Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka wynagrodzeń 2019
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 13:02   

u8t3io3p napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
u8t3io3p, no weź nie kpij, na start było (o tą stówkę minimum, zależy od rejonu), więcej niż najniższa krajowa, więc żeby ten poziom utrzymać musiałoby być 2350 na start i po roku, po trzech o te 150 w górę, a nie o 50 zł, albo wcale, bo na razie info brak - po prostu firma urządza kpiny jakieś, a nie podwyżki


Dlaczego o 150? Zawsze było po roku więcej o 100PLN a po 3 kolejna podwyżka o 200PLN


o 120 zł podnoszą najniższą, tak? to zeby proporcje w stosunku do tego co jest teraz się nie zmieniły musieliby o te 150 podnieść nowym i dołożyć je też pracującym już osobom ze stażem rocznym, czy 3 letnim, niezależnie od stażowych podwyżek o 100 i 200 zł na wiosnę, czy jesienią, zależy kiedy komu przypada- to tak na moją logikę, żeby poziom płac w stosunku do najniższej się nie zmienił, a jak zrobią tak jak podał pitus i dołożą 50 zł nowym i do stażowych po te 50 zł lub nie dołożą wcale, to poziom płac drastycznie spadnie, bo przecież wszystko drożeje ... dlatego wzrasta najniższa, że wszystko drożeje ....
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 13:08   

Albo też odwrotna zależność- wszystko drozeje, bo rosnie najnizsza. Producent musi płacić pracownikowi więcej i to normalne, że zaplaci za to końcowy konsument.

Bądź co bądź- trzeba czekać na więcej informacji.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 13:14   

Lujan napisał/a:
Albo też odwrotna zależność- wszystko drozeje, bo rosnie najnizsza. Producent musi płacić pracownikowi więcej i to normalne, że zaplaci za to końcowy konsument.

Bądź co bądź- trzeba czekać na więcej informacji.


Wg mnie wszystko drożeje głównie dlatego, że potrzebna jest kasa na rozdawnitwo 500+no i pewnie dlatego, by tę rozdaną kasę z ludzi wyciągnąć ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 13:30   

MalaAsia napisał/a:
Lujan napisał/a:
Albo też odwrotna zależność- wszystko drozeje, bo rosnie najnizsza. Producent musi płacić pracownikowi więcej i to normalne, że zaplaci za to końcowy konsument.

Bądź co bądź- trzeba czekać na więcej informacji.


Wg mnie wszystko drożeje głównie dlatego, że potrzebna jest kasa na rozdawnitwo 500+no i pewnie dlatego, by tę rozdaną kasę z ludzi wyciągnąć ;)


Ale gdzie tu jest jakiś zwiazek? Przecież to nie państwo podnosi ceny bezpośrednio. Może mieć wpływ pośredni własne chociazby przez płacę minimalną. Koniec koncow siła nabywcza mimo wzrostu plac może być coraz niższa.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-12, 13:47   

Naprawdę nie dostrzegasz związku między rosnącymi cenami, a polityką państwa?
Lujan napisał/a:
Przecież to nie państwo podnosi ceny
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 13:56   

Zamiast debatować tu o tym co państwo (rząd) robi bądź nie, zastanówmy się jaką ignorancją wobec pracowników firma się wykazała. Podniesienie stawki o 50 zł brutto po zatrudnieiu to zrównanie z najniższą krajową która w 2019 wyniesie 2150 zł brutto.
Brak jakiegokolwiek info o podwyżkach w przedziale po 1 roku 3 latach pracy to już szczyt ignorancji wobec starszych pracowników.
Ciekaw jestem ile dostaną podwyżki duże miasta i aglomeracje na start 50 zł, 80 zł czy 100 zł brutto?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-12, 14:03   

A pomyśleliście, że to może wcale nie jest podwyżka? Zrównanie z minimalną musieli zrobić, a na podwyżki może jeszcze przyjdzie czas.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 14:16   

Larrikol napisał/a:
A pomyśleliście, że to może wcale nie jest podwyżka? Zrównanie z minimalną musieli zrobić, a na podwyżki może jeszcze przyjdzie czas.

Do tej pory podstawa nowego pracownika zawsze była wyższa niż najniższa krajowa
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Ziko02 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 16:06   

Czyli zmiana wynagrodzeń dotyczy tylko ks i sks? Ks i zks nie dostają „podwyżek”? :-f
 
     
ewa1969

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 16:50   

Po tych podwyżkach dojdzie do tego ,że wszyscy będziemy zarabiać tyle samo ,bez względu na staż pracy.Ostatnia moja wypłata była o 100zł wyższa od koleżanki która pracuje 2 lata,ja pracuję w Biedronce 14 lat
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 17:13   

Lujan napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
Lujan napisał/a:
Albo też odwrotna zależność- wszystko drozeje, bo rosnie najnizsza. Producent musi płacić pracownikowi więcej i to normalne, że zaplaci za to końcowy konsument.

Bądź co bądź- trzeba czekać na więcej informacji.


Wg mnie wszystko drożeje głównie dlatego, że potrzebna jest kasa na rozdawnitwo 500+no i pewnie dlatego, by tę rozdaną kasę z ludzi wyciągnąć ;)


Ale gdzie tu jest jakiś zwiazek? Przecież to nie państwo podnosi ceny bezpośrednio. Może mieć wpływ pośredni własne chociazby przez płacę minimalną. Koniec koncow siła nabywcza mimo wzrostu plac może być coraz niższa.


naprawde? az tak kiepsko w tym kraju, ze zks(o ile naprawde nim jestes) nie ma kompletnie pojecia jak dziala ekonomia? i to mowa o podstawie

jeszcze napisz, ze nie placisz zadnych podatkow :-D

wprowadzenie socjalu -> szukanie pieniedzy na social -> zwiekszenie podatkow -> mniejsze pensje -> podwyzka minimalnej -> podwyzka cen -> wiecej pieniedzy do budzetu

w takiej duzej korporacji, nie ma pensji indywidualnych, dlatego osoba co pracuje nawet i 30 lat moze miec ta sama pensje co osoba pracuje z 3 letnim stazem

U mnie w pracy kazdy ma indwidualnie, wiem, ze niektorzy maja wiecej niz ja, a inni mniej i to nie tylko kwestia stazu pracy, ale ogarniecia sie, motywacji czy nawet umiejetnosc rozmow z kierownictwem

w biedrze tego NIGDY nie bedzie
 
     
ewa1969

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 19:00   

Wydawało mi się , że każdy może napisać swoje zdanie bez narażania się na kpinę i agresję.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 19:20   

ewa1969 napisał/a:
Wydawało mi się , że każdy może napisać swoje zdanie bez narażania się na kpinę i agresję.



Pewnie to do mnie więc odpowiem,

Nikogo nie wyzywam, nie atakuje agresywnie

Dlaczego w dzisiejszym jest przyzwolenie na brak wiedzy, szczególnie w dobie internetu, gdzie można znaleźć ta informacje tylko przyzwolenie na pisanie głupot w stylu "rząd nie podwyższa cen"?

Ja rozumiem mieć inne poglądy, ale to jest po prostu brak podstawowej wiedzy, dla osób co pracują w handlu
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-12, 19:28   

W miejscu, gdzie spotykają się tak różne charaktery, w takich ilościach, często zdarzają się spięcia na różnych formatach. Dopóki nie padają konkretne inwektywy, nie widzę powodu do obruszania, to normalna wymiana zdan. Dyskusja nie zawsze polega na przytakiwaniu i klepaniu po pleckach.
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 20:59   

Czy Lidl ogłosił już podwyżki na 2019 rok ? Może firma czeka na ten ruch ...
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo