Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Układanie towaru na paletach
Autor Wiadomość
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-07-29, 18:13   Układanie towaru na paletach

Czy tylko do nas przyjeżdżają takie "cuda i dziwy" jak np nabiał a na tym dhp z nf?!
Albo 30 opakowań papieru a na samej górze worek ziemniaków?!

Ludzie - przecież tu nie trzeba studiów wyższych żeby ułożyć jako tako...ciężkie na dół lżejsze na górę, nie odwrotnie!!!

I jeszcze jedno - miło by było żeby z towarem z jednej palety nie latać po całym sklepie: soczki, popcorn, izzy, worki na śmieci, czekolada i na dokładkę zupki chińskie...szkoda że kwiatków tam nie wrzucili...

Też tak macie?!?
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
Dymol1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2011-07-29, 20:13   

Jako że pracuje w CD w Koszalinie,spieszę z wyjaśnieniem skąd takie "cuda i dziwy" ,to proste:
1."nabiał a na tym dhp z nf"- normy i oszczędność powierzchni załadunkowej pojazdu,
2."30 opakowań papieru a na samej górze worek ziemniaków"- załóżmy,że kompletujący z działu chemii dostaje zlecenie na 30 opakowań papieru zamówione przez twój sklep, inny kompletujący z działu warzyw dostaje zlecenie na worek ziemniaków (które idą w tak zwaną "podstawę") też z twojego sklepu.Oba zlecenia lądują na pasie załadunkowym. Załadunkowy ładuje papier a na to kładzie worek ziemniaków (wspomniana podstawa). Powód - normy i oszczędności powierzchni załadunkowej.
3."miło by było żeby z towarem z jednej palety nie latać po całym sklepie: soczki, popcorn, izzy, worki na śmieci, czekolada i na dokładkę zupki chińskie...szkoda że kwiatków tam nie wrzucili..."- przyznam że to już dla mnie stanowi pewną zagadkę. Nie wiem które CD was zaopatruje ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, żeby chemia-spożywka-alkochole i papierosy stanowiły jeden dział ?
 
  Ocena JMP: 6/10
     
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-07-30, 16:42   

Dymol1 napisał/a:
3."miło by było żeby z towarem z jednej palety nie latać po całym sklepie: soczki, popcorn, izzy, worki na śmieci, czekolada i na dokładkę zupki chińskie...szkoda że kwiatków tam nie wrzucili..."- przyznam że to już dla mnie stanowi pewną zagadkę. Nie wiem które CD was zaopatruje ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, żeby chemia-spożywka-alkochole i papierosy stanowiły jeden dział ?

Centrum ze Skarbimierza...przykład z dziś
napój alkoholowy izzy, płatki kosmetyczne (jak dla mnie chemia), pierniki i czekolady, napój energetyczny nie be power ten niebieski na dokładkę bułka tarta...
jak u mnie alejka pierwsza, pieczywo, stoisko alkoholowe, chemia i słodycze.

Nie pisałabym o tym gdyby to nie działo się często. Gdzie postawić takiego miksa?! Czy rozkładać go nosząc po kartonie czy nabijać kilometry jeżdząc paleciakiem po całym sklepie?!

[ Dodano: 2011-07-30, 17:44 ]
Dymol1 napisał/a:
Jako że pracuje w CD w Koszalinie,spieszę z wyjaśnieniem skąd takie "cuda i dziwy" ,to proste:
1."nabiał a na tym dhp z nf"- normy i oszczędność powierzchni załadunkowej pojazdu,

a co do oszczędności powierzchni załadunkowej - gdyby rzeczoną dhp z nf postawili na czymś innym a nie na nabiale chyba byłoby mądrzej, mniej strat jak dla mnie
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
Wysłany: 2011-07-30, 17:12   

Uważajcie na banany u nas wczoraj na 10 kartonów jeden był do wyrzucenia prawie zgniły tak, że panowie z magazynów uważajcie bo nie wierze,że tego nikt nie widział poprostu ktoś celowo to zapakował żeby centrum nie miało strat. A pieluchy dada 15 kartonów zamiast papier toaletowy ciężko odróżnic.
 
     
Czarny Książe 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-10-26, 11:59   

Jestem Byłym pracownikiem CD Skarbimierz tak sa ukladane palety bo płatki kosmetyczne, jak i papier toaletowy sa na dziale suchym ułożone zaraz po popcornie, herbacie, a nie na chemii. A co do ziemniaków na papierze to sie zgadza załadunkowi tak przeżucaja dla oszczędności miejsca w tirach.
 
     
matthew1000

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-12-28, 22:20   

Nie chcę nikogo urazić, ale Centrum Skarbimierz to jest totalna porażka. Potwierdzam, że z mixami jeździ się w koło po całym sklepie, towar ułożony jest "na odpierd..." I nie gadajcie bzdur o oszczędzaniu miejsca paletowego... Otwieram samochód na który zamawiane było 31 palet, a tu 4 miejsca paletowe wolne, ale mixy po 2,30... (to nie żart).
 
     
Czarny Książe 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-12-29, 13:14   

matthew1000 napisał/a:
Nie chcę nikogo urazić, ale Centrum Skarbimierz to jest totalna porażka. Potwierdzam, że z mixami jeździ się w koło po całym sklepie, towar ułożony jest "na odpierd..." I nie gadajcie bzdur o oszczędzaniu miejsca paletowego... Otwieram samochód na który zamawiane było 31 palet, a tu 4 miejsca paletowe wolne, ale mixy po 2,30... (to nie żart).


Nie urazisz bo ja już tam nie pracuje,towar jest tak skompletowany w takiej kolejności jak ułożono go na magazynie a o tym już decyduje dział przyjęć, ale co do oszczędności miejsca to prawda, że raz jest pusto w tirze a raz nabite to o to miejcie pretensje do załadunkowych ładujących towar na tiry to oni sobie układają jak im się podoba sam to widziałem, prawdą jest że ze starej kadry zarówno z działów kompletacji, przyjęć jak i załadunkowi którzy jeszcze uczyli się w Kątach Wrocławskich już tam nie pracuje, jest mnóstwo nowych którzy mają to gdzieś i dlatego zarówno na paletach jak i na magazynie jest "burdel".
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2011-12-29, 17:32   

Mix jak sama nazwa wskazuje zawiera wszystko co się da więc nie ma się co dziwić ,że jazda po sklepie konieczna :) Kompletuje się według listy pamiętając o tym ,ze paleta ma być stabilna a wszystko to pod presja czasu ,bo czas to pieniądz :) Kompletujący nie odpowiadają też za ilość palet na samochodzie ,bo nie posiadają wiedzy na ile palet rozłożono zamówienie danego sklepu gdyż żaden z nich nie kompletuje sam danego sklepu.
Nauka w Kątach nijak się ma do Skarbimierza ,bo to zupełnie inny świat a pracownicy nowi czy starzy starać się muszą coraz bardziej ,bo ciągle wprowadzane są jakieś zmiany rzekomo na lepsze :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
pwl. 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 0
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-12-30, 10:57   

Pracuję 4rok w CD w Grudziądzu, i jak tak czytam Wasze opinie na temat tych kompletowanych palet jak i wypowiedzi na temat CD Skarbimierzu to śmiac mi się chce.To co czytam na temat tego centrum to fakt jest dziwne, że np. płatki kosmetyczne, czekolady, czy pierniki stoją na tzw, ósemce a nie na jedynce czyli spożywce i chemii, to widocznie są jakieś wewnętrzne zmiany, chodź nie powinny, co do palet, każdy pracownik jest zazwyczaj przydzielony na 'stały' dział np: chłodnia, (zależne od CD jak i od kierownika zmiany, nie wnikam) każdy sklep który składa zamówienie wykonuje kilka osób, w CD Gdz, przeliczając na działy wyszło by bodajże z 10 osób na dany sklep, chyba że pominąłem jakiś dział, załóżmy że wszystko stoi na pasach ale np: na warzywach sklep zamówił worek ziemniaków więc taki sobie o to pracownik zawiezie to na bramę i zazwyczaj na tzw, podstawie położy na jakiegoś 'calaka' i nie powinno byc problemu, a takie cyrki typu 30sztuk papieru a na tym ziemniaki to jest dziwne, bo co za kretyn tak ciężki worek kładzie tak wysoko? skoro na pasach 'na pewno' stoją niższe palety i to całe. Weźcie też pod uwagę że nie każdego obchodzi jak Wy sobie poradzicie z tym na sklepie, pracownik zrobił zamówienie w jak najszybciej tylko mógł i śmiga dalej bo u Nas jak najkrótszy czas pracy i jak największa ilośc opakowań skompletowana w ciągu dnia to nasza premia, więc każdy martwi się o swoje a nie o to co z tym będzie działo się dalej i kto będzie na to delikatnie mówiąc 'przeklinał'. Więc pisanie tekstów typu że nikt nie myśli to duży błąd. Jak nikt Nas by nie gonił to mogę się założyc że te palety wyglądały by o wiele lepiej, ale cóż 'czas to pieniądz'.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2011-12-30, 13:50   

Jak widać są różnice na centrach i to nie tylko dotyczy rozmieszczenia towaru czy spraw organizacyjnych pracy ale też i przywilejów. Może jak Skarbimierz wreszcie się ogarnie to zacznie to funkcjonować bardziej logicznie a na razie działa trochę metodą prób i błędów.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Czarny Książe 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2011-12-30, 19:44   

Żeby Skarbimierz mógł funkcjonować logicznie musieli by się zmienić tzw "Starsi" czyli Specjaliści ds Administracyjno magazynowych jak i sam kierownik Magazynu a to raczej szybko nie nastąpi.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2011-12-30, 22:28   

Nie przesadzajmy z tymi zmianami ,bo oni też mają swoje wytyczne z góry i nie robią wszystkiego według swojego "widzi mi się" a wręcz jak na razie przychylają się do uwag pracowników aby wszystkim lepiej się pracowało. Magazyn od podstaw jest jakiś trochę niedopracowany i trzeba czasu aby to zagrało :) Ogólnie tragedii nie ma i idzie ku lepszemu :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
Wysłany: 2012-12-02, 17:15   

Czy w DC 3 macie jakiś limit na folię/stretch/?To są jakieś żarty,że wielki mix jest owinięty tylko RAZ folią i przy byle ruchu wszystko się wali!Poza tym,jak dziewczyna mierząca średnio ok.165cm ma ściągać z wysokości ponad 2m np.ogórki czy kapustę/słoik/.Kto to układa? :boks:
  Ocena JMP: 1/10
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
Wysłany: 2012-12-02, 18:14   

wszystko ok. zgadzam się z tym, że za wysoko jest to ułożone na paletach... poza tym u mnie często leżą bardzo ciężkie rzeczy np. kawy na biszkoptach- jak to później wynieść na sklep jak pudełka nadają się tylko do prasy.. nie mówiąc już o połamanych paletach- ostatnio na koleżankę spadła zawartość palety, bo ta miała tylko 1 podstawę- całe szczęście, że był to nowy noon-food z jakimiś maskotkami...PORAŻKA!!!
  Ocena JMP: 2/10
     
~kuba_buba_ 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 38
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-06, 11:31   

Dlaczego nie zgłaszacie tego KR albo do działu BHP? Paleta powinna mieć max. 180 cm. Jeśli ma więcej - wystarczy zdjąć z niej naklejkę logistyczną i zgłosić to jako ZPW. Jeśli jest źle "ostreczowane" - każdy z nas ma telefon z aparatem - zrób zdjęcie, pokaż zdjęcie KR.
Od nicnierobienia i niezgłaszania takich sytuacji, problem się nie rozwiąże.
_________________
Boże spraw żeby mi się chciało jak mi się nie chce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo