Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Panika w sklepach...

Czy pracodawca powinien zadbać o bezpieczeństwo ?
Tak
98%
[ 70 ]
Nie
1%
[ 1 ]
Nie mam zdania
0%
[ 0 ]
Głosowań: 71
Wszystkich Głosów: 71

Autor Wiadomość
Baal. 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-13, 01:00   Panika w sklepach...

Witam, jako że mamy teraz ciężki okres w sklepach z powodu paniki sianej przez media (słusznie/ nie słusznie, nie mnie to oceniać z powodu korona wirusa). Czy możemy od pracodawcy wymagać odzieży ochronnej tj. Maseczek\rękawiczek ochronnych ? Jak by na to nie patrzeć jesteśmy najbardziej narażeni na różnego rodzaje choroby, w tym wypadku Korona wirusa? Z jednej strony temat błahy, nie każdy bierze powagi z zagrożenia... Ale pewnie nie liczne osoby zadają sobie pytanie czy można się jakoś przed tym chronić i czy pracodawca może nam w tym pomóc? czy każdy ma sobie radzić sam?...Wiele osób pewnie skorzysta z opieki na dziecko przez 14 dni, a co z resztą? Zapraszam do luźnej rozmowy ;-)
 
     
#Marcel1980 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 88
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 09:59   

Baal. Rozpoczynam luźną rozmowę, po pierwsze powinieneś zadbać o zasady ortografii. Później zadbaj o ochronę przed koronawirusem(nie odwrotnie).
  Ocena JMP: 3/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 11:30   

Ja jako stara baba bez dzieci, postanowiłam chodzić do pracy i umrzeć śmiercią bohaterską w zielonej koszulce :st1:


W końcu ktoś musi dokładać ten papier toaletowy i makaron w półki.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 16:20   

w jaki sposob rekawiczki maja uchronic przed wirusem? o maseczkach to zapomnij bo sie biedronka na to nie zgodzi
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 18:20   

U nas jest płyn do dezynfekcji,rękawiczki wzieliśmy ze sklepu na RW.Parę dziewczyn w nich pracuje na kasie.Do tej pory w moim regionie nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wszyscy się boimy bo to jednak dużo nie chroni jak wirus przenosi sie drogą kropelkową.A te 8 godzin siedzimy na kasie bo ruch jest straszny.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 19:44   

Rękawiczki nie chronią, maseczki jeśli coś dają to tylko częściowo i zależy jeszcze jak się je zdejmie i co się z nimi później zrobi, jeśli to komuś daje jakieś poczucie bezpieczeństwa to niech stosuje, ale wirus sie roznosi drogą kropelkową, a każdy z nas oddycha, chrząka, kicha, mlaska, zwilża usta językiem, drapie sie po nosie, oku.Jak ten wirus już jest to się z nim zetkniemy prędzej czy trochę później ...
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 19:50   

Niestety ale w tym czasie wszelkie duże skupiska ludzkie to zagrożenie, najlepiej byłoby unikać takich miejsc lub zostać w domu.
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~BlackFalcon 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Gru 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 21:20   

Maseczki są dla chorych...

https://pulsmedycyny.pl/who-same-maseczki-nie-wystarcza-do-ochrony-przed-koronawirusem-984624
  Ocena JMP: 8/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 21:27   

w znajomej żabce stawiają osłonę z pleksy na kasie, żeby kasjer i klient bezpośrednio na siebie nie prychali, uważam, że bardzo dobry pomysł
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-13, 23:37   

Czekamy na jakieś informacje i kroki, które nas uspokoją, bo jak narazie zostaliśmy ze wszystkim sami o wszystko trzeba się dopytywać , piekne pisma nie zmobilizują wszusykich , a konkretne kroki zapewne pomogą sie nam uspokoić.!!!
Firmo działaj!
 
     
MentorChaosu

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-14, 01:56   

3 godziny wirus może unosić się w powietrzu, 24 h na kartonach.
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-14, 10:39   

https://www.youtube.com/watch?v=z6-38he4Z8c POSŁUCHAJCIE SOBIE UWAZNIE
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-14, 13:29   

MalaAsia napisał/a:
w znajomej żabce stawiają osłonę z pleksy na kasie, żeby kasjer i klient bezpośrednio na siebie nie prychali, uważam, że bardzo dobry pomysł



podwarunkiem, ze kasjer bedzie siedzial caly czas po swojej stronie i nie bedzie wychodzil na strone sklepu
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-14, 19:06   

U mnie na sklepie nie nadążałem znowu z warzywniakiem - z przerwami żeby usiąść na kasę bo ktoś na przerwę idzie, bo są gigantyczne kolejki, raz wyżebrałem u prowadzącej zmianę bym przez godzinę odpoczął siedząc na kasie. A mięsa nie mieliśmy już o godzinie 9.30, a dokładniej zostało tylko jakieś wolno gotowane i parę sztuk świeżej ryby. Puste regały makaronu, ryżu, kaszy, sosów do spaghetti, papieru toaletowego i ręczników papierowych - sam na łamaniu procedur z trzymaniem prywatnych pieniędzy przy sobie na kasie i z zakupem pracowniczym kupiłem siłowo dwa ręczniki papierowe bo potem by nie było albo bym utknął w kolejce. Wody w zgrzewkach - zwłaszcza gazowane - też błyskawicznie się sprzedały. No i żeby nie było - WÓDKA też nam dzisiaj szalenie szła.

Mięso i mrożonki wykładałem na zasadzie szukania wolnego miejsca i ułożenia jako tako, nie było czasu na szukanie wg layoutu. Ludzie i tak wykupili. To akurat przykład z mojego sklepu zlokalizowanego na trasie tranzytowej do Szwecji i Norwegii, gdzie przy łącznie 15 mln ludności w obu krajach jest już ponad 2000 przypadków zakażeń SARS-COV2. Doliczmy też liczącą 5,5 mln ludności Danię z ponad 800 przypadkami koronawirusa...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-03-23, 22:26   

Nasze bezpieczeństwo z punktu widzenia kasjera
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo