Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzątanie na czas
Autor Wiadomość
aneta329 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 21
Wysłany: 2020-01-08, 16:46   Sprzątanie na czas

Jaki debil wymyslil porzadkowanie sklepu w największym okresie zakupów klientów i w czasie odbierania dostawy .Nowy k...projekt który nas wykonczy a i tak sie ku... nie uda kasjerzy to nie sprzątaczki .Firma upadła , jeszcze takie dwa jebn. ..pomysły i będzie im brakować personelu .Jutro podam ścieżkę do pks abyście zobaczyli projekt chorej osoby która ani jeden dzień nie przepracował w sklepie .Baran niech sam sprząta na czas u siebie w biurze, bo to naprawdę szycha, pewnie od tablicy zadań. Żenada
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-08, 21:59   

Ja mam tak mieszane uczucia na ten temat, ze niewiem co powiedziec. Brak slow poprostu, inne firmy maja serwisy sprzatajace i to one robia takie rzeczy.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-09, 12:55   

A biedronka wychodzi z założenia że ma nas i za coś nam płaci to teraz będziemy sprzątać według projektu, za który jakis człowiek mógł się wykazać swoją pomysłowością i szeroką wyobraźnią 8-) :-f
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
~Arizon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-09, 13:09   

Do nas jeszcze nie doszła ta informacja ale u nas na sklepie jest takie coś od początku , sprzątanie alejek na to mówimy w ciągu 2 tygodni trzeba sprzątnąć wyznaczoną na liście alejkę bądź sprzęt(np.myjkę) Jak ta osoba posprząta to się wpisuje, i co jakiś czas każdy dostaje coś innego
  Ocena JMP: 10/10
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-09, 13:26   

Arizon, tak wiadomo ze trzeba sprzatac, tylko tu sa konkretne zadania, czas na wykonanie, czestotliwosc sprzatania i audyty ktore beda to sprawdzac oraz przegladac na kamerach czy czynność faktycznie zostala wykonana i oceniac na 100pkt,50pkt lub 0. Norma to do 75 procent. Pierwszy audyt 20 stycznia.
W serwisie sprzatajacym sa takie audyty... 🤣
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-09, 21:22   

:) w tych wszystkich "projektach" najgorsze jest to ,że cały czas ktoś wychodzi z założenia ,że my na sklepach mamy po 2 kasjerów na zmianie którzy nic nie robią i czekają na nową czynność..... i złote przemyślenia kadry zarządzającej. :buu: :-[ :-(
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-10, 11:41   

domin napisał/a:
:) w tych wszystkich "projektach" najgorsze jest to ,że cały czas ktoś wychodzi z założenia ,że my na sklepach mamy po 2 kasjerów na zmianie którzy nic nie robią i czekają na nową czynność..... i złote przemyślenia kadry zarządzającej. :buu: :-[ :-(

Właśnie o to chodzi firma ma bujną fantazję xD xD xD
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-12, 19:51   

tak się zastanawiam dlaczego każdy mówi i narzeka, że jest czasem jeden zks i jeden pracownik na sklepie?? chociaż nie pracuję w biedrze to zdarza mi się robić zakupy tam i to w kilku różnych i jakoś widuję więcej niż dwie osoby na sklepie, jakieś 5-6 nie mówiąc już że kierownictwa nie widuje wcale :?: :szok3:
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~monteusz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Paź 2017
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-13, 00:19   

brodacz1989 napisał/a:
że jest czasem jeden zks i jeden pracownik na sklepie??

Nie byłeś widocznie na moim starym sklepie xD Zks +2 raczej w standardzie, a jeśli dostajesz telefon/sms że nie przyjdę do pracy od jednego z kasjerów "i co mi zrobisz" ?? :-D
:-D :-D
 
     
#nesca201 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Sie 2017
Posty: 62
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-19, 16:07   

A ja się pytam ,gdzie są w tym wszystkim związki zawodowe?,nikt z nas nie ma w umowie wpisane kasjer-sprzedawca-sprzątacz,ok mamy w obowiązkach utrzymanie w czystości miejsca pracy,ale czy to co się dzieje nie jest przegięciem???
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-19, 19:43   

nesca201 napisał/a:
A ja się pytam ,gdzie są w tym wszystkim związki zawodowe?,nikt z nas nie ma w umowie wpisane kasjer-sprzedawca-sprzątacz,ok mamy w obowiązkach utrzymanie w czystości miejsca pracy,ale czy to co się dzieje nie jest przegięciem???

a ja radzę przeczytać opis stanowiska pracy.
sprzątanie danych obszarów to żadna nowość. stosowana jest w wielu firmach i ma za zadanie to systematyzować.
sam mam w lidlu normalnie wydzielone czy to obszary, czy też lodówki bądź zamrażarki które w danym tygodniu mają być rozmrożone, umyte listwy cenowe itp itd.
jeśli w tk 4 umyślili sobie umycie listw cenowych w alejce z alkoholami, to to się robi. a jeśli samemu się widzi, że szwankuje gdzieś czystość to też warto na to spojrzeć i podgarnąć to i lista którą wam tworzą będzie mniejsza.
Klienci otwarcie mówią, że w biedronce jest syf i jest coraz gorzej. firma się skupiła na tym, ale skoro są na tym forum kierownicy którzy bez pomocy bądź jak kto woli nakazu sprzątania danych obszarów zachowują czystość sklepu to jak widać się da tylko trzeba chcieć.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-19, 19:51   

brodacz1989, czym innym jest normalne sprzątanie po sobie, wokół siebie, zachowywanie porządku, a czym innym pucowanie wszystkiego na kolanach, różne firmy na takie generalne porządki zamawiają firmy z profesjonalnym sprzętem i środkami, a u nas tego nie ma i później zdziwienie, że brudno ...
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-19, 19:57   

MalaAsia, owszem firma sprzątająca to jedno, w pierwszej części swojej wypowiedzi zawarłaś przepis na sukces. jeśli to nie jest robione to potem jak to napisałaś pucowanie na kolanach nie ominie nikogo. Bo jeśli faktycznie raz w roku firma nie wyczyści podłogi to na jej czystość nie masz wpływu, na resztę już tak. jakby autor wątku wrzucił założenia programu to bym wiedział o co chodzi, dlatego odnoszę się tylko do tych wypowiedzi które padły.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
#nesca201 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Sie 2017
Posty: 62
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-19, 20:19   

No właśnie ,nie chodzi mi o normalne sprzątanie po sobie,umycie lodówek,czy półek,ale już mycie na kolanach odbojnic i podłogi przy niej szczoteczką do paznokci uważam za grube przegięcie.
Mimo zgłaszania tzw mycia sklepu od trzech lat mój sklep otrzymuje odmowę.
Zresztą jak wszyscy wiemy ilość ludzi jest niewystarczająca a biedronka chce wszystko,czystość,towar,ceny i multum akcji i promocji zrobionych na wczoraj.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-19, 20:44   

brodacz1989, np jak wstawiasz paletę-zabierasz starą; bierzesz mopa i wycierasz podłogę zanim wstawisz nową, tak? ale przecież nie bierzesz szczoteczki cifa czy jeszcze jakichś akcesoriów i nie szorujesz jej super dokładnie we wszystkich zakamarkach tego stelaża na którym są półki, prawda? no ja tego nie robię, bo bym 1 paletę godzinę wstawiała, a tam wszędzie zbiera się syf i wg mnie raz na jakiś czas powinna takie generalne sprzątanie robić firma sprzątająca, tak samo płytki wysoko, okna, za szafkami w kuchni czy w szatni. Lodówki rozmrażamy i myjemy, ale kiedy je ktoś odsunął by umyć za nimi i pomiędzy nimi i dlaczego my mielibyśmy to robić, nie jesteśmy serwisem sprzątającym, uważam, że 2x w roku powinna wchodzić ekipa i robić takie rzeczy, wszystko odsuwać i czyścić dokładnie z góry na dół całą biedrę

[ Dodano: 2020-01-19, 20:49 ]
nesca201 napisał/a:
No właśnie ,nie chodzi mi o normalne sprzątanie po sobie,umycie lodówek,czy półek,ale już mycie na kolanach odbojnic i podłogi przy niej szczoteczką do paznokci uważam za grube przegięcie.
Mimo zgłaszania tzw mycia sklepu od trzech lat mój sklep otrzymuje odmowę.
Zresztą jak wszyscy wiemy ilość ludzi jest niewystarczająca a biedronka chce wszystko,czystość,towar,ceny i multum akcji i promocji zrobionych na wczoraj.


no właśnie, to że się podłogę mopuje i myje maszyną to jedno, a drugie, że jednak brud się zbiera w różnych zakamarkach i trudniej dostępnych miejscach i tym nie my się powinniśmy wg mnie zajmować
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo