Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwa, chłodnia, fresh
Autor Wiadomość
biedrona95 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Mar 2022
Posty: 2
  Wysłany: 2022-03-04, 10:23   Przerwa, chłodnia, fresh

Hej!

Pracuję w Biedronce pół roku i ogólnie uważam, że praca nie jest zła, ale sytuacja na moim sklepie jest beznadziejna.

Jak pewnie wszędzie, na sklepie jest nas mało. Bardzo często zdarza się, że jest nas trzy i kierownik. Sklep jest wysokoobrotowy.

Problem polega na tym, że ja nie jestem w stanie fizycznie wykonać wszystkich swoich zadań. Dostawy mamy w nocy, ale przyjeżdżają bardzo późno, bo zazwyczaj jest to około godziny 3, sklep otwieramy o 5-tej i jeszcze w między czasie chwilę po 4-tej wjeżdża piekarnia _cała pełna paleta pieczywa). Kiedy przychodzimy rano na zmianę, to zawsze do wyłożenia jest jeszcze mięso i mrożonki. Jak już uda nam się to zrobić, to bierzemy się za chłodnię. No i tutaj zazwyczaj jest po 5 palet, które wykłada fresh i kasjer, który dochodzi na kasę jako drugi. Z samego rana nie ma takiego ruchu, ale jak się później zaczynają tłumy, to do wykładania zostaje w sumie fresh, który wiadomo, że też ma swoje zadania. Jeśli mamy zmianę z KS to na przerwę nie wolno nam iść dopóki chłodnia nie zostanie rozłożona. Dodatkowo w trakcie podstawowych zadań dostajemy jeszcze jakieś poboczne, które też musimy zrobić. Często bywa tak, że na przerwę w ogóle nie idziemy, bo po prostu chłodnie skończymy o tej 14-stej, a zmiana do 14.30. No już nie ma szans, żeby zejść. Mam dość tego, bo aż mi niedobrze z głodu, a latać z towarem trzeba.

Druga sprawa to fresh. Wszystko super, ale na kij mi te harmonogramy z zadaniami, skoro i tak muszę robić co innego? Tutaj odpiek, tu warzywa, tu podłoga do umycia, tu kolejna dostawa z piekarni, a zaraz pretensje o chłodnie, że już jest 12, a chłodnia stoi. Ja nie mam w harmonogramie pracy z towarem innym niż dla fresha. No kurka, nie jestem robotem, a i też sklonować się nie umiem.

Często nawet jak jesteśmy w 4 i są stare baby na zmianie, to ta która dochodzi druga, to jej w ogóle przy tej chłodni nie ma. Tu papieros, tu siku, tu kawa, tu pogaduszki z klientami na kasie (zgłaszałam to KS, ale przecież takim starszym babom, to można wszystko, bo są stare) i ja zostaje sama ze wszystkim i tylko pytania od KS "Ile jeszcze chłodni zostało?", albo informacja o tym, która to już jest godzina. Mam dość.

Czy u Was też to tak wygląda? Gdzie to zgłosić, żeby sobie nie narobić problemów?
 
     
Lizus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Wrz 2015
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-03-06, 20:48   

tak wlasnie wyglada praca w biedronce, u mnie fresh to sie nie spieszy z odpiekiem ma wyje... ze chlodnia stoi. trzeba chyba zaczac pokazywac, ze sie nie wyrabiamy to moze dadza etaty. chociaz zawsze sie trafi jakas ofiara, ktora bedzie robila za dwoch przy jednej pensji :D:D
_________________
Basia
 
     
biedrona95 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Mar 2022
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-03-08, 14:56   

Lizus napisał/a:
tak wlasnie wyglada praca w biedronce, u mnie fresh to sie nie spieszy z odpiekiem ma wyje... ze chlodnia stoi. trzeba chyba zaczac pokazywac, ze sie nie wyrabiamy to moze dadza etaty. chociaz zawsze sie trafi jakas ofiara, ktora bedzie robila za dwoch przy jednej pensji :D:D


Tylko komu to pokazywać, skoro kierownik ma to w głębokim poważaniu i jeszcze specjalnie nie puszcza na przerwy? :-(
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-03-08, 17:35   

Tylko komu to pokazywać, skoro kierownik ma to w głębokim poważaniu i jeszcze specjalnie nie puszcza na przerwy?
TO NIEDOPUSZCZALNE I WIDOCZNE NA KAMERACH znaczy KS chce się podłożyć???
_________________
cvb83
 
     
kasiad 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Paź 2021
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-03-09, 21:59   

A to u nas jest zupełnie inaczej. KS, ZKS, zaiwaniają razem z nami na sklepie.Braki kadrowe swoją drogą ale nasza Kierwnik pracuje tak samo jak my,Wiadomo ma biuro do oagrnięcia, cenówki, 100 tel,i meili ale zawsze jest z nami.Zjeba też dostaniemy owszem jak wszędzie pewnie, ale szczerze każdemu z Was życze takiej kadry jak jest u nas . buziczki kochani, ps.... za tydzień mamy imprezę firmową z Ks na czele :) Każdy ciś przyniesie i będzie pięknie ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo