Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SOLIDARNOŚĆ W BIEDRONCE
Autor Wiadomość
pracownik_k 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-24, 15:29   

Bartosz - składki nie mają nic wspólnego z pensją ZZ. Składki idą przede wszystkim na pokrycie kosztów wynajętych przez ZZ ekspertów (np. prawników). Dzięki temu wszyscy członkowie ZZ mają do dyspozycji codziennie od 8 do 16 prawników, którzy pomagają praktycznie we wszystkim - od pomocy przy pisaniu podań o zapomogę aż po skrajne sytuacje, takie jak reprezentacja w Sądzie Pracy.

Bartek_remix - przedstawiciele ZZ nie są od "rekrutowania" (jak to nazwałeś) pracowników do ZZ :) To pracownicy zrzeszają się w Związek Zawodowy i to pracownicy tworzą Organizacje Zakładowe. Kto chce to po prostu wypełnia deklarację członkowską, przedstawiciele ZZ mogą jedynie pomóc w kontakcie z przedstawicielami Komisji Zakładowej.

Ponadto, nie ma czegoś takiego jak "niewystarczająca ilość członków Związku do rozmów z pracodawcą". Związek Zawodowy Solidarność w JMD ma już od dawna wystarczającą ilość członków do prowadzenia negocjacji (zgodnie z prawem wystarczy 10 osób aby zarejestrować Organizację Zakładową, natomiast związkowców w JMD jest o wiele więcej). Oczywiście firma nie musi konsultować z ZZ "wszelkich poczynań z pracownikami". Ma obowiązek natomiast konsultować m.in. każdą wydaną złotówkę z Funduszu Socjalnego. Dzięki temu pracownicy mogą uzyskać np. większe bony na święta, zamiast pakować 90% Funduszu Socjalnego w tzw. "imprezę integracyjną".
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-24, 21:46   

Przepraszam za wyrażenie "rekrutowania". Ujmijmy to tak, ze to są osoby, które informują o tym że w JMD są ZZ :)
_________________
"Nie wszystko można kupić, ale wszystko można sprzedać"
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-01, 23:03   

Naszła mnie taka kwestia.
Po pierwsze (nie wiem jak u innych) system naboru na kolenie wakacyjne jest do kitu, już wielokrotnie widzę że jadą dzieci tej samej osoby co rok a inne są odrzucane.
Po drugie Nasza firma nie ma wczasów pod gruszą, i to mnie zszokowało :szczena: Na ogól w normalnej firmie jak przestawi się fakturę z wczasów to później jest choć część zwracana przez pracodawcę, a u Nas NIE :boks: to trzeba zmienić :bu:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
pracownik_k 

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-02, 13:24   

Żeby to zmienić musicie mieć tzw. reprezentatywność Związku Zawodowego ponieważ w Waszej firmie działa więcej niż jeden Związek Zawodowy. Oznacza to, że nie możecie mieć pełnej kontroli nad Funduszem Socjalnym. Kiedy w "Solidarności" będzie Was więcej, pracodawca nie będzie mógł wydać złotówki bez Waszej zgody. Oznacza to, że będziecie mogli np. zrezygnować z imprez integracyjnych na rzecz wczasów pod gruszą albo ewentualnie wynegocjować podniesienie odpisu na Fundusz Socjalny.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-17, 11:31   

pracownik_k napisał/a:
ewentualnie wynegocjować podniesienie odpisu na Fundusz Socjalny.


I tak już Nam zdzierają tak że nie idzie się wyznac :boks:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
flatron

Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-10, 17:01   

ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAWITAŁY DO BIEDRONKI W RESKU W ZACHODNIOPOMORSKIM OSOBA NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANA TYM FAKTEM JEST NAJWIĘKSZYM NIEROBEM W TYM SKLEPIE I PO ZMIANIE KIEROWNIKA SKLEPU NAGLE SIĘ PRZESTRASZYŁA ŻE SIĘ OKARZE JAKIM JEST PRACOWNIKIEM

flatron, proszę pisać bez caps locka.
administrator
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-10, 17:53   

Może weżmie się za prace,aby dac przykład innym.
 
     
flatron

Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-11, 12:48   

pracownik napisał/a:
Może weżmie się za prace,aby dac przykład innym.
Tacy ludzie się niezmieniają leń pozostanie leniem stanąć u niej w kolejce to istny dramat może wkońcu ktoś to zobaczy i zakończy jej męczarnie
 
     
agusia123

Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-01-13, 14:17   

Wiecie coś więcej na temat Sporu Zbiorowego w Biedronce?
 
     
cepik12

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-16, 23:55   

mam pytanie do zwiazku, co z podniesieniem liczby osób na sklepie. u nas pozwalniano na calym rejonie i na magazynie. co z niedzielami 100 zł netto, co z premią za okres 01.10-31.12, co z podkrecaniem premii i pkt ujemnymi, co z polityka firmy, ze to oni narzucaja ile ma byc palet i czasami pół palety trzeba przerzucać, bo nie ma miejsca na magazynie, co z niskimi placami za staz, czemu podwyzki sa procentowe, czemu ja i dyrektor mamy miec po 4% podwyzki, skoro ja dostane 50 zł, a on 500 zł, dlaczego firma nie daje nam spodni, czemu nie mamy znizek na produkty w sklepach, co z grafikami o ktore niby walczyliiscie, zeby byly wczesniej robione itd. A moje pytanie: Kiedy k........ strajk?

a co do zwiazku to jestescie jedynie grupa ludzi, ktora dba o wlasne interesdy, a nie pracownikow, gdybyscie zaczeli dbac o nas, wiecej ludzi by sie zapisywalo. po drugie dzialacie i postulujecie o cos, tylko po to, zeby firma dala wam, zwiazkom podwyzki. :regulamin:
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-17, 21:13   

cepik12 napisał/a:
mam pytanie do zwiazku, co z podniesieniem liczby osób na sklepie. u nas pozwalniano na calym rejonie i na magazynie. co z niedzielami 100 zł netto, co z premią za okres 01.10-31.12, co z podkrecaniem premii i pkt ujemnymi, co z polityka firmy, ze to oni narzucaja ile ma byc palet i czasami pół palety trzeba przerzucać, bo nie ma miejsca na magazynie, co z niskimi placami za staz, czemu podwyzki sa procentowe, czemu ja i dyrektor mamy miec po 4% podwyzki, skoro ja dostane 50 zł, a on 500 zł, dlaczego firma nie daje nam spodni, czemu nie mamy znizek na produkty w sklepach, co z grafikami o ktore niby walczyliiscie, zeby byly wczesniej robione itd. A moje pytanie: Kiedy k........ strajk?

a co do zwiazku to jestescie jedynie grupa ludzi, ktora dba o wlasne interesdy, a nie pracownikow, gdybyscie zaczeli dbac o nas, wiecej ludzi by sie zapisywalo. po drugie dzialacie i postulujecie o cos, tylko po to, zeby firma dala wam, zwiazkom podwyzki. :regulamin:

Odpowiadamy na temat podany powyżej: Termin rokowań sporu zbiorowego to 31.01.2012r. w Warszawie i może po tym dniu będzie więcej informacji co do 11 punktów sporu.
Chce zaznaczyć, że nikt nie walczy tylko o interesy związków ale walczymy o interesy wszystkich pracowników.Co do podwyżek, to chce ciebie zmartwić tym, że my bonusa w JMD nie dostajemy a jesteśmy pracownikami , nas z okazji jubileuszu pracy w JMD też nie zapraszają i na żadne inne imprezy, więc nic nie mamy sobie do zarzucenia, jesteśmy Gorzej traktowani od wszystkich pracowników a za wszystkich głowy nadstawiamy.Pozdrawiam i czekajcie za informacjami po 31 stycznia

[ Dodano: 2012-01-17, 21:20 ]
jan kowalski napisał/a:
Bartosz napisał/a:
czy po prostu każda nowa osoba zapisana do was to czysty zysk i podwyżka waszej wypłaty?

Członkom komisji zakładowej wypłatę płaci JMD, składki nie są na wynagrodzenia.

Składki idą obecnie na ; Prawników , mediatorów,dział rozwoju i wypłaty statutowe ( zgony , urodzenia )

[ Dodano: 2012-01-17, 21:27 ]
bartek_remix napisał/a:
Bez urazy do ZZ, ale nasuwa mi się kilka stwierdzeń. Pod żadnym pozorem nie chcę na forum wywołać żadnego konfliktu.

Po pierwsze myślę, że po ostatnich aferach względem JMD, a ZZ ciężko wam będzie rekrutować nowych członków.

A po drugie. Od 3 lat pracuje w biedronce. Przewinąłem się po wielu sklepach z racji zmiany miejsca zamieszkania i nie spotkałem nigdy nikogo, kto by proponował mi zapisanie się do ZZ ( nie mówię, że chcę, ale fakt jest taki, że nawet takiej propozycji nie było ).

Po trzecie to chciałbym usłyszeć przynajmniej "suche fakty" co ZZ zrobiły w tym roku czy poprzednim dla pracowników JMD?? A jeżeli zrobiły to czemu 99% nie zrzeszonych pracowników nic o tym nie wie. Jeżeli ZZ mają jakieś sukcesy to dlaczego się nimi do swoich niezrzeszonych koleżanek/kolegów nie chwalą.

Moim zdaniem jeżeli wasza praca była bardziej dostrzegana szybciej byłoby zrzeszać kolejnych członków.

Dostajecie informacje od JMD, że to oni dali ale nie ma nigdzie zmianki o tym, że związki o to walczyły. Na temat związków to jest tylko w regulaminie pracy ( uzgodniono zakładową organizacją związkową) a po za tym nie ma nic. Ulotki które rozwozimy po sklepach do pracowników, jak wpadną w ręce kierownika sklepu lub kierownika rejonu zaraz są niszczone, dlaczego? dlatego że JMD boi się rozwoju związku i woli zastraszać pracowników zakazem zapisywania się i kontaktowaniem.

Wszystkiego może tu nie napisałem ale bałem się że nie skończę a jest tego bardzo dużo i książkę można napisać. Pozdrawiam wszystkich i obiecuje, że jeszcze w tym roku napewno pojawimy się na wszystkich biedronkach.
Zawsze możecie zadzwonić do nas i się umówić na spotkanie a my postaramy się zmienić trasy i dojechać do was. Tel. 517284750, 517284770 , 509839190
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-17, 22:22   

4.Obniżenia norm wydajności w centrach dystrybucyjnych
5.Poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w centrach dystrybucyjnych
6.Zmiany zasad przyznawania premii

Po tych trzech punktach od razu widać ,że najmądrzejsi to w tych związkach się nie udzielają a o pracy na centrum to nie mają zielonego pojęcia. Nie przyszło im też do głowy skonsultować tego z pracownikami centrum aby poznać ich zdanie.
Otóż informuje ,że norma wydajności i premia z nią związana to MOJE pieniądze i nie zgadzam się ( jak i podejrzewam inni pracownicy centrów) na jakieś chore zakusy związków aby gmerać w tym systemie i nie daj boże aby dzięki temu Moja wypłata miała się zmniejszyć. Kolejny punt jest równie bzdurny ,bo odzież jaka dostajemy jak i system pracy magazynu jest wystarczający do zapewnienia bezpieczeństwa jeśli jest się myślącym człowiekiem. Na zmiany przyznawania premii tez nie narzekam choć oczywiście pogorszyły się warunki jej otrzymania od nowego roku o czym pewnie związki nie zdążyły się jeszcze dowiedzieć :P

Związki piszą coś o postulatach już od października o ile mnie pamięć nie myli a jak widać góra i tak robi swoje i się nimi nie przejmuje. Ludzi pozwalniali a teraz jak zawiązki zaszaleją to poprzyjmują ich ewentualni na nowo ale to nie zmieni ilości etatów na dzień kiedy związki zaczęły owa batalię. I tak to jest ze wszystkim właśnie o co "walczą "związki. Zaczynają pod koniec roku , od nowego zarząd robi swoje , potem po rozmowach ze związkami wraca do tego co było a związki wychwalają się jakby bóg wie co zmienili :boks:
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-18, 09:34   odp.

Jeżeli chodzi o zmiany systemu premiowego, to dotyczy on sklepów srednio i nisko obrotowych a nie DC. Informacji co do DC to mamy wystarczajaco a co do BHP to tylko zwróce uwagę na jedno czyli odzież roboczą - pracownikowi przysługuje w roku dwa komplety i tak ma rozpisane a dostaje tylko jeden.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-18, 11:37   

Hahahahahaha widzę jakie macie te informacje normalnie z pierwszej ręki. Otóż na DC nie ma i nigdy nie było problemu z wydawaniem kolejnych ubrań roboczych. Nawet w czasie pracy jak się coś rozwaliło porządnie i ubranie trzeba było zmienić wydawane było i już. Co odpowiedź to wtopa ,bo całe te związki to ... nic więcej z info wyssanymi z palca.


//---
kluq, jesteś przeciwny związkom - wporządku.
Forum to jak najbardziej odpowiednie miejsce do stawiania uzasadnionych zarzutów, ale wszystko w granicach kultury osobistej.
Bartosz
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-18, 12:39   

zz-biedronka, macie swoje forum, to czemu tam nie piszesz ?? tylko tutaj mądrości prawisz ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo