Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2011-08-01, 20:18
Drobne

Czy uważasz, że Biedronka powinna wprowadzić pogotowie drobnych pieniędzy??
TAK
92%
[ 160 ]
NIE
7%
[ 13 ]
Głosowań: 173
Wszystkich Głosów: 173

Autor Wiadomość
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
  Wysłany: 2011-07-30, 23:55   Drobne

Pewnie tak samo na waszych sklepach tak samo na moim wiecznie jest problem z drobnymi. Nie sadzicie, ze powinniśmy coś z tym zrobić? Bo nie wiem jak wy ale jak tak dłużej nie pociągnę. Krew mnie zalewa jak nie mam jak wydać i muszę kombinować jak koń pod górę. Ja wiem, ze to nie sprawa kierownictwa bo to ja jestem kasjerem i to ja powinnam zorganizować sobie drobne ale są takie dni, ze jest z tym okropny problem. W innych sklepach z tego co wiem to mają jakieś rezerwy drobnych na czarna godzinę więc może i warto coś w tym stylu zorganizować u nas?? Czy to, aż taki problem?? Nie wydaje mi się.
Proponuję napisać jaką petycje czy coś w tym stylu. A może ktoś z was ma inne pomysły?? Czekam na propozycje i opinie co do tematu.
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 10:08   

Zawsze 9 dnia każdego miesiąca sklep jest zaopatrywany w drobne.Jak dla moich kasjerów jest tego za dużo.Dają sobie radę i bez tego.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 10:17   

dobrym pomyslem bylyby floty codzienne, bo zaopatrzenie w bilon nic nie daje bo jest zbyt duze i wtedy brakuje banknotow po 10 i 20 zl i kasjerzy wydaja drobnymi.
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 23:56   

O to mi w sumie chodzi. Żeby zaopatrzyć sklepy w większą ilość banknotów po 10 i 20 zł bo to z tymi banknotami zazwyczaj jest największy problem.
Wiem, ze sklepy są zaopatrywane w drobne pieniążki ale tak naprawdę to kropla w morzu potrzeb. .^.
Uważam więc, ze warto było by pomyśleć nad jakimś pismem do kierownictwa czy cos w tym stylu??
Ma ktoś jakiś pomysł??
 
     
~QRVA

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 46
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-01, 23:31   

Moim zdaniem problem leży w zbyt małym pogotowiu kasowym bo choć gdy kasjer nawet ma lepszy dzień i mając w kasetce dozwolone 900zł (sporo bilonu i po 10,20zł) to schodząc z kasy zostawia 400 (sam bilon i kilka 20-stek) a na drugi dzień szału nie ma, płacą stówkami i ERROR, a tak jak by pogotowie było ok 600 to by był i bilon i po 10,20zł na drugi dzień. Oczywiście pod warunkiem że wszyscy kasjerzy by jeszcze szanowali na skrobane drobne a nie jeden się męczy i zbiera a inny weźmie kasetkę i puki ma to wydaje a jak się skończy to "ty... rozmienisz miiii...?" <-może to głupie ale sam tak robiłem i stąd wiem że są tacy rozrzutni kasjerzy :P
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-02, 00:11   

Mówiąc szczerze pomysł z tym pogotowiem jest wcale niezły... Ale przecież są takie dni, ze drobne rozpływają się w oka mgnieniu. Moim zdaniem w sejfie w biurze powinna być specjalna kasetka z drobnymi. Zarówno z bilonami jak i z banknotami o nominale 10 i 20 zł. Powinno się tam znajdować z 2 lub 3 tysiące na czarna godzinę.
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-02, 11:00   

pomysl ok warty realizacji ale obawiam sie ze twardoglowy zarzad moze nie przychylic sie do tego pomyslu. Chyba ze kontrola kasetki i banknoty/bilon w jakich wydano reszte wprowadza do scenariuszu wizyty TK >:D
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-17, 11:29   

Te drobne to super sprawa, tylko że czasem w biurze źle rozlokują te biloniki i widac jak później kasjerka ledwo co kasetkę zanosi na kasę :P
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-17, 11:40   

No super jest jak nie musisz żebrac drobnych całkiem inna praca.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-17, 11:50   

pracownik, no tak, i tak powinno byc od dawna, nie stresujesz się wtedy tak na kasie co zawsze groziło brakiem w rozliczaniu ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-17, 11:56   

Mogło by byc raz w tygodniu koło czwartku ale by się buzki nam śmiały.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-17, 11:59   

pracownik, to by było nawet lepsze, bo naraz jak tyle przywożą aż za nad to a i tak brakuje po paru dniach, więc lepiej by było co tydzień :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-18, 09:16   

Mam nadzieje że do tego dojdzie.
 
     
Justine 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-20, 20:26   

Jestem za napisaniem zbiorowej petycji! To, że na jednym sklepie kasjerzy dają sobie radę nawet i bez pogotowia raz w miesiącu, to nie znaczy, że na każdym sklepie tak jest - każdy sklep ma inne otoczenie zewnętrzne, inaczej jest w sklepach wysokoobrotowych, inaczej w osiedlowych, inaczej przykościelnych, gdzie stare dziadki chodzą non stop rozmieniać na ofiarę :szczena: Uważam, że to pogotowie kasowe raz miesiącu to już jakiś krok "od góry", ale widać - zorganizowany na odczepnego, w ogóle nie przemyślany w treści organizacyjnej. Bilon najczęściej jakoś jeszcze się skombinuje, ale najgorzej jest przecież z 10 i 20, kiedy ludzie robią zakupy za 5 zł albo 10 zł i płacą setkami. Pamiętać należy również, że nie wszyscy dostają wypłaty 10 dnia miesiąca. Są tacy, którzy dostają ostatniego, pierwszego, emerytury i renty 20. Są sklepy na których wiecznie brakuje tych drobniejszych nominałów. Takie pogotowie kasetkowe, które jeszcze niektórzy pożal się kierownicy rozdają tak, że jednemu w samych miedziakach dadzą, a zabiorą przy tym ostatnie 10zł i 20zł i zostaje z palcem nie napisze gdzie, a drugie zasypią złotówkami i 5 zł. Jestem za petycją również ze względu na hasło (nie zawsze pokrywające się z rzeczywistością, ale jednak :regulamin: ) wewnętrznego public relations naszej firmy - masz problem, pytanie - napisz, Twoja opinia jest dla nas ważna!
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-21, 00:28   

To co piszemy petycję?? Gdzieś na socjalu widziałam adres e=mail do biura obsługi pracowników?? Ktoś to ładnie ubierze w słowa i wyślemy gdzie trzeba. Chociażby do samego zarządu!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo