Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roznica w kasie
Autor Wiadomość
skazany24
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-29, 20:40   Roznica w kasie

Mam takie pytanie jakie konsekwencje ponosi kasjer z powodu roznicy powyzej 10zl? Zrobilem juz 2raz i pisalem to wyjasnienie. I tak sie zastanawiam co kasjerowi grozi z tego tytulu
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-29, 20:59   

przy kilkurazowej powtórce możesz mieć rozmowę z KS,potem KR..a potem już poważniejsze konsekwencje.
nie przejmuj się na zapas :) człowiek nie maszyna może się mylić ;)
 
     
pchla

Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-16, 15:16   

a co jesli jest roznica 50 zl pierwszy raz?
 
     
nowa

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-16, 16:42   

ja mialam wpis w pamietniku, i ustne pouczenie od ZKS
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-16, 19:41   

Ja miałam tylko ustne pouczenie i pisałam raport nic więcej :rool:
 
     
marobi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-16, 22:26   

ja jak mialem roznice 50 zl tomowiono mi ze w najgorszym przypadku nagana i oczywiscie bylo wyjasnienie w raporcie czemu taka roznica i tylko na tym raporcie sie skonczylo;)
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-16, 22:35   

własnie te raporty zawsze mnie smieszyly dlaczego różnica no kurcze jakbysmy wiedzieli to by jej nie bylo :D
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-17, 10:00   

Tak naprawdę konsekwencje zależą tylko i wyłącznie od KR.Wachlarz jest szeroki od braku konsekwencji do nagany pisemnej.
Moja poprzednia rejonowa dawała naganę za każda różnice nawet 10 złoty 10 gorszy.
Inny rejonowy dawał naganę tylko za różnicę powyżej 50 złoty. Obecny nie wyręczył żadnej, mimo iż były różnice powyżej 50 złoty już parę razy.
Ja ze swojej strony zawsze robię wpis w pamiętniku kasjerowi, że został on ukarany ustnym upomnieniem i że przeprowadziłam z takim kasjerem rozmowę na temat najważniejszych zasad obsługi klienta przy kasie i sposobów minimalizacji różnic kasjerskich.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-17, 13:31   

A jakie znasz sposoby minimalizacji różnic kasjerskich? Pytam poważnie.
 
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-17, 21:39   

co to za kasjerzy,że tyle różnic 50 złotowych? :bu:
 
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-18, 02:11   

nn79 napisał/a:
A jakie znasz sposoby minimalizacji różnic kasjerskich? Pytam poważnie.

1. Kasujemy szybko, finalizujemy transakcje powoli :)
2. Nabijamy dokładnie taką kwotę jaką daje nam klient, unikamy sytuacji kiedy np. rachunek 43.98, klient daje nam 50, wbijamy 50 a potem on nam dokłada jakieś drobne i wydaje licząc w pamięci.
3. Zawsze układamy pieniądze zgodnie z przegródkami, nawet gdy klient daje nam dużo bilonu, układamy go a nie wrzucamy byle gdzie.
4. Banknoty 200,100, 50 złotowe zawsze wrzucamy do bunkra
5 . Nigdy nie rozmieniamy pieniędzy klientom
6 . Nigdy nie rozmieniamy pieniędzy z innym kasjerem bez obecności kierownika.
7 . Zawsze gdy mamy jakąkolwiek wątpliwość jaką kwotę przyjęliśmy, dzwonimy po kierownika który zrobi kontrolę kasetki.
8 . Nie rozmawiamy w czasie przyjmowania pieniędzy od klienta, nie sprawdzamy ceny na kasie, nie robimy nic co nas rozprasza i może być powodem błędów w wydawaniu.

[ Dodano: 2012-03-18, 02:12 ]
mercuwichura napisał/a:
co to za kasjerzy,że tyle różnic 50 złotowych? :bu:

Parę, konkretnie 3 :)Nowi kasjerzy, duży ruch stąd różnice
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
~królik49

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-18, 12:35   

sposób 5,6 nie końca dobry.Co do ,,5'' -to rozmieniam kasę klientowi który chcę rozmienić np. 10zł na wózek,ewentualnie pożyczam mu 1zł i później daje z powrotem lub odliczam od reszty.Rozmieniam kasę też wtedy gdy widzę u klienta portfel pękający od drobnych. W innych przypadkach nie rozmieniam.

,,6'' Kierownik nie będzie co chwila biegał do kas by ,,asystować'' przy rozmienianiu.Ma wiele swoich obowiązków z których musi się wywiązać. My kasjerzy wiemy że z pieniędzmi nie ma żartów i przy 50- 100zł czy drobniejszych kwotach liczymy sobie sami będąc koło siebie, by nie było niedomówień. KS lub ZKS przychodzi wtedy do nas gdy ma dużą gotówkę w banknotach 10zł,20zł i rozdaje nam na wszystkie otwarte kasy by starczyło do końca zmiany.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-18, 16:56   

królik49 napisał/a:
sposób 5,6 nie końca dobry.Co do ,,5'' -to rozmieniam kasę klientowi który chcę rozmienić np. 10zł na wózek,ewentualnie pożyczam mu 1zł i później daje z powrotem lub odliczam od reszty.Rozmieniam kasę też wtedy gdy widzę u klienta portfel pękający od drobnych. W innych przypadkach nie rozmieniam.

,,6'' Kierownik nie będzie co chwila biegał do kas by ,,asystować'' przy rozmienianiu.Ma wiele swoich obowiązków z których musi się wywiązać. My kasjerzy wiemy że z pieniędzmi nie ma żartów i przy 50- 100zł czy drobniejszych kwotach liczymy sobie sami będąc koło siebie, by nie było niedomówień. KS lub ZKS przychodzi wtedy do nas gdy ma dużą gotówkę w banknotach 10zł,20zł i rozdaje nam na wszystkie otwarte kasy by starczyło do końca zmiany.

Kierownik ma obowiązek jak to mówisz biegać do kasjerów, ja rozmieniam kasjerom raz a porządnie tak żebym nie musiała biegać co 5 minut.
U mnie te sposoby zdają egzamin.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
kasjer70

Dołączył: 07 Mar 2012
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-25, 18:20   

pierwszy raz dziewczynie drukował się raport i za 10.04 dostała naganę od KR
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-25, 10:06   

A za róźnice 100 (brak) bo taki był u Nas wczoraj to jakie są konsekwencje, bo pewnie naganna ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo