Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pit 0
Autor Wiadomość
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
Wysłany: 2021-02-16, 08:13   Pit 0

Nie wiem czy dobry dział, ale jeśli nie to proszę o przeniesienie postu. Jestem zwolniona z podatku, niestety przy rozliczeniu pitu wpisane mam, że składki zdrowotne jak i społeczne wynoszą 0. Nie mogę przez to rozliczyć dzieci. W jaki sposób mogę zrezygnować z tego pitu, aby w przyszłości, czyli następnym roku normalnie się z niego rozliczyć? W sumie w gotówce też nie odczuwam miesięcznie tego zwolnienia z podatku pomimo wyrobionych wszystkich norm jako sklep. Milego dnia.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-16, 10:03   

Masz tu na myśli zwolnienie z podatku dla osób do 26 roku życia? Dostałaś już swój pit? Bo to dziwne, że suma składek to zero. Jesteś zwolniona z podatku, a nie ze składek. Ale jeśli nie odprowadzasz składek i nie płacisz podatku to po prostu nie masz od czego odliczyć ulgi.
Można złożyć wniosek u pracodawcy, żeby pobierał składki i nie stosował zwolnienia, ale po co, skoro i tak oddadzą zaliczki przy rozliczeniu rocznym?
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-02-16, 10:23   

Larrikol napisał/a:
Masz tu na myśli zwolnienie z podatku dla osób do 26 roku życia? Dostałaś już swój pit? Bo to dziwne, że suma składek to zero. Jesteś zwolniona z podatku, a nie ze składek. Ale jeśli nie odprowadzasz składek i nie płacisz podatku to po prostu nie masz od czego odliczyć ulgi.
Można złożyć wniosek u pracodawcy, żeby pobierał składki i nie stosował zwolnienia, ale po co, skoro i tak oddadzą zaliczki przy rozliczeniu rocznym?


Owszem , ale przy rozliczeniu rocznym odczuję tą gotówkę, a w wypłacie rocznej nie odczuwam... i będzie możliwość odliczenia dzieci, a tutaj nie mam z czego żeby skorzystać z ulgi na dziecko.

[ Dodano: 2021-02-16, 10:24 ]
W jaki sposób mogę złożyć taki wniosek u pracodawcy? Mają to w ohr czy gdzie ?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2021-02-16, 10:50   

Myślę, że powinnaś zadzwonić do kadr i dopytać o składki ZUS, bo nawet przy zwolnieniu z podatku dla młodych, nie ma zwolnienia ze składek, i dalej możesz korzystać z ulgi na dziecko.
Wniosek sama możesz napisać i złożyć u pracodawcy. Nie wiem, czy jest dostępny wzór w ohr.
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-02-16, 11:51   

Larrikol napisał/a:
Myślę, że powinnaś zadzwonić do kadr i dopytać o składki ZUS, bo nawet przy zwolnieniu z podatku dla młodych, nie ma zwolnienia ze składek, i dalej możesz korzystać z ulgi na dziecko.
Wniosek sama możesz napisać i złożyć u pracodawcy. Nie wiem, czy jest dostępny wzór w ohr.


W skrócie : Muszę napisać oświadczenie w którym chcę, aby pracodawca potrącał z mego wynagrodzenia składki na podatek dochodowy od danego miesiąca. Później kierownik sklepu musi to wysłać w zakładce pit 2 w ohr. Taką informację dostałam na infolinii
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo