Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FIFO
Autor Wiadomość
Zdzicha

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-11, 18:30   

U nas FIFO to musi być na 100% , nawet konserwy przekładamy, wszystko co do spożycia, tylko chemii nie wykładamy według FIFO, chyba że czegoś mało jest. Kiedyś nie było tak ostro a teraz... a jeszcze musisz paletę rozłożyć w 1 godzinę (wg FIFO np, składanka więc masakra) i kasetkę masz więc na dzwonek lecisz obsługiwać klientów.Musi chyba być znowu głośno o Biedronce żeby na chwile się poprawiło.
 
     
capslock1

Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-11, 18:44   

DarkSide napisał/a:
capslock1, Nie pisz dużymi literami !!

Ale układając towar chyba patrzysz na daty ?? bo jak nie to sam miej pretensje do siebie :szczena:

cos moie sie wydaje ze nigdy nie sprawdzałes chłodni
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-11, 19:59   

capslock1 napisał/a:
cos moie sie wydaje ze nigdy nie sprawdzałes chłodni

oj mylisz się. nie raz sprawdzałem chłodnię i wiem co robią klienci. ale przy wykładaniu towaru jeśli stosujesz fifo to takie numery wyłapiesz ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-11, 20:43   

To macie wyjątkowo pracowitych klientów…
Ostatnio zmieniony przez BIEDRONKA 29 2011-08-02, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anonim72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-11, 21:25   

U nas daty sprawdza kierownictwo co by nie było niedomówień i zwalania jedna na drugą ;)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-11, 21:34   

alutka napisał/a:
U nas daty sprawdza kierownictwo co by nie było niedomówień i zwalania jedna na drugą ;)

Oj chciałbym żeby tak było u Nas :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@krzysieq

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 249
Skąd: Bolesławiec
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-12, 10:49   FIFI

U mnie kierownictwo wpadło na pomysł, żeby każda z osób dostała jakiś dział. I niestety mi trafiły się chłodnie, na szczęście dostałem do tego jeszcze dwie osoby :)
  Ocena JMP: 10/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-12, 11:28   

krzysieq, To też jest myśl :D Ciekawe jakby to wdrożył u siebie :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-12, 14:30   

fajnie,ja już dawno o tym myślałam,ale co,jak macie wolne?Kto was zastąpi,jak każdy ma swoje obowiązki?To nie do pokonania,musielibyśmy pracować bez dni wolnych,bo inaczej wszystko się rypnie...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-12, 18:11   

zielonabiedrona, no to jest ciekawe właśnie. może niech napiszą rozwiązanie ci co to mają wprowadzone :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-12, 18:35   

Logiczne… są 3 osoby, więc każdego dnia, co najmniej jedna z nich jest w pracy…, więc sprawdza sobie chłodnie…
Raczej nieprawdopodobne jest, aby 3 osoby z jednego działu miały wolne w tym samym czasie…
Skoro jest podział na działy, KS tak robi grafik, aby zawsze ktoś z nich był w pracy…

Kiedyś też pracowałam tym samym systemem… i wydaje się mi, że się całkiem dobrze sprawdzał… każdy z Nas odpowiadał, za swój dział, za fifo, za cenówki, porządek… ja miałam z koleżanką strefę alkoholową i kasy…
Każdemu zależało, aby ich działy były najlepsze…
Często byłyśmy pytane, o stan na magazynie, zamawianie konkretnych pozycji, bo my byłyśmy w temacie… wiedziałyśmy, jaki rodzaj alkoholu najlepiej się sprzedaje…. Inwentaryzacja była szybka, sprawna i dokładana…
My dbałyśmy o odpowiednią ekspozycję, rozłożenie towaru, wycięcie kartonów…itd…
I My dostawałyśmy ochrzan jak coś zawaliłyśmy… a że nikt nie lubi być ganiony, upominany starałyśmy się wykonać naszą pracę najlepiej, najdokładniej…, ale było warto się wysilać…, bo pochwały też dostawałyśmy…;)

A jak zdarzyło się, że miałyśmy wolne równocześnie… ktoś inny wykładał towar… z reguły kierownictwo, przejmowało na ten krótki okres nadzór…. (obie w weekendy jeździłyśmy na studia)

A wiecie, jaką ja metodę stosuję w chłodni…?.. Akurat, ja lubię sprawdzać daty… ;)
Spisuję na kartce, towar na kilka dni do przodu … tzn. daty… w piątek, przetrzepałam chłodnie i napisałam towar z datami do 20… także, następnego dnia inni nie muszą sprawdzać całej chłodni tylko zdejmują towar za pomocą ściągi… no chyba, że ktoś ma ochotę mnie sprawdzić… ale raczej się to nie zdarza… jestem zbyt dokładna….
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-12, 23:37   

BIEDRONKA 29 napisał/a:
Spisuję na kartce, towar na kilka dni do przodu … tzn. daty… w piątek, przetrzepałam chłodnie i napisałam towar z datami do 20… także, następnego dnia inni nie muszą sprawdzać całej chłodni tylko zdejmują towar za pomocą ściągi… no chyba, że ktoś ma ochotę mnie sprawdzić… ale raczej się to nie zdarza… jestem zbyt dokładna….

U Nas też czasem tak robimy :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@krzysieq

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 249
Skąd: Bolesławiec
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-13, 12:41   fifo

O to właśnie chodzi ja odpowiadam za chłodnie spisujemy daty w zeszycie z np. tygodniowym wyprzedzeniem, i jeżeli którejś z osób nie ma czy 2 mają urlop i mnie nie ma to pracownicy biorą tylko zeszycik i zdejmują towar. Mam przy tym troche zabawy miałem ten dział mieć 4 miesiące i później zmiana ale minęło już 7 miesięcy i dalej go mam :P
  Ocena JMP: 10/10
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-14, 12:33   

u mnie jest niestety stała obsada nocek - pozostali pracownicy są gościnnie ( w tym i ja) niestety nocka nie rozkłada wszystkiego wg fifo, a później jest syf z tego powodu i nikt nie chce ciągnąć nocki do odpiwiedzialności zazwyczaj jest tak: "Ty dziś myłeś/myłaś podłogę w dziale np. chłodnia, czemu dat nie posprawdzaleś/łaś?"

co do zachowań klientów pisałem już gdzieś na tym forum o moim "eksperymencie" gdzie położyłem towar z dłuzszą datą na początku a z krótszą podspodem - okazało się nazajutrz, że karton z krótką datą był opróżniony a z tego świeżego zabrano kilka sztuk.
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo