Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobbing w Biedronce
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-04, 22:56   

Natychmiast usuń dane osobiste :regulamin: :regulamin: :regulamin:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
skorpionka26 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Sty 2012
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-25, 10:07   

opzz.org.pl/aktualnosci/o_czym_mysla_zwiazkowcy.html/id/175

to jedna z ostatnich spraw mobbingu w Biedronce
 
     
~CzarnaMamba 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-29, 12:32   

Jestem ciekawa czy liczenie czasu pracownikowi za wykladanie towaru i na dodatek uswiadomienie go ile wykladal towar podchodzi pod Mobing >:D
 
     
klient83
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-29, 14:26   

CzarnaMamba napisał/a:
Jestem ciekawa czy liczenie czasu pracownikowi za wykladanie towaru i na dodatek uswiadomienie go ile wykladal towar podchodzi pod Mobing >:D


Jak dla mnie takie coś nadaje się pod mobbing. Widać, że niektórzy KS lub ZKS uważają siebie za króli oraz władców sklepu, bo oni mają wyższe stanowisko od Ciebie. Najlepiej będzie, jeśli udasz się do Państwowej Inspekcji Pracy i zasięgniesz porady albo nawet zapytasz się znajomego prawnika, o ile go masz, a jeśli nie masz to poradź się kogoś ze znajomych i na pewno poradzą Ci taniego, a zarazem dobrego prawnika. Być może nawet dadzą Ci namiary na prawnika, który nic nie weźmie za taką poradę prawną.

Dla mnie takie zachowanie KS lub ZKS jest niedopuszczalne, bo w momencie pojawienia się kolejki przy kasach obowiązkiem kasjera jest pomóc kasjerowi na pierwszej kasie i rozładować kolejki, a dopiero potem powrócić do wykładania towaru. Tak jak napisałem wcześniej poradź się znajomego prawnika lub kogoś ze znajomych, który ma znajomego prawnika. Równie dobrze możesz udać się do Sądu Pracy i tam na pewno wszystko Ci wyjaśnią, czy liczenie czasu pracownikowi za wykładanie towaru i ile go wyłożył podlega pod mobbing.
 
     
~CzarnaMamba 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-29, 20:15   

Ha! Dostałam polecenie nie dosiadania na kase ;)
Jak takdalej pojdzie o sie przeniose mam nadzieje ze problemu nie bedzie ;] :boks:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-29, 20:25   

A moze ktos zmierzyl Ci czas, bo to, co ktos zrobi w 30 min, Tobie zajmuje 1,5 godz.? :)
 
     
~CzarnaMamba 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-29, 20:31   

Czas mierzył mi zastepca kierownika ;D
-
Teraz ciekawe czy uda mi sie przeniesc ;(
 
     
klient83
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-30, 06:55   

CzarnaMamba napisał/a:
Ha! Dostałam polecenie nie dosiadania na kase ;)
Jak takdalej pojdzie o sie przeniose mam nadzieje ze problemu nie bedzie ;] :boks:


No, no :D. A jak będą kolejki do kasy i tylko dwoje kasjerów + ZKS to później morda ZKS będzie cały czas "otwarta", bo nie siadłaś na kasę :lol:.

Larrikol napisał/a:
A moze ktos zmierzyl Ci czas, bo to, co ktos zrobi w 30 min, Tobie zajmuje 1,5 godz.? :)


Szczerze powiedziawszy takie zachowanie jak opisała CzarnaMamba według mnie nie powinno mieć miejsca :x . Nie oszukujmy się, ale jeśli ktoś mierzy czas rozładowywania towaru z palety ośmiesza siebie publicznie ;]. Ciekaw jestem, czy takie same praktyki stosują wobec rozładowywania kolejek, gdy ktoś siada na wsparcie do kas :lol:...
 
     
~CzarnaMamba 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-30, 22:34   

Powiem tak ;D
Za dłuugie dzwonienie na kasjera dostalam opierdziel :boks:
az sie klienci za mna wstawili ;D
Dzwoniać 2 razy na kasjera to juz lekka przesada ... wiec jak za 3 razem dosc dluzej zadzownilam i co zwrocono mi uwage ze mam tak nie dzownic , bo nikt głuchy nie jest
:szczena: lekka przeginka
ale co tam ;]
Byleby mnie przenieśli bo świra dostane >:D
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-31, 00:09   

CzarnaMamba napisał/a:
Czas mierzył mi zastepca kierownika ;D
-
Teraz ciekawe czy uda mi sie przeniesc ;(

Zamiast mierzyć czas i zastanawiać się czy rozkładasz szybko czy wolno, mógł Ci pomóc :-)
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
~QRVA

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 46
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-31, 22:40   

jagodak napisał/a:
CzarnaMamba napisał/a:
Czas mierzył mi zastepca kierownika ;D
-
Teraz ciekawe czy uda mi sie przeniesc ;(

Zamiast mierzyć czas i zastanawiać się czy rozkładasz szybko czy wolno, mógł Ci pomóc :-)


jak by jej pomógł to wynik był by nie miarodajny ;)
jednym słowem to co się wyprawia na niektórych sklepach to jest chore :szczena:
 
     
madziutka1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-02, 20:53   

To co piszecie,to jakaś czrna magia.Jestem ZKS w Warszawie i to ja jestem ten główny robol.Kasjerowi się przerwa należy, mi nie.To ja dosteję OPR jak tylko chwilę postoję.Ja mam ręce do podłogi,a kręgosłup w dupie,bo nie mam faceta na zmianie i wszystko muszę sama.W dodatku ma nas być czworo na zmianie, a mam dostawę.Pytanie kto ją odbierze? Albo robota albo ich zasrana wysokość PRODUKTYWNOŚĆ.Zaczynam się zastanawiać.Mam 34 lata 2 dzieci ,nocek w miesiącu 10 co najmniej.A NASZ ks 0.aLE ks TO IGNORANCI.Myślą tylko o sobie, a my to ich tzw popychla. >:D
 
     
emirowa

Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-03, 20:44   

Mobbing w Biedronce ... to jest bardzo ciekawy problem . Pracowałam do niedawna w jednej biedronce , w której na codzień był stosowany wobec pracowników mobbing. Pierwszy raz w życiu się spotkałam z takim traktowaniem pracownika . Był krzyk , wrzaski , poniżanie typu : " komuś chyba mozgi powysychały " albo z " jakimi idiotami ja pracuje " itd. Masakra . To nie jest dobre motywowanie pracownika . No ale cóż ... nawet jeżeli bym zgłosiła sprawę do Pipu to i tak żadna laska nie powie jak jest naprawdę bo każda się boi o swoja posadkę ... ale wszystkie są mądre na socjalu lub jak kierownictwa głównego hehehehe nie ma już w pracy. heh przyszedł nowy kierownik rej. no i nie przedłużyli mi umowy ... ale nawet się ciesze bo odpocznę psychicznie trochę od tej hołoty ....
 
     
~Kazik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-04, 00:43   

Madziutka jak nie nalezy ci sie przerwa? I jak sama na zmianie? Kasjerzy z uprawnieniami na elektryka wciaz na kasie siedza? A tak w ogole bedac kasjerem nie zazdroszcze ZKS,Ci maja dopiero przerabane:/

[ Dodano: 2012-04-04, 00:45 ]
Ale my kasjerzy tez sie nie opier..dalamy:) Niestety w biedronkach kazdy jest do wszystkiego:)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-08, 00:06   

zks nie jedzą śniadań fakt nie którzy ks też nie z prostego powodu wieżdża kr na sklep zawsze znajdzie coś do czego się przyczepi...na nisko obrotowym sklepie zks dostaje gołą pensję a na wysoko obrotowym kasjer z premią ma 100 zł więcej od niego.........więc czasem nie warto awansować bo kasa lepsza niż zks na małym sklepie i mniejszy stres.......co do pracy zks,i ks to nie macie pojęcia co to mobbing .....wy macie bop a ks izks dostają takie wyciski od niektórych kr...........ale my nie dzwonimy z byle pierdołą do bop...bo nas można zwolnić szybciej niż kasjera wystarczy podpaść kr i 3 nagany to na sklepie można dostać w tydzień.......za tą kasę odpowiedzialność nieadekwatna do wynagrodzenia...........
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo