Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca na dniu wolnym
Autor Wiadomość
_barbarka

Dołączył: 29 Lip 2010
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-03, 15:56   

zakręcona skoro przyszłaś na dniu wolnym do pracy i zczytałaś się normalnie w ohr jest w systemie zaewidencjonowane,że w tym w dniu wolnym od pracy pracowałas ,to przecież ten jeden dzień zostanie ci dodatkowo oddany a za ten dzień ci się normalnie zapłaci pod koniec kwartału nikt cię tutaj nie oszuka.
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-05, 13:05   

_barbarka napisał/a:
zakręcona skoro przyszłaś na dniu wolnym do pracy i zczytałaś się normalnie w ohr jest w systemie zaewidencjonowane,że w tym w dniu wolnym od pracy pracowałas ,to przecież ten jeden dzień zostanie ci dodatkowo oddany a za ten dzień ci się normalnie zapłaci pod koniec kwartału nikt cię tutaj nie oszuka.

Nie bądź taka pewna, znam przypadki, gdzie pracownik przychodził do pracy na wolnym, sczytał się w OHR, wpisywał się do pamiętnika, a w rozliczeniu kwartalnym wychodziło, że go w pracy tego dni nie było. I co?
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-05, 13:59   

No to chyba że kr zmienił bo ja jak byłam na dniu wolnym to nawet dobrze na tym wyszłam szkoda że tak rzadko to się zdarza.
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-09, 16:10   

Mam pytanie bo nie rozumiem do kończ zapłaty za dzień wolny. Do niedawna nadgodziny były płacone z wypłatą za dany miesiąc a jak jest teraz? Ja pracowałam w dniu wolnym 8 godzin i na wypłatę za listopad nie dostałam zapłaty.Grafik nie był zmieniony ani poprawiony .Jak teraz to wygląda bo jeśli to ma być tylko w rozliczeniu kwartalnym ( a wiem że kierownicy mają zerować nadgodziny oddając wolne)to nikt w dniu wolnym nie przyjdzie do pracy. Proszę o wytłumaczenie ;)
_________________
Czas na zmiany
 
     
#Roksana 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 63
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-09, 17:34   

Jeżeli kierownik wyda ci w kwartale dzień wolny to twoje nadgodziny ( praca na dniu wolnym) się zerują bo dostajesz dzień wolny, dlatego często i gęsto jest tak że pod koniec kwartału pracownik ma masę wolnego. Może nie jest to do końca fair ale co zrobić.

[ Dodano: 2011-12-09, 17:39 ]Flapjack
Nie bądź taka pewna, znam przypadki, gdzie pracownik przychodził do pracy na wolnym, sczytał się w OHR, wpisywał się do pamiętnika, a w rozliczeniu kwartalnym wychodziło, że go w pracy tego dni nie było. I co?[/quote]

To nie możliwe, jeżeli pracownik się sczytał to widnieje w ewidencji OHR i Kr nie może tego skasować czy zmanipulować. Dobrze się wychodzi wtedy gdy Ks nie jest wstanie wydać Ci do końca kwartału tego dnia wolnego który został Ci zabrany. Wtedy płacą za nadgodziny ale jeśli uda mu się wydać dzień wolny to nadgodziny się zerują.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-09, 19:28   

To ładne rzeczy się dzieją ale tylko dlatego,że pracownicy nie wiedzą co i jak.Ja jak przychodze na dniu wolnym to się pytam jak to będzie zapłacone za wolny dzień dziękuje wole w domu posiedziec.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-09, 23:01   

babajaga, moze za te 8 godzin tak malo Ci wyszlo, ze nawet tego nie zauwazylas :) Dodatkowo jesli masz 3/4 etatu, to nadgodziny zaczna leciec dopiero jak przekroczysz liczbe godzin dla calego etatu na dany miesiac.
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-10, 06:57   

Dziękuję wszystkim za pomoc,Muszę tylko dopilnować aby nie dostać dnia wolnego. Na pasku płacowym nie miałam tych nadgodzin dlatego Was o to zapytałam.JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ :em29:
_________________
Czas na zmiany
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-10, 09:32   

Pewnie nie wiecie o tym ale ja jak byłam w pracy na dniu wolnym to pod koniec kwartału poprosiłam o wydrukowanie ewidencji czasu pracy tj.to co podpisujemy co kwartał i tam jest wszystko wyszczególnione każde logowanie i przy pracy na dniu wolnym powinno byc NP8 lub W8 skoro tego nie ma to zapytac kr co się stało zanotowac sobie gdzieś ten dzień i poprostu przypilnowac.Mi za 8godz. wyszło bardzo dobrze.
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 15:14   

Flapjack na rację bo w systemie jest jakiś błąd, trzeba pilnować swoich godzin aby podczas kontroli PIP nasza firma nie miała niepotrzebnie kłopotów.
_________________
Czas na zmiany
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-26, 10:36   

I aby wszystko było wypłacone ,bo jak dzień jest w systemie nadal wolny to kasiorki za niego też nie dostaniemy :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo