Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze pomysły...
Autor Wiadomość
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-18, 15:41   Nasze pomysły...

Mam propozycję, stworzenia przez Nas listy rzeczy, które można usprawnić, zmienić, dołożyć…, aby Nasza praca była łatwiejsza, efektywniejsza….
Może jak uda się, Nam wymyślić, odtworzyć, fajne pomysły, to pomyślimy nad przesłaniem jej dalej..;
Uważam, jednak, ze nie powinniśmy oceniać, pomysłów Innych… możemy wyjaśniać, opisywać, ale nie krytykujmy pomysłów innych…
POMYSŁY;

• Więcej czytników,
• Czytniki, przeliczające, wartość, cenę towaru na Euro,
• Odblokowane, przyciski „ sprawdzenie ceny”
• Ergonomiczne krzesła,
• Większa ilość, elektryków,
• Ręczne skanery, do odczytu kodów towarów dużych,
• Drabinki wykonane z lepszego tworzywa… ( nasze się rozjeżdżają)

//---
Użytkownik BIEDRONKA 29 został usunięty na życzenie.
Administrator
 
     
monyczkaaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 18:59   

Boże, to Wy nie możecie sobie przynieść butelek z wodą na magazyn? u nas, chociaż jedna ale zawsze stoi i nikt się nie czepia...

Co do Twoich pomysłów, ale niestety niektóre pewnie niewykonalne (chociażby ten o rejestrze czasu).

Podobno mają zwiększyć ilość elektryków na sklepach :)
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-18, 19:07   

:)
 
     
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 19:27   

Niektóre pomysły całkiem całkiem...

Jak dla mnie to możliwośc płacenia kartą to podstawa...ileż to razy musiałam biec do bankomatu po kasiorkę zanim zrobiłam zakupy :-/
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
robal


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 19:31   

To wszystko byc powinno,wygodniej,praktyczniej no i efektywniej,pozdrawiam :brawo
 
     
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 19:37   

Tylko ciekawe czy kiedyś się tego doczekamy?!
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-18, 19:39   

* kosze przed sklepem z zabudowaną górą, jedynie otwór z boku… do naszych przywożone są nagminnie „prywatne śmieci” … mniejszy otwór uniemożliwiłby ten proceder…
 
     
~Magga 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 31
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 19:47   

I może jeszcze podajniki na fajki...lepsze byłby na dole
_________________
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę czasu...
 
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 22:23   

Jeśli chodzi o przycisk sprawdzania ceny to jest odblokowany,znajduje się on pod klawiszem "wagowy", choć niewiele osób o tym wie.
Krzesła też by się przydały ale już niekoniecznie jakieś wypasione,tylko SPRAWNE,u nas działają ze 2 szt.
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 22:34   

monyczkaaa napisał/a:
Boże, to Wy nie możecie sobie przynieść butelek z wodą na magazyn? u nas, chociaż jedna ale zawsze stoi i nikt się nie czepia...

U mnie to mamy z 7 butelek wody na magazynie i jest ok :)
Magga napisał/a:
I może jeszcze podajniki na fajki...lepsze byłby na dole

My mamy na dole :)
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 23:14   Re: Nasze pomysły...

Pomysły całkiem całkiem :) chociaż niektóre u mnie są normalką pozwolę sobie wyrazic poniżej opinie o pomysłach
BIEDRONKA 29 napisał/a:


• Więcej czytników, - myślę że po 2 na alejkę wystarczy na końcu i w środku bliżej kas my przecież sprawdzamy cenę :)
• Czytniki, przeliczające, wartość, cenę towaru na Euro, - przed Euro to raczej podstawa ja np pracuję w mieście w którym będą mecze rozgrywane i na dodatek pod stadionem jesteśmy :)
• Odblokowane, przyciski „ sprawdzenie ceny” - działa już ktoś powyżej o tym pisał klawisz pod przyciskiem wagowy :)
• Ergonomiczne krzesła, - koniecznie na kasie 1
• Większa ilość, elektryków, - zdecydowanie tak
• Ręczne skanery, do odczytu kodów towarów dużych, - owszem, ale za to inne boksy kasowe czyli to gdzie siedzimy, żeby nie wychodzić na koszyk klienta będącego na kasie za Tobą
• Drabinki wykonane z lepszego tworzywa… ( nasze się rozjeżdżają) - ja na swoją nie narzekam
• Zmiana layatu,: słoiki, konserwy zdjęte z górnych półek… - :)
• Odpowiednia długość taśmy transportera oraz wielkość komory towarowej - TAK
• Czytnik kart płatniczych, - Podstawa tylko my nie mamy tego lidl nas wyprzedził pod tym względem
• Tacki na resztę, ( zniesienie obowiązku, wydawania pieniędzy do reki, z uwagi na przenoszone choroby), - nie ma obowiązku wydawania reszty do ręki, w podręczniku masz napisane, że albo do ręki albo na tackę :)
• Miękka mulda, czyli wgłębiona powierzchnia w strefie końcowej boksu, w której lądują zakupy po przejściu przez proces kasowania,… zawsze muszę pamiętać, o słoikach itd… - to też mogliby poprawić
• Możliwość, rejestracji czasu pracy, poza biurem… ( często szukamy kierownictwo, odrywamy ich od innych działań)… za pomocą identyfikatorów, czy czytniki kart zbliżeniowych, (Nadruk na kartach kolorowy i monochromatyczny)….Integracja z systemami kadrowo płacowymi i innymi... - to też istotnie pomogłoby nam
• Bankomaty - zaleta, ale też wada odkąd postawili bankomat pod sklepem zawsze musze walczyć jak lew o drobne...
• Testery do banknotów, - zdecydowanie tak :)
• Możliwość, elektronicznego rejestrowania PL… ( zamiast wpisywania odręcznie)… dokładniejsze, szybsze… coś na zasadzie kolektora… - :)
• Większa ilość szafek, na odzież pracowników, - :)
• Klimatyzacja, jeżeli klima to wiatraki sa nie potrzebne :)
• Wiatraki w biurach… - jw.
• Koszyki, lub mniejsze gabarytowo wózki, - duży wózek to jest to jedyne słuszne rozwiązanie, pamiętaj że wszystko ma określoną nośność, tudzież wytrzymałość u mnie na sklepie w ubiegłym roku klientela załatwiła 30 koszyków z kółkami w przeciągu 1,5 miecha - pakowali wody 5L lub zgrzewki napojów ;/
• Drukowanie faktur, na kasach,
• Mniejsza, ilość dokumentów papierowych więcej elektrycznej…- jak już elektronicznej ;P
• Podajniki na foldery przy alkoholu, - u mnie są :)
• Sygnalizacja świetlna nad otwartą kasą… ( czasami nie wiemy, czy Ktoś zareagował na dzwonki, a tak światełko, na numerze kasy, da nam sygnał… jak również wygoda dla klientów) - do tego zdalnie zamykana barierka przy kasie (trochę nierealne) bo jak ludzie widzą, że zamykasz kasę lubią się wepchnąć ;/
• Woda pitna na magazynach, chyba tam jest najgoręcej, a czasami nie da się biec na socjalny… oczywiście w okolicach kamer…. - U mnie normalka i zero problemów :)


- Do tego ja dla dużych sklepów dorzucam propozycję samojezdnych, dużych maszyn myjących, jak masz spory sklep to zanim to umyjesz to latasz jak opętany :)
- dla każdego sklepu przy kasach bramki reagujące brzęczkiem na próbę wyniesienia towaru i druga bramka przy samym wyjściu sprzęgnięta z mechanizmem zamykanie strefy wyjścia gdyby złodziej chciał uciec a ochroniarz byłby na drugim końcu sklepu.
- dwóch ochraniarzy na jednej zmianie będących w kontakcie nieustannym jeden po cywilu z wózkiem na sklepie a drugi na monitoringu.
- zdecydowanie lepszy monitoring.
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 23:28   

Virus napisał/a:
Do tego ja dla dużych sklepów dorzucam propozycję samojezdnych, dużych maszyn myjących, jak masz spory sklep to zanim to umyjesz to latasz jak opętany

O oo taaak :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-19, 10:21   

Virus napisał/a:
dla każdego sklepu przy kasach bramki reagujące brzęczkiem na próbę wyniesienia towaru


zeby takie bramki dzialaly, kazdy produkt trzeba bylo by namagnesowac, nie wiem czy jest to fizycznie mozliwe :)
 
     
~ewa26 

Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 47
Skąd: Bytom
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-19, 15:01   

teraz sa juz specjalne lakiery niewidoczne gołym okiem i bramki reaguja tak na pikacze
_________________
mycha
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-19, 23:54   

Larrikol napisał/a:
Virus napisał/a:
dla każdego sklepu przy kasach bramki reagujące brzęczkiem na próbę wyniesienia towaru


zeby takie bramki dzialaly, kazdy produkt trzeba bylo by namagnesowac, nie wiem czy jest to fizycznie mozliwe :)


np w Realu nie magnesują każdego towaru a próba pozostawienia czegokolwiek w wózku kończy się brzęczeniem :)
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo