Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca na dniu wolnym
Autor Wiadomość
zakrecona

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 15
Wysłany: 2011-07-28, 17:56   praca na dniu wolnym

witam mam pytanie odnosnie pracy na dniu wolnym
według kp praca na dniu wolnym to 100% plus dzien wolny do wybrania dlaczego u nas w firmie jest inaczej czy to wazne ze mamy okres rozliczeniowy 3 miesieczny?? prosze o odpowiedz jak to jest bo pracowalam na dniu wolnym a nie dostalam za to zaplacone
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-28, 20:38   

Podam na przykładzie:

Czerwiec -31 dni z czego 20 dni rob+ 11 dni wolnych od pracy(weekendy/święta)
Przepracowałaś 18 dni, a 13 dni miałaś wolne. Dostałaś wolnych więcej o 2 dni niż przysługuje, z czego na jeden dzień przyszłaś do pracy, i tak zamiast 2 dni wolnych więcej masz i tak 1 dzień do przodu.
Dostajesz albo więcej dni wolnych, albo płatne 100 % za przyjście na dniu wolnym do pracy.

Tłumaczyła Mi to kiedyś KS, ale nie wiem czy dobrze zapamiętałem ;]
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-28, 22:04   

A jak to poznalalas, ze pracowalas na dniu wolnym? mialas ten dzien wiecej na koniec miesiaca, czy to byl juz koniec kwartalu? marginesem, w tygodniu jest +50%, nie 100
 
     
zakrecona

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-29, 17:23   

mialam normalnie w grafiku dzien wolny NP ale w tym dniu zadzwonili do mnie bym przyszla do pracy i w tym dniu nie da sie juz zmienic grafiku wiec prace swiadczylam na dniu wolnym i z tego co pisze w kodeksie pracy to jest czarno na bialym jesli swiadczysz prace na dniu wolnym to masz 100% i dzien wolny do wybrania i tutaj nie obowiazuja zadne wewnetrze przepisy prawa pracy wewnatrz firmowe prosze o wyjasnienie
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-29, 19:45   

KR może zmienić grafik!! nawet z dnia wcześniejszego. Widzę, że bardzo chcesz wiedzieć, to podpytaj KS, lub zadzwoń do swoich kadr i spytaj jak CI policzyli ten dzień, a jak się dowiesz to poinformuj nas tutaj na forum jak to się ma do prawdy ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-29, 23:28   

zakrecona, zreknij na grafik drukowany tego dnia i zobaczysz, ze masz normalnie uwzglednione jak dzien pracy.

Nadgodziny (przynajmniej u mnie) sa w tych dniach, kiedy nie mozna ich zaplanowac w grafiku, bo OHR nie pozwala, nanosi sie wtedy dlugopisem i wpisuje adnotacje do pamietnika. jesli masz zaplanowany dzien pracy normalnie w grafiku, to nie pracujesz na dniu wolnym, nawet jak wczesniej mialas W lub NP
 
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-30, 00:02   

nie,nie,to nie całkiem tak,bo ja też miałam telefon w dniu wolnym,poszłam do pracy na 5 godzin.Grafik nie został zmieniony,ja się normalnie odbiłam w OHR.powiedziano mi tylko,że mam za to 100% płatne,ale tak naprawdę tego nigdy nie sprawdziłam. :regulamin:
 
     
zakrecona

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-30, 04:35   

nie mialam zadnej zmiany grafiku nawet w bilansie widnieje na czarno ten dzien ze pracowalam na dniu wolnym i co z tego jak nie dostalam za to 100% czy ktos moze mi to wytlumaczyc bo wydaje mi sie ze cos tu nie tak z przepisami prawa pracy
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-30, 09:36   

Zakrecona jakby nie lapala Ci tygodniowa przerwa, to chyba tez bylyby nadgodziny, ale Ty zle robisz pytajac tu na forum co to bylo, a wiesz tylko tyle ze poszlas do pracy, w dniu kiedy mialas miec wolne... tak jak pisal Biedronek, zapytaj swoja KS, ona Ci to wytlumaczy najbardziej rzetelnie.
 
     
zakrecona

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 17:20   

widze ze kazdy z was wie na ten temat tyle co ja wiec chyba zbedne komentarze:)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-31, 17:52   

nie zakrecona to Ty nie potrafisz jednoznacznie okreslic czy na pewno pracowalas na dniu wolnym :) a co z tym zrobic zostalo powiedziane nie raz... pozdrawiam.
 
     
zakrecona

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 17:54   

chyba wiem ze pracowalam na dniu wolnym nie pracuje od dzis bym nie wiedziala jak pracuje
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 18:24   

Powiedz swojej ks niech ci wydrukuje karte ewidencji czasu pracy i jak pracowałaś na dniu wolnym to powinno byc W-8.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 23:23   

zakręconą zapytaj wprost jak została potraktowana twoja praca w dniu wolnym.Jak zewidencjonowana.Czy jako nadgodziny , czy np. KR zmienił grafik (zobacz czy jest następna wersja grafiku gdzie jest wymagany twój podpis)i zrobił ci w ten dzień -dzień pracy (np. 8godzin) a więc bedziesz miała to wolne w inny dzień do końca kwartału.
W każdym bądź razie ,bedziesz miała dodatkowy wolny dzień.A dodatek (100% lub 50 %)tylko jesli przez to ze świadczyłas pracę została niezachowana przewa dobowa(50 %) lub tygodniowa(100%).Płatne na koniec kwartału.

No i wazne jest czy to był dzień w grafiku wskazany jako dzień wolny od pracy w pięciodniowym tygodniu pracy, czy był wynikiem równoważenia czasu pracy.Wtedy wiadomo czy 100% czy 50% Art 151 znacz.1 par.1 pkt.1c
Art. 1511.

§ 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości:

1) 100% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:

a) w nocy,

b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy,

2) 50% wynagrodzenia - za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1.

Pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikowi pełny dzień wolny od pracy, niezależnie od liczby godzin przepracowanych w dniu wolnym od pracy. Oznacza to, że pracownikowi należy się cały dzień wolny od pracy nawet wtedy, gdy w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy, pracownik pracował np. tylko dwie godziny lub krócej

jak sprawdzisz te rzeczy, to będziesz wiedziała czy i jaki dostaniesz dodatek.powodzonka
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
zakrecona

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-31, 23:39   

nie nie mialam zmienionego grafiku a ten dzien wolny byl dlatego iz nie puszczal mnie grafik
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo