Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca na odpieku
Autor Wiadomość
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
Wysłany: 2015-03-12, 13:05   praca na odpieku

Heja! :D

Mam kolejne pytania, tym razem związane z odpiekiem.

Po 2 tygodniach, dopiero wczoraj zostałam "przeszkolona" na odpieku ,ale słabo to wyglądało bo co chwilę dzwonek na kasę, tu paleta do rozładowania, tu ktoś zbił słoik i lecę uporzątnać itd.

Byłam na rannej zmianie,
Wiem, że jak przychodzę rano to najpierw mam iść włączyć piec aby się nagrzał na odpowiednich programach.
Nastepnie idę i uzupełniam wózek z odpieku każdy ma swój sposób, ale mi pokazano że np. na górze same snaki na dole same bułki, nastepny wstawiany wózek do pieca to znów góra snaki a dół chleb.


Tylko jest dla mnie magią to, że jedne kartony leżą poza zamrazarką, a inne są w mroźni.
Poza mrożnią leżały chleby, półki, i półbagietki. a w chłodki snaki i bagietka czosnkowa i bodajże zamrożone jeszcze chleby.

Wytłumaczono mi że te które lezą na zewnątrz przyjeżdzają z dostawą i tak juz zostają, sa opisane data na kartonie kiedy się rozmroziły i od tej daty wpisuje się chyba 3 dni do kiedy trzeba to wypiec.

Z zamrażarki snaki i czosnkowe trafiały prosto na blachy bez rozmrazania i od razu do pieca.

trzeba było tez wypełnić tabelkę z rodzajami pieczywa data i partią.


Mam pytanie co do tego jak np. skończy mi się chleb alpejski a jest w mrożni, to muszę go wyjąć i rozmrozić i dopiero iść na wypiek, czy taki zamrozony mogę włozyć w piec? No i czy datę na kartonie wtedy mam wpisać rozmrożenia od momentu już wyciągnięcia z zamrażarki,czy od momentu gd będą już miękkie, i odłożyć na resztę tych co juz leżą na magazynie???


I takie może głupie, jak włączam piec na 1/2 to skąd piec "wie" że np w górnym wsadzie ułozyłam blaszki na górnej części czy na dolnej, Jak to w ogóle działa??? bo nie wiem, zielona jestem. .^.

I jak piszczy piec że sie nagrzał to jak go "uciszyc". Jak sie uchyli drzwi to przestaje ale po chwili wyje że drzwi są otwarte. .^.

Chyba to nie bedzie moim ulubionym obowiązkiem, gdy przypadnie na mnie wypiek. :#)

Liczę jak zawsze na waszą nieocenioną pomoc :D


Dziękuję i pozdrawiam!!!
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:12   

po dwóch tygodniach -to już a nie dopiero :D
-możesz zamrożony chleb piec ;) (złamanie procedury)
-dla pieca to nie różnica czy na dole czy na górze , chodzi o ilość blaszek
-nie uchylaj drzwi bo temperatura spada , wyłączasz naciskając pokrętło
....i proponuje przeczytać książkę z procedurami pieczenia :)
Ostatnio zmieniony przez marta1 2015-03-12, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:14   

marta1, u mnie nie ma żadnego pokrętła :szczena:
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:16   

a czym wybierasz program ?
 
     
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:17   

jest ekran dotykowy z poszczególnym pieczywem do wyboru

[ Dodano: 2015-03-12, 13:19 ]
książkę z procedurami pieczenia czytałam chyba w 3 dniu, ale myślisz że coś z niej pamiętam ? ;)
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
Ostatnio zmieniony przez HejaBanana 2015-03-12, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:19   

aaa no tak masz inny piec :) to musisz dopytać koleżanki , pewnie jest jakiś sposób :)

[ Dodano: 2015-03-12, 13:21 ]
...to poczytaj znowu , teraz już możesz zderzyć teorię z praktyką :D
 
     
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:23   

Martuś tylko , że ja nie mam tam czasu żeby do tego wrócić ;(
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:25   

nie powinnam tego pisać ...ale... ja czytałam w domu
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-03-12, 13:29   

Ja pracuję od października, a nigdy jeszcze nie prowadziłem samodzielnie wypieku. Ot, wykorzystywanie młodych pracowników, żeby odwalali robotę na jedynce albo trójce ;)
 
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:29   Re: praca na odpieku

HejaBanana napisał/a:


Nastepnie idę i uzupełniam wózek z odpieku każdy ma swój sposób, ale mi pokazano że np. na górze same snaki na dole same bułki, nastepny wstawiany wózek do pieca to znów góra snaki a dół chleb.


Rób tak ja ja robię z rana: wstawiam piece góra chleb i ciastko de Pastel(czy jak się tam nazywa) 5 bochenków z każdego rodzaju na cały wózek
Dół Bułki czyli pół bagietka, pół bagietka z ziarnem ,bułka wielo ziarnista, poranna.
Idz to wrzucić bierz 2 wózek (o ile macie) Górę naszykuj sobie słodkie czyli pizzerina z boczkiem i te inne francuskie a na dół Bagietkę czosnkową i ewentualnie pół bagietkę bądź inną bułkę którą stwierdziłaś że w 1 wszym wrzucie jest za mało . gwarantuję ze zdążysz z naszykowaniem zanim wypiecze się pierwszy wózek

HejaBanana napisał/a:
Mam pytanie co do tego jak np. skończy mi się chleb alpejski a jest w mrożni, to muszę go wyjąć i rozmrozić i dopiero iść na wypiek, czy taki zamrozony mogę włozyć w piec? No i czy datę na kartonie wtedy mam wpisać rozmrożenia od momentu już wyciągnięcia z zamrażarki,czy od momentu gd będą już miękkie, i odłożyć na resztę tych co juz leżą na magazynie???

Podręcznik wypieku się kłania . Jeżeli podpisywałaś cos takiego to powinnaś i poczytać ;) Czas rozmrożenia chleba to 20 min bodajże i po tym czasie powinien się zacząć proces wypieku. Jeżeli wyjmujesz chleb z zamrażarki odrazu opisujesz karton datą i godziną rozmrożenia oraz do kiedy należy odpiec . Nie zapominaj wpisać w kartę co i kiedy rozmroziłaś ;)


HejaBanana napisał/a:
I takie może głupie, jak włączam piec na 1/2 to skąd piec "wie" że np w górnym wsadzie ułozyłam blaszki na górnej części czy na dolnej, Jak to w ogóle działa??? bo nie wiem, zielona jestem. .^.
Proponuje skierować pytanie do producenta pieca ;)
HejaBanana napisał/a:
I jak piszczy piec że sie nagrzał to jak go "uciszyc". Jak sie uchyli drzwi to przestaje ale po chwili wyje że drzwi są otwarte. .^.


włożyć produkt wypiekany i zamknąć drzwiczki przestanie brzęczeć
Grunt to spokój. Ja miałem gorzej bo na otwarcie sklepu wsadzili mnie na wypiek i dopiero trzesłem portkami ale dałem rade a dziś na sklepie koledzy i koleżanki od tamtego momentu wołają na mnie Piekarz! ;)

Trzymaj się ,,Ciepło,, ;)
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:35   

adrianooo twoja metoda nie musi sie sprawdzać wszędzie :) każdy sklep ma innego klienta rano więc co innego piecze jako pierwsze :)
 
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:36   

To jest propozycja dla koleżanki i wcale nie musi z tego korzystać ale spróbować można :boks:
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:39   

spokojnie :) nie będziemy się bić :) przecież nie napisałam że twój sposób jest zły :P
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:39   

HejaBanana, a pieczesz zgodnie z listą-historią sprzedaży czy co łaska? :D
Poproś żeby ci wydrukowali potrzebne materiały instruktażowe do wypieku bo szkoda żeby się taki potencjał z braku wiedzy teoretycznej zmarnował. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-12, 13:45   

marta1 napisał/a:
spokojnie :) nie będziemy się bić :) przecież nie napisałam że twój sposób jest zły :P

No mam nadzieje tak? 8)
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo