Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyplata w ciazy
Autor Wiadomość
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
Wysłany: 2019-12-09, 18:50   Wyplata w ciazy

Witam pisze tutaj bo nigdzie nie moge znalesc rzetelnej odpowiedzi ... chodzi o to ze od konca wrzesnia jestem na l 4 ciazowym . Pierwsze wyplaty byly 2150 zl , 1900 z kawalkiem potem corka w pazdzierniku byla w szpitalu wiec ja nie dostalam l4 ciazowego tylko zwolnienie na dziecko wypelnilam druk zla cos tam wyplata za miesiac pazdziernik byla 1099 zl a teraz za listopad gdzie bylo l4 ciazowe tylko 1760 i na moje oko jest cos tu nie tak , bo kolezanka bedac od samego poczatku na l4 ciazowym miala non stop wyplate prawie 2000 zl druga kolezanka bedaca na l4 ciazowym gdzie zaczela byc tak jak od tego samego momentu bedac na 3/4 etatu dostaje 10 zl mniej albo wiecej , kompletnie nie wiem o co chodzi ja pracuje na caly etat 2400 brutto kwota zasadnicza ... Pomozcie mi to wyjasnic bo nie wiem kompletnie co mam robic
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 18:58   

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3708&postdays=0&postorder=asc&start=90
tu raczej nikt nie udzieli Ci rzetelnej odpowiedzi, każdy przypadek jest inny, polecam telefon do kadr
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 19:11   

nie no telefon do kadr na pewno bedzie bo to na prawde zaczyna sie chore robic
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 20:08   

Jesli masz blisko swoją biedronkę to możesz podejśc po paski z wypłaty.Będziesz miało rozpisane.No i oczywiście tel.do kadr. W tym miesiącu może być mniej bo były 2 swiąta w listopadzie i pobrali pierwszą wpłatę na PPK
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-09, 20:49   

Będąc na L4 na dziecko dostałaś tylko 80% podstawy zasiłku, na L4 ciążowym dostajesz 100% podstawy. Jeśli zwolnienie jest ciągłe, to podstawa jest wyliczana z tego samego okresu. Może druk, który wypełniłas nie został przekazany do kadr? Długo byłaś na L4 na dziecko?
2150 to zakładam wypłata za wrzesień, w którym jeszcze pracowałaś, więc byl wliczany do średniej. 1900 i 1760 to jednak duża dysproporcja, żeby brać pod uwagę tylko różnice dni pracujących, ale kto wie.. dlatego telefon do kadr konieczny.
Tylko mnie zastanawia jedno, bo podałaś 4 kwoty, a skoro od września liczymy, to wypłaty powinnaś dostać dopiero 3 - za wrzesień, październik i listopad. Dla mnie to jest trochę niejasne...
 
     
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 21:30   

zwolnienie na dziecko bylo dwa tyg od 1 .10 do 15.10 potem od 16.10 juz dalej l4 ciazowe . 2150 tak wyplata za wrzesien gdzie juz ostatni tydzien wrzesnia bylam na l4 ciazowym , za pazdzierniku wyplata kiepska bo tylko 1099 dlatego ze l4 na dziecko bylo ale wypelnilam druk wiec liczylam na wyrownie w obecnym miesiacu listopadzie a tu zonk tylko 1760 czwarta kwota prawie 2000 zl to kolezanki ktora jest na 3/4 etatu z zasadnicza pensja brutto 1690 i nie rozumiem dlaczego ona przy takim etacie i przy takiej kwocie brutto dostaje takie wyplaty ??
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-09, 22:06   

A te 1900 to czyja wypłata?
Wysokość zasiłku nie jest obliczana z kwoty na umowie, ale z realnych wpływów, oczywiście nie może być niższe niż podstawa z umowy. Najprawdopodobniej nie dostałaś :cry: wynagrodzenia za te 2 tygodnie L4 na dziecko, być może druk został przekazany za późno lub w ogóle, więc powinnaś czym prędzej dopytać w kadrach, bo tu Ci nikt konkretnie nie odpowie, to bardzo indywidualna kwestia. Szkoda, że w ogóle je wzięłaś, zamiast ciągnąć ciążowe, bo było korzystniejsze finansowo.

[ Dodano: 2019-12-10, 09:51 ]
A czy w tym miesiącu nie było pobieranych dodatkowych opłat za świadczenia socjalne? Może każdy dostał mniejszą wypłatę, niż zwykle?
 
     
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-10, 16:08   

Sprawa wyjasniona , raz ze wyrownania nie dostalam z niewiadomych przyczyn bo pani kierownik mowi ze wysylala do nich na pewno i pewnie wina lezy po ich stronie bo moze nie zauwazyli czy cos ale postara sie znalesc i przeslac raz jeszcze , druga sprawa lekarz ginekolog nie wystawil zwolnienia tak jak mowil wiec do dnia dzisiejszego owego zwolnienia nie mam i dlatego za 4 dni ostatnie listopada mam policzone 80 % a nie 100 % , sprawa tez jest wlasnie w toku wyjasniania u ginekologa . Bo nawet zliczajac wyplaty z 12 miesiecy wychodzi mi na reke 2000 tys czasami wiadomo moze byc bez kilku groszy .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo