waszym tokiem myślenia to zapomogi też trzeba zlikwidować? bo przecież wszyscy zapierdzielają tak samo a fundusz też ten sam.... kolonie też? Widzę że totalnie nie odróżniacie tego.

I żeby była jasność - nie piszę tego dlatego że kiedykolwiek korzystałem z takich form wsparcia - wręcz przeciwnie, najprawdopodobniej stracę na tych zmianach.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 18:12   

ondrasz, bony czy nagroda roczna jest za prace !! reszta tj zapomogi, kolonie itp owszem to może i zgodzie sie z tymi oswiadczeniami o dochodzie
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~koteczek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 18:36   

ondrasz napisał/a:

W większym stopniu powinni korzystać z niego ci, którzy mają ciężką sytuację , niskie dochody, chorobę poważną w domu itd..


To w takim razie nie powinni brać pod uwagę tylko dochodów. Jeśli starasz się o zapomogę masz szanse przedstawić swoja sytuacje w domu. Tutaj chcą wprowadzić różną wysokość bonów biorąc pod uwagę tylko czynnik dochodu na osobę.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 21:15   

DarkSide napisał/a:
ondrasz, bony czy nagroda roczna jest za prace !! reszta tj zapomogi, kolonie itp owszem to może i zgodzie sie z tymi oswiadczeniami o dochodzie

bony świąteczne są właśnie z tego funduszu.Również inne świadczenia typu np. karty benefit itd też są z tego funduszu. O ile pamiętam też przeróżne badania - też ZFŚS .
Więc przy okazji mówiąc nie jest to jakaś ofiarność pracodawcy bo prawo zmusza go do tworzenia tego funduszu i jeśli nie w taki to w inny sposób świadczenia pracownicy powinni otrzymywać. I dotyczy to każdego pracodawcy zatrudniającego powyżej 20 pracowników.

Natomiast nagroda roczna, premie itd NIE jest z tego funduszu więc kryterium dochodowe nie ma tutaj znaczenia .

koteczek - nie mówię że jest to sprawiedliwe ale na pewno bardziej miarodajne niż totalna urawniłowka i wsio pa rowno każdemu. A wszystko powinno wynikać z Regulaminu.
Pytanie za 100 pkt :
- czy nagle Regulamin się zmienił
- czy też pracodawca przypomniał sobie po czasie że takie kryteria to od dawna obowiązek?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 21:44   

ondrasz napisał/a:
- czy też pracodawca przypomniał sobie po czasie że takie kryteria to od dawna obowiązek?

Związki systematycznie przypominały pracodawcy jakie ma obowiązki aż do niego to wreszcie dotarło :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 21:56   

ondrasz napisał/a:
nie mówię że jest to sprawiedliwe ale na pewno bardziej miarodajne niż totalna urawniłowka i wsio pa rowno każdemu

Ichihi....z wypiekami na Koziej twarzy czekam na te komentarze po wydaniu jakichkolwiek bonów w tym roku o zróżnicowanej wysokości ze względu na dochód w rodzinie.A jaka miła atmosfera bedzie na sklepach jak jedna dostanie 100,a druga 500zł :)
JMP postanowiło bawić się w Janosika-zabierać bogatym a dawać biednym,czyli pewnie...sobie :)
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 22:14   

hahaha noo i tu masz rację - kobiety są niestety często nie dość że ciekawskie to jeszcze złośliwe niesamowicie. Na szczęście coraz więcej chlubnych wyjątków.
Rekordzistką dla mnie jest jedna zks która zaczęła się wyżywać na wszystkich dziewczynach które dostały powyżej oczekiwań - bo potraktowała je jako potencjalną konkurencję na swoje miejsce :P
Ja myślę że takich rozrzutów nie będzie bo i bony coraz lichsze są i przypuszczam , że jak zrobią to pewnie z 10zł różnicy na progu - ale to tylko moje zdanie i przypuszczenie.
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 23:58   

DarkSide napisał/a:
ondrasz napisał/a:
I sprawiedliwym jest z funduszu !socjalnego!!! obu dać po 300zł bonów?


Tak bo zarówno ta i ta osoba zapierdziela dzień na dzień w biedronce, przykład kompletnie nie udany !!


I Tu się z tobą zgodzę bony dla każdego po równo i ten i ten równo pracuję dla mnie była by to dyskryminacja co innego zapomoga wtedy ok biednemu niech nawet i 1000zł dadzą nie widzę przeszkód

A tak z innej beczki w mojej Biedronce kierownictwo niestety chyba nie doinformowane nawet nie wiedzą że powinni pracownikom dać te druki jak zapytałam o nie to usłyszałam , "a starasz się o zapomogę ?" nie staram się , ale nie chce być wpychana do największego kotła.
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-12, 16:37   

szczerze sam nie wiem co ma na myśli JMP prosząc nas o oświadczenia. Jest ktoś kumaty co ogarnia to wszystko ?
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-12, 16:39   

No przecież już piątą stronę wałkujemy ten temat... :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo