Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!
Autor Wiadomość
~monteusz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Paź 2017
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-16, 19:55   

Parafrazując moją "starą" panią kierownik z poprzedniej firmy - jeśli ktoś wam powiedział że życie jest sprawiedliwe to was oszukał :-D
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-04-10, 19:53   

Parafrazując tytuł tej dyskusji - "dlaczego wszyscy Polacy sponsorują 500+ dla wszystkich dzieci na terenie Polski, polskich, ukraińskich itp." (tak, od lipca 2019 dla wszystkich)

Z góry mówię, że ja nic do 500+ nie mam, ale zasada jest identyczna - emeryci czy single czy dzisiejsi 50-60 latkowie którzy już odchowali dorosłe dzieci, sponsorują sporą zapomogę dla wszystkich swoich i nie swoich dzieci na terenie PL.


...więc przyczepianie się do paczek dla dzieci w JMP jest tak samo dyskusyjne.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
milcia77 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Mar 2017
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-10, 13:47   Re: Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!

Nikt za nikogo nie płaci. Podatki ZAWSZE były zbierane z pensji i państwo nimi zarządzało. Wcześniej pieniądze dostawali politycy w formie "nagrod" a teraz zwykli ludzie. Single nie dastalam nic owszem ale jakby tak uczciwie na to spojrzeć to mają jedną osobę na utrzymaniu czytaj siebie. A na przykład samotna matka ma za swoją pensje do utrzymania jeszcze dziecko/ci. Ty jako kierownik sklepu masz miesiąc w miesiąc ok 4,5 tys na życie i nawet jeśli 2 tys wyszlo by na rachunki to resztę masz na przeżycie i rozrywki. Kasjerka Ci podlega ma hipotetycznie 2 dzieci i zarabia ok 2 tys i z dodatkami od państwa i ewentualnymi alimentacyjnego niech ma nawet te 2 tys dodatkowo co daje nam 4 tys na trzy osoby. Pieniądze te muszą wystarczyć na utrzymanie jej i dzieci które rosną wiec średnio 2 razy w roku wymagają całkowitej zmiany garderoby, uczą się i potrzebują przyborów a jeśli są niedajboze w wieku przedszkolnym to za somo przedszkole przy dobrych wiatrach za 2 dzieci zapłaci ok 700 zł na miesiąc. Dzieci częściej chorują a w szkole czy przedszkolu ciągle wołają na coś o pieniądze. Nadal uważasz ze Tobie pieniądze się należą? Te 500 zł od dziecka to jest tak jakby jego wkład w rodzinę za które żadna miarą nie da się go utrzymac. Za paczki w pracy też nie płacisz cudze. Konkretna kwotę zabierają na fundusz socjalny każdemu pracownikowi a podatki płacisz indywidualne za jedną paczkę jeden a Twoja podwładna z 2 dzieci za trzy paczki.
Patologia i nierobstwo zawsze istniało i przed 500+ byli ludzie co z socjal się utrzymywali i nie ma ich wcale więcej niż przedtem. Generalizowanie takich osób jak Ty i wieczne pretensje przyczyniają się do chorych sytuacji gdzie każda kobieta która zajdzie w ciążę jest oceniana jako patologia i "madka" co dzieci dla kasy robi.
Ach i jeszcze ten argument ze wszystko podrożało. Za pamięci gdybyś chciał to dać jako przykład. Przed 500+ rok rocznie wszystko drozalo za sprawą inflacji i sytuacji gospodarczej zarówno w nazym kraju jak i na świecie. Jako pracownik biedronki wiesz ile kosztuje jedzenie. Podam przykład absurdu w mysleniu osób nie otrzymujacych dodatków finansowych od panstwa: masło było drogie w całej Europie ale to przez 500+, susza jakiej nie było od lat przez co warzywa i owoce nie chcą rosnąć i marnieja przez co sa drozsze to tez wina 500+ ale najlepsze co widziałam to komentarz pod filmem baby z psem szarpiacej pracownice w biedronce - sądzę że większość go widziała - oczywiście wina 500 + 😁
Nie jestem bezkrytycznie tez wiele sytuacji uważam za nie sprawiedliwych np znam pania samotnie wychowujących 3 dzieci i niepracujaca z wyższymi dochodami ode mnie. Nie generalizujmy !
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 16:59   

Skoro pani, która znasz, nie pracuje, to nie ma żadnego dochodu, więc jak może on być wyższy od Twojego? Reszty nawet nie ma co komentować, bo na myśl przychodzi mi tylko jeden, popularny ostatnio mem :-D :em11:
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-10, 17:45   Re: Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!

milcia77 napisał/a:
Nikt za nikogo nie płaci. Podatki ZAWSZE były zbierane z pensji i państwo nimi zarządzało. Wcześniej pieniądze dostawali politycy w formie "nagrod" a teraz zwykli ludzie. Single nie dastalam nic owszem ale jakby tak uczciwie na to spojrzeć to mają jedną osobę na utrzymaniu czytaj siebie. A na przykład samotna matka ma za swoją pensje do utrzymania jeszcze dziecko/ci. Ty jako kierownik sklepu masz miesiąc w miesiąc ok 4,5 tys na życie i nawet jeśli 2 tys wyszlo by na rachunki to resztę masz na przeżycie i rozrywki. Kasjerka Ci podlega ma hipotetycznie 2 dzieci i zarabia ok 2 tys i z dodatkami od państwa i ewentualnymi alimentacyjnego niech ma nawet te 2 tys dodatkowo co daje nam 4 tys na trzy osoby. Pieniądze te muszą wystarczyć na utrzymanie jej i dzieci które rosną wiec średnio 2 razy w roku wymagają całkowitej zmiany garderoby, uczą się i potrzebują przyborów a jeśli są niedajboze w wieku przedszkolnym to za somo przedszkole przy dobrych wiatrach za 2 dzieci zapłaci ok 700 zł na miesiąc. Dzieci częściej chorują a w szkole czy przedszkolu ciągle wołają na coś o pieniądze. Nadal uważasz ze Tobie pieniądze się należą? Te 500 zł od dziecka to jest tak jakby jego wkład w rodzinę za które żadna miarą nie da się go utrzymac. Za paczki w pracy też nie płacisz cudze. Konkretna kwotę zabierają na fundusz socjalny każdemu pracownikowi a podatki płacisz indywidualne za jedną paczkę jeden a Twoja podwładna z 2 dzieci za trzy paczki.
Patologia i nierobstwo zawsze istniało i przed 500+ byli ludzie co z socjal się utrzymywali i nie ma ich wcale więcej niż przedtem. Generalizowanie takich osób jak Ty i wieczne pretensje przyczyniają się do chorych sytuacji gdzie każda kobieta która zajdzie w ciążę jest oceniana jako patologia i "madka" co dzieci dla kasy robi.
Ach i jeszcze ten argument ze wszystko podrożało. Za pamięci gdybyś chciał to dać jako przykład. Przed 500+ rok rocznie wszystko drozalo za sprawą inflacji i sytuacji gospodarczej zarówno w nazym kraju jak i na świecie. Jako pracownik biedronki wiesz ile kosztuje jedzenie. Podam przykład absurdu w mysleniu osób nie otrzymujacych dodatków finansowych od panstwa: masło było drogie w całej Europie ale to przez 500+, susza jakiej nie było od lat przez co warzywa i owoce nie chcą rosnąć i marnieja przez co sa drozsze to tez wina 500+ ale najlepsze co widziałam to komentarz pod filmem baby z psem szarpiacej pracownice w biedronce - sądzę że większość go widziała - oczywiście wina 500 + 😁
Nie jestem bezkrytycznie tez wiele sytuacji uważam za nie sprawiedliwych np znam pania samotnie wychowujących 3 dzieci i niepracujaca z wyższymi dochodami ode mnie. Nie generalizujmy !



jakie to typowe, co roku jest susza i zamiast przeznaczyc pieniadze wlasnie z 500+ by zrobic by gospodarka az tak nie odczuwala tworzac zbiorniki wody, czekam jeszcze na argument bo jak jest ktos sam to powinien pol pensji oddawac tobie bo masz dzieci, nikt ci ich nie kazal robic, niestac cie? twoj problem

spojrz sobie, ze gdy wprowadzali 500+ to ubostwo zaczelo spadac, a dzisiaj juz rosnie ciekawe czemu

a tutaj jeszcze filmik co to jest inflacja, kiedys bajki potrafily uczyc
https://www.youtube.com/watch?v=8v-evEISpUI
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 08:22   

A dziś ze szkoły wychodzą matoły... Zamiast uczyć o beznadziejnych sinusach i cosinusach, powinni wprowadzić jakieś podstawy ekonomii, wtedy np. milcia77, nie popełniała by takich wpisów. Tylko trudno później obiecać ludziom gruszki na wierzbie, jak to dzieje się dziś...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-25, 21:00   

Buahahahah a temat dalej wałkowany. Kurde chyba niektórzy nudza się w pracy i maja czas pisac bzdety . Żałosne sa niektóre wypowiedzi.
 
     
Crackhead 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 8
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-05-01, 23:17   Re: Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!

Lujan napisał/a:
CzarnaMamba napisał/a:
Jestem ciekawa czemu osoby które prowadzą sami gospodarstwo domowe ( mieszkają sami )
nie mają szans na zapomogę ... ;)


Bo single mają w życiu najgorzej. Musimy zasuwac na bandę pasozytow otrzymujących wsparcie z mopsu, 500+, mieszkania socjalne, gdzie my nic nie otrzymujemy za darmo. Nie mówiąc o mieszkaniu, które trzeba będzie spłacać prawie do śmierci. Szkoda gadać.




Bardzo dobrze powiedziane, bo cwaniary madki z horom curkom myślą że im się należy, nieroby zwykle, patologia społeczna. Do roboty a nie, tylko byście chciały. Jestem za wprowadzeniem 1000+ dla ludzi bez dzieci, bo to właśnie tacy ludzie napędzają gospodarke, a nie jakieś roszczeniowe madki z kaszojadami, co myślą że im się NALEŻY BO MAM DZIEDZGO. Prawda jest taka że gówno to ludzi obchodzi czy macie kaszojada brajanka czy inną dżesike. Wam się nic nie należy BOLAKI. Chcecie dobrze, mieć wszystko.? To było się zabezpieczać a nie się banglać gdzie popadnie pod klubem za drinka a potem szukać ojca dziecka na spotted.
Tylko się ciągle pytacie o jakieś zapomogi, świadczenia, dodatki, urlopy, a kto ma na to wyrobić norme? Single? Myślicie że my co, niewolnicy??? Poprzewracało wam się w dupie od tego dobrobytu i tych waszych 500+.
Do roboty BOLAGI.
_________________
Essa
 
  Ocena JMP: 4/10
     
Debesciak
[Usunięty]

Wysłany: 2021-05-02, 01:24   Re: Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!

Crackhead napisał/a:
Lujan napisał/a:
CzarnaMamba napisał/a:
Jestem ciekawa czemu osoby które prowadzą sami gospodarstwo domowe ( mieszkają sami )
nie mają szans na zapomogę ... ;)


Bo single mają w życiu najgorzej. Musimy zasuwac na bandę pasozytow otrzymujących wsparcie z mopsu, 500+, mieszkania socjalne, gdzie my nic nie otrzymujemy za darmo. Nie mówiąc o mieszkaniu, które trzeba będzie spłacać prawie do śmierci. Szkoda gadać.




Bardzo dobrze powiedziane, bo cwaniary madki z horom curkom myślą że im się należy, nieroby zwykle, patologia społeczna. Do roboty a nie, tylko byście chciały. Jestem za wprowadzeniem 100

0+ dla ludzi bez dzieci, bo to właśnie tacy ludzie napędzają gospodarke, a nie jakieś roszczeniowe madki z kaszojadami, co myślą że im się NALEŻY BO MAM DZIEDZGO. Prawda jest taka że gówno to ludzi obchodzi czy macie kaszojada brajanka czy inną dżesike. Wam się nic nie należy BOLAKI. Chcecie dobrze, mieć wszystko.? To było się zabezpieczać a nie się banglać gdzie popadnie pod klubem za drinka a potem szukać ojca dziecka na spotted.
Tylko się ciągle pytacie o jakieś zapomogi, świadczenia, dodatki, urlopy, a kto ma na to wyrobić norme? Single? Myślicie że my co, niewolnicy??? Poprzewracało wam się w dupie od tego dobrobytu i tych waszych 500+.
Do roboty BOLAGI.
zazdrościsz to zrób sobie dziecko o ile jakaś ciebie że chce ^^ Dziecko to w skarb w sam sobie i nikt dla kasy nie rodzi...
 
     
malinka19812 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2020
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-05-06, 07:38   

Masakra jakie poniżenie ludzi i wrzucanie ich do jednego worka człowieku ogarni się ją ma 4 dzieci pracuję mąż też pracuję i na pewno nie mam dzieci z powodu paczek czy 500 plus ale każdy myśli co chce pozdrawiam
_________________
Malinka
 
     
Kandi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lip 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-05, 21:06   

Czyli z mojej wypłaty mam wszystkie premie i paczki dobrze rozumiem?!
  Ocena JMP: 4/10
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-06, 15:06   

Kandi, Ty tak poważnie pytasz? Kasjer?????? :boks:
_________________
cvb83
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-06, 17:57   

Kandi pracodawca odprowadza składki na fundusz socjalny nie pracownik.Zobacz sobie na pasek z wypłaty Tam też to jest napisane.
 
     
Kandi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lip 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-06, 20:13   

tadam, na pasku mam niezrozumiałe hieroglify. Z tematu troche wynika że to pracownik płaci w jakiejś części na socjal w Biedronce
  Ocena JMP: 4/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-06, 21:33   

Przeczytaj ze zrozumieniem. To nie jest nic ciężkiego.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo