Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwalnianie pracowników
Autor Wiadomość
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 10:41   

Larrikol a czemuż to chcesz opuścić ten wspaniały zespół?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-04, 10:54   

Lilith, za słaba jestem na to co się dzieje w Biedronce :) A poza tym od dziecka nie lubię cyrku :)
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 17:24   

No tak,trzeba mieć mocne nerwy,żeby to wytrzymać.My mamy nową rejonową i już jej coś nie pasuje chociaż poprzednia nie miała prawie żadnych uwag.Nie kumam tego.
 
     
angel777 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Maj 2013
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-12, 15:48   

Witam, mam pytanie, czy rejonowa zwalniając pracownika musi podać powód wypowiedzenia czy może to zrobić bez podania przyczyny?
Chodzi mi o sytuacje, gdzie w ciągu jednego dnia zwalnia się na naszej biedronce 4 pracowników, co do 2 mogę się jeszcze zgodzić, ale pozostałe dwie osoby były bardzo dobrymi pracownikami, z naszej perspektywy (pozostałej załogi) wygląda to tak, że zostali zwolnieni za to, że się "odezwali", sprzeciwili kierowniczce sklepu !
Nie ma się o co do nich przyczepić, byli naprawdę dobrymi, doświadczonymi pracownikami.
PS.Dodam, że jedna z tych osób to chłopak, jeden jedyny facet na całej biedronce!, zostałyśmy same dziewczyny do tyrania na magazynie i dźwigania ciężkiego towaru...
_________________
"Nie szkodzić, pomagać, w zgodzie żyć ze sobą, iść przez życie z podniesioną głową"
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-12, 23:30   

Jeśli umowy były na czas okreslony to nie musieli podawać powodu, jeśli na nieokreślony to trzeba podać powód wypowiedzenia. Chyba, że to nie było wypowiedzenie umowy, a porozumienie stron. A raczej tak, skoro poszło z dnia na dzień. Wtedy rozwiązuje się umowę i nie podaje się żadnych powodów, bo obie strony się na to zgadzają.
Ostatnio zmieniony przez Larrikol 2014-04-13, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-13, 11:38   

U nas w ogóle nie chcą zatrudniać chłopaków, bo kierownictwo twierdzi,że nie są potrzebni- mamy jednego i też nie wiem czy na długo zostanie.
  Ocena JMP: 3/10
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-13, 17:12   

u nas rowno chlopaki na dziewczyny :P
  Ocena JMP: 2/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-13, 21:27   

lokii napisał/a:
u nas rowno chlopaki na dziewczyny :P


to chyba jakiś ewenement >:D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-13, 21:54   

U nas jest malo chlopakow :/ I nie wiem czemu robia tak zmiany ze sa wszyscy na jednej zmianie a na drugiej nie ma nikogo i dizewczyny musza sobie radzic z cięzkim towarem :/

Ale u nas faceci to cenny skarb. Dlatego kazdemu sie przedluza umowe. :S
Byl tylko jeden przypadek, ze faceta zwolnili, ale on sie lenil :/
 
     
mili27 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-14, 06:59   

>:D Zwalnianie moi mili to nic ale jak pan Wiesław B. na rejonie Ostrołęka urządza sobie protekcje (czyli przyjmę ,awansuję premiuję,docenia daje nowe umowy na czas nie określony lub etaty których podobno wo gule nie ma wolnych CHYBA NOWE WYCZAROWAŁ
itd)to aż po oczach razi kierownictwo boi się znajomych kr przyjętych na kasjerów pracownicy według akcji docenianie pracownicy chodzą zastraszeni a na niego nie można bata ukręcić i robi to na całym rejonie podobno ta firma miała okres ochrony pracowników gdzie przez cały okres jak tam pracowałam tego nie zauważyłam i co mogą zrobić takie osoby które tam jeszcze pracują możne ktoś coś podpowie wie czekam na odpowiedzi >:D >:D >:D >:D
_________________
mili
  Ocena JMP: 1/10
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-14, 12:10   

KR w końcu się zmieni i protegowani KR nie będą mieli bezpośredniego poparcia - kwestia czasu. Z drugiej strony - żeby KS obawiał się kasjera (i to nie jednego z tego co piszesz), to dla mnie jakieś nienormalne. Co z tego że z protekcji KR -każde stanowisko ma zakres obowiązków;a pozostali kasjerzy nie reagują, bo wnioskuję że przez tę sytuację to właśnie na nich spada więcej pracy.

[ Dodano: 2014-04-14, 12:17 ]
U nas załoga napisałaby zbiorową skargę na określoną sytuację . Gorzej i tak już chyba nie będzie.
  Ocena JMP: 3/10
     
mili27 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Kwi 2014
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-14, 12:56   

Jak na razie z tego co wiem pozostała ekipa pracująca bo ja już nie pracuję( boi się zwolnień wszyscy chcą pracować i boją się :boks: :boks: ;( :boks: ;( ;( ;( ;(
_________________
mili
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-14, 13:02   

Się pogubiły, biedne "moje owieczki"... chyba trzeba wam pomóc wrócić na dobra drogę i do tematu!
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-14, 13:13   

vip, tylko widzisz. Napisza zbiorową skargę i co?
Oni na górze mają opóźnioną reakcję. Przyjeżdząją na taki sklep 1-2msc później.
A nie daj Boze sie podpiszą nazwiskami to juz wiadomo o kogo chodzi o tacy ludzie maja zwyczajnie przerąbane. Nie mówiąc, ze firma zawsze znajdzie powód(nawet byle jaki), aby nas zwolnić, bo na nasze miejsca zawsze znajdą się chętni.

Tak jak nasz KR zawsze mówi, kiedy ktoś składa wypowiedzenie "A co mnie to. Kto inny przyjdzie." Heh.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-14, 13:22   

Na reakcję mają bodajże 21 dni
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo