Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Związek pracowników z jednej Biedronki
Autor Wiadomość
Magdalena9090

Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
  Wysłany: 2012-01-25, 12:54   Związek pracowników z jednej Biedronki

Witam...
Mam pytanie, spotkaliście się może z taką sytuacją, że dwoje pracowników z waszego sklepu zaczęło się ze sobą spotykać? Mam na myśli związek damsko-męski, nie zamierzam wzbudzać kontrowersji ;)
Ciekawi mnie jaki jest stosunek przełożonych, słyszałam opinie, że mogą zwolnić jednego z "zakochanych" jeśli tym nie uda się zachować tajemnicy.
Istnieje na to jakiś przepis prawny? Czy tylko małżeństwo nie może pracować razem a związek nieformalny jest akceptowany? Pomóżcie.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 12:59   

Para obojętnie formalna czy nie powinna pracować na innych sklepach :) tak jest bezpieczniej i nikt nie jest narażony na podejrzenia o jakieś matactwa w razie czego :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Magdalena9090

Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 13:14   

żeby to było takie proste... Inna Biedronka jest tyle kilometrów dalej, że żadne nie będzie chciało się przenieść bo to po prostu nierealne:/
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 13:34   

To pozostaje porozmawiać szczerze z kierownictwem a może znajdą jakieś inne wyjście chociażby totalnie inne zmiany :) . Musicie próbować ,bo na dłuższą metę nie da się tego ukryć a zawsze znajdzie się ktoś życzliwy kto o tym poinformuje.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 15:07   

Oficjalnie to tylko małżeństwo nie może pracować w tej samej Biedronce , para dziś jest a jutro może być inna , jeśli nie ma to wpływu na wykonywanie obowiązków to ja bym się tym nie martwiła. :*
_________________
Czas na zmiany
 
     
#Roksana 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 63
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 16:53   

babajaga2 napisał/a:
Oficjalnie to tylko małżeństwo nie może pracować w tej samej Biedronce , para dziś jest a jutro może być inna , jeśli nie ma to wpływu na wykonywanie obowiązków to ja bym się tym nie martwiła. :*



Tak się tylko wydaję , sama kiedyś byłam w takiej sytuacji i z chwilą kiedy pracownicy a w szczególności kierownictwo się dowiedzieli o naszym związku wszystko niestety zaczęło się walić :(
Koniec końców jedno z nas musiało odejść bo dochodziło do kretyńskich sytuacji i insynuacji .
No tak było u mnie , ale to w głównej mierze przez nasze kierownictwo które bardzo uwielbiało przeróżne złośliwości i intrygi. To było jakieś 10 lat temu a więc szmat czasu, teraz wiele się zmieniło i może w dzisiejszych czasach było by inaczej.W końcu powinniśmy być bardziej tolerancyjni i otwarci.
 
     
Mio

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 19:24   

a ja znam sklep na którym pracuje mama i córka,oraz inny na którym pracuje mąż i żona...i ponoc nie wpływa to na prace "ponoć"
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 19:42   

U mnie pracowało małżeństwo i KR przesunął ją na inny sklep bo ponoć dzwonił ktoś z kadr a jak było zatrudnienie to nie było przeciwskazań :bu: :regulamin:
_________________
Czas na zmiany
 
     
~advance3 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 20:47   

Jeżeli związek ma miejsce na jednym sklepie i to niezależnie od tego czy jest to związek formalny czy też nie to dla świętego spokoju lepiej jedną z osób przenieść na inny sklep w rejonie. Powodem jest tutaj chociażby stosunek innych pracowników do takiej sytuacji- ludzie jednak przeważnie takie sytuacje oceniają negatywnie mówiąc iże np. żona może się przy mężu obijać, czy ma lepsze grafiki bo ma ciągle na rano- po co nam wszystkim takie zmartwienia?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 21:25   

advance3, masz rację mam tak z moją małżonką :) i lepiej jak jest się na osobnych sklepach, po co głupie komentarze i nerwy ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 22:26   

u nas pracuje brat z siostrą☻
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-26, 10:21   

Ogólnie jak oboje są kasjerami to jest to bardziej do pogodzenia niż jak jedno ,obojętnie z jakiego układu powinowactwa, ma wyższą funkcję. Wtedy to dwa sklepy tylko.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-20, 15:08   

A co powiecie na związek nieformalny KS i ZKS, gdzie ZKS ewidentnie to wykorzystuje?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-20, 15:54   

Tez bym wykorzystywala taka wspolzaleznosc :) a tu zonk i KS i KR to babki, ladny usmiech i maslane oczka nie pomoga hehe :)
 
     
mario_014 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-11, 08:35   

mogą pracować nawet małżeństwa u mnie jest taka sytuacja
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo