Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagroda na 25 lecie Biedronki.

Czy Twoim zdaniem dostaniemy nagrodę na 25 lat istnienia Biedronki?
Tak
23%
[ 18 ]
Nie
57%
[ 44 ]
Nie wiem
18%
[ 14 ]
Głosowań: 76
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-26, 22:46   

Dali torta, źle, powinni dać jeszcze dzień wolny a nawet płatny miesiąc urlopu, by go spałaszować, dają doładowania zwiększone o 120 zł, co za bezczelność, że nie dołożyli co najmniej tysiaka, dają paczki - za słabe, takie badziewia to niech sobie w nos wsadzą, dadzą dzieciom laptopy - wzgarda, komu potrzebny taki złom za 2 tyś, powinny być za 5 albo i 10 tyś i to dla każdego dziecka, a nie że są jakieś warunki stawiane ... skąd się bierze taka mentalność: "daj, daj, daj, jeszcze więcej daj, a i tak nigdy nie uznam, że dajesz wystarczająco dużo ..."
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
Ostatnio zmieniony przez MalaAsia 2020-11-26, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-26, 22:53   

MalaAsia, nikt niczego nie DAJE to jest w umowie / laptopy to raczej dofinansowanie/ale w umowie nie było Covidu i wiele osób na tym forum i ja liczyło że na koniec roku dostaniemy coś extra i tyle. Jak było wielokrotnie mniej zachorowań w marcu to byliśmy cacy teraz jest jak jest i trudno ale w takim czasie cieszyć się to raczej trudno.
_________________
cvb83
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-26, 23:12   

ja w ogole nie rozumiem tego tematu, tak jakby firma zwiazku z tym ,ze obchodzi 10/50/1000 lat to znaczy, ze musi COS dac, nie nic nie musi, powiem wiecej jestem zdziwiony, ze dostaliscie COKOLWIEK

Pracownicy dostaja pensje na 10/20 letcie - tez tego nie musi byc, a jednak cos daje extra

przychodzicie do roboty, macie zrobic to to i to mija 8 godzin, nara,


co miesiac dostajecie pensje w okolicach 10 na forum jest placz, ze wyplata jest 9, a nie 8 i nie jest o 10, tylko o 18, mimo ze w umowie napisane do 10 na koncie

narzekacie, ze klienci pytaja poraz setny o promocje, a co sie dzieje 9.X na forum? placz co 10 sekund, ze wyplaty nie ma ,mimo ze pracodawca ma jeszcze czas, bo pensja moze pojawic sie 10.X o 23:59 i pracodawca sie wywiaze z umowy

Ja rozumiem, narzekanie na prace,bo nie ma mopa ale w tym momencie to jest narzekanie, ze pracodawca daje wam tort za firko, bo wedlug was powinna byc KASA KASA KASA KASA KASA KASA KASA, bo malo i zamiast tortu kazdy by dostal po 5 zlotych XD

proponuje sie zwolnic i poszukac czegos lepszego i lepiej platnego
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-26, 23:42   

u8t3io3p, a ja wcale nie jestem zdziwiona kolegi wpisem. Może kolega nie wie ale firma kusi bogatym socjalem gdzie są wymienione j.w przez szanownego Pana. Ale to forum to jest min taki wentyl bezpieczeństwa dla nas żebyśmy swoje żale między sobą wylali. Tego też nie można? Komu mam się żalić że przyłbice kupiłam sobie sama bo z firmy to badziew jakich mało. Kto z nas pracuje w maseczkach firmowych może kilka procent. Reszta w prywatnych bo firma już nie daję jednorazówek. A po się pracuje jak nie KASE tak wykpiwaną przez kolegę.
Ja już się zwolniłam ale nie z powodu tortu czy zasilanie te mam prawie najniższe ale o.k taki próg.
Acha ten płacz na forum jest dla takich którzy są tego słuchać jak nie kolega nie chce to nie wchodzi i spoko a klienta trzeba słuchać i to prawie na baczność.
_________________
cvb83
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-26, 23:56   

bogaty socjal to nie oznacza, ze dostaje sie kase na 10/20 lecie pracy, czy z okazji 25 rocznicy istnienia firmy, a rozne wyprawki, paczki, ubezpieczenie zdrowotnie etc to jest pakiet socjalny

nigdy nie musialem stac na bacznosc, ba czesto zjebow ignorowalem i nigdy nikt mi nic nie zrobil
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 00:23   

CVB83, za to w umowie są zapisy, których wielu pracowników nie przestrzega i ich nie wykonuje. To oznaczę ze co zwalniamy połowę pracowników bo kładą lache na pracę ?
Nikt nie planował pandemii, trzeba nauczyć się z tym żyć. Idąc Twoim tokiem rozumowania to niedługo powinny być dodatki od ,............. W miejsce tych kropek wstaw sobie dowolną wybrana chorobę jaka istnieje . Litości....
Twój mąż daje coś ekstra swoim pracownikom ? Np 500 złotych za to że pracują w czasie covidu? Pochwa się
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~KasjerWawa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Mar 2019
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 01:12   

u8t3io3p napisał/a:
ja w ogole nie rozumiem tego tematu, tak jakby firma zwiazku z tym ,ze obchodzi 10/50/1000 lat to znaczy, ze musi COS dac, nie nic nie musi, powiem wiecej jestem zdziwiony, ze dostaliscie COKOLWIEK

Pracownicy dostaja pensje na 10/20 letcie - tez tego nie musi byc, a jednak cos daje extra

przychodzicie do roboty, macie zrobic to to i to mija 8 godzin, nara,


co miesiac dostajecie pensje w okolicach 10 na forum jest placz, ze wyplata jest 9, a nie 8 i nie jest o 10, tylko o 18, mimo ze w umowie napisane do 10 na koncie

narzekacie, ze klienci pytaja poraz setny o promocje, a co sie dzieje 9.X na forum? placz co 10 sekund, ze wyplaty nie ma ,mimo ze pracodawca ma jeszcze czas, bo pensja moze pojawic sie 10.X o 23:59 i pracodawca sie wywiaze z umowy

Ja rozumiem, narzekanie na prace,bo nie ma mopa ale w tym momencie to jest narzekanie, ze pracodawca daje wam tort za firko, bo wedlug was powinna byc KASA KASA KASA KASA KASA KASA KASA, bo malo i zamiast tortu kazdy by dostal po 5 zlotych XD

proponuje sie zwolnic i poszukac czegos lepszego i lepiej platnego


Nie przepadam moze za moim pracodawca ale trafione w punkt. Tez zauwazylam ze wszyscy tylko narzekają i maja wymagania z kosmosu. Fakt trzeba sie cenic, ale to biedronka..nie oczekujmy nie wiadomo czego widząc jakie są realia..a w dobie tego absurdu i propagandy jaka sie wylewa,to w ogole przydałoby się docenić to,co się ma..bo Biedra to obecnie jedna z bardziej stabilnych zakładów pracy na rynku. No i narzekanie co minute na to kiedy będzie wypłata.. zgadzam się w 100%. Tez mnie drażni to wieczne narzekanie..jak w ogole mozna zyc od wyplaty do wyplaty i spuszczać sie nad tym o której godzinie dokladnie przyjdzie? Dla mnie niepojete...jak jakas stagnacja zyciowa..
  Ocena JMP: 5/10
     
paletaEURO 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 17
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 03:51   

Tak z ciekawości co sądzicie o przedziałach świadczeń dla pracowników o progi dochodowe, bo wiadomo stanowiska są takie same a świadczenia różne jak by ci co dostają mniejsze świadczenia pracowali gorzej ?? Ciekawe czy ktoś sprawdza weryfikuje te oświadczenia. Od paru lat dostaje te przed ostatnie świadczenie, nie boli mnie to lecz ciekawi bo patrząc na LIDL to każdy dostaje równa stawkę, czy to KS manager itp czy mają dzieci czy nie mają. Wizja JMP jest lepsza czy LIDL ?
_________________
= ]
  Ocena JMP: 6/10
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 05:20   

KasjerWawa, cyt 1Tez zauwazylam ze wszyscy tylko narzekają i maja wymagania z kosmosu. '' skoro tak to jest chyba coś na rzeczy.
cyt 2''ale to biedronka..nie oczekujmy nie wiadomo czego widząc jakie są realia.'' naprawdeo d pracodawcy nie można niczego oczekiwać?
cyt 3 będący zaprzeczeniem cyt 2bo Biedra to obecnie jedna z bardziej stabilnych zakładów pracy na rynku.
to moe koleżanka się zdecyduje jak to z nami jest??
tylko biedra czyli byle co można nam wciskać albo jedyna niepowtarzalna STABILNA NR 1 NA RYNKU

a skąd to koleżanka wie co się dzieje na forum w dniu wypłaty skoro to dla niej nie ważne??



brodacz1989, nie muszę się niczym z prywatnego życia chwalić . O mężu wspomniałąm przy okazji. Jego ludzie pracuje na specjalnych zasadach jakie wspólnie ustalili. I wszyscy są zadowoleni. Mają bonusy jak coś robi w extra terminie
_________________
cvb83
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 13:09   

CVB83, wypłata którą każdy otrzymuje to podstawa zapisana w umowie.
Brak nieobecnosci- dodatek wypłacony
Wynik tajemniczego klienta dobry - premia
Budżet zrobiony - premia
To są ekstra dodatki. Jeśli pracownicy są zaangażowani to otrzymują ta premie.
Z tego co wiem te zasady wypracowywane są w porozumieniu ze związkami zawodowymi. Zakładając że biorą w tym udział bo jeśli zlewają to i nie próbują się dogadać to do nich trzeba mieć pretensje.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
#hrhr 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 15:47   

Tu też chodzi o to, skoro Biedronka wypuszcza informacje o rekordowych zyskach, itp., to ludzie myślą, że coś z tego będzie extra.

A że niektórzy na tym forum wyznają zasadę o misce ryżu, no cóż. Tego typu ludzie potem tworzą atmosferę strachu, nerwów - zwłaszcza przed wizytacjami, kontrolami, audytami, itp. A potem dziwią się, że jest brak chętnych. Sami psujecie wizerunek, a w przeszłości Biedronka miała z tym ogromne problemy. Wtedy prawa pracownicze łamano na potęgę. Dzisiaj wielu z tych spraw nie ma, ale niektórzy nie wyciągają wniosków.

Ciekawe, jakie rażące procedury łamią pracownicy, że nawet połowa byłaby do zwolnienia?

Skoro powszechnym problemem jest ustalenie pewnego grafika, a wg przepisów musi być on znany tydzień do przodu. To bardzo często jest łamane bez względu na sklep. Często zmiana jest ustalana bez zgody pracownika. Zwalniamy każdego ks?

To jest właśnie ta atmosfera strachu, że ważna rzecz jest nieistotna, a błahostka powodem do afery. Choć ostatnio czynniki zewnętrzne też to ułatwiają, jak ci obłąkani pseudorolnicy.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 16:49   

hrhr, ''Skoro powszechnym problemem jest ustalenie pewnego grafika, a wg przepisów musi być on znany tydzień do przodu. To bardzo często jest łamane bez względu na sklep. Często zmiana jest ustalana bez zgody pracownika. Zwalniamy każdego ks?''
Mam takie wrażenie że 1 grafik jest robiony pod presją czasu i ''pod kierownika'' aby się audyt nie czepiał że jest za późno zrobiony. Potem zmiany zmiany zmiany. Co ciekawe nikt na l4 a tu cięcie
cyt
Ciekawe, jakie rażące procedury łamią pracownicy, że nawet połowa byłaby do zwolnienia?
pewnie są te przestarzałę jak trzymanie 100 w kasie :-) wszyscy o tym wiedzą tolerują ale nie ma komu tego zmienić
_________________
cvb83
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 17:46   

grafik jest zmiany glownie ze wzgledu na zwyklych pracownikow a bo temu cos wypadlo, a bo ten na zwolenie, jak pracowalem, gdzie wszyscy mieli jedna zmiane 8-16 9-17 10-18. to byly jednostki co mialy takie problemy i sie z nimi zegnali po jakims czasie, a reszta normlanie pracowala, wiec mozecie podziekowac waszym kolegom i kolezankom


hrhr a ile wedlug ciebie powinien zarabiac pracownik biedronki? 4000?na reke? to ile beda zarabiac osoby, co sa wyzej i jak bardzo zmienia sie ceny? przypominam ze dzieki pisu mamy najwyzsza inflacje w europie glownie dzieki +500

powinienes sie cieszyc, ze biedronka wypuszcza informacje o zyskach, bo dzieki temu masz nadal prace, gdyby bylo odwrotnie to pewnie czesc sklepow by zamykali i pracownikow zwalniali, nikt nie przeznaczy wszystkich pieniedzy z zyskow na pensje, bo trzeba tez inwestowac w firme
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-27, 18:03   

u8t3io3p, inflacja 3,5 % i to ma nas przerazić i to wina PiS to co powiesz a to z tego samego artykułu ale widać nie po Twojej myśli.
Do wzrostu inflacji w Polsce przyczynia się również duży wzrost cen energii, który jest następstwem opierania energetyki na węglu kamiennym. Poza tym, wysokie są ceny administracyjnie ustalane przez państwo i samorządy.
Najbardziej jaskrawy przykład to skokowy wzrost opłat za wywóz śmieci.
A Ostatni w Warszawie to chyba rz adzi PO Kraków Poznań Gdańsk

https://www.polsatnews.pl...i-europejskiej/
_________________
cvb83
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-11-28, 00:12   

paletaEURO, jeśli chodzi o świadczenia socjalne w Lidlu to jest jasne i nie ma niedomówień. Każdy jest traktowany równo. Fakt jeśli pracujesz kruchej niż pół roku to otrzymasz połowę tego. Ale np jeśli zatrudnisz się 30 listopada to i tak uzyskasz to świadczenie w formie karty przedplacowej.
Dużym plusem jest prywatną opieka medyczna w wysokości 25 bodaj zł miesięcznie dla każdego pracownika
Karta Multisport też (do czasu pandemii) stałe była coraz tańsza gdzieś trochę ponad trzy dychy.
Może nie ma zapomóg i pożyczek. Ferii dla dzieciaków czy też kursów językowych w Anglii to jednak nie ma co za bardzo się czepiać. Wynagrodzenie też zdecydowanie większe niż w bierze

[ Dodano: 2020-11-28, 01:16 ]
CVB83, jesli ktoś by się uparł to by czystki zrobił. Niestety każdy w mniejszym bądź większym stopniu łamie te procedury często nie świadomie. Spożywka to ciężko kawał chleba
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo