Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka wynagrodzeń 2019
Autor Wiadomość
magda1812 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2015
Posty: 16
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 21:00   

Ciekawe te podwyżki w tym roku śmiech 😅😅🤣
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-12, 21:21   

piivko19 napisał/a:
Czy Lidl ogłosił już podwyżki na 2019 rok ? Może firma czeka na ten ruch ...


LIDL ma przesuniety "rok kalendarzowy" na koniec lutego, jesli juz spodziewaj sie podwyzek w lidlu od marca

niech biedronka czeka dluzej :P
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 01:11   

Larrikol napisał/a:
Naprawdę nie dostrzegasz związku między rosnącymi cenami, a polityką państwa?
Lujan napisał/a:
Przecież to nie państwo podnosi ceny


A teraz doczytaj resztę zdania, które zacytowalas, manipulantko. Dostrzegam różnice, ale nie zgodziłem się z tym, że państwo robi to bezpośrednio, bo nie mamy gospodarki centralnie planowanej. Pocwicz czytanie, poważnie. I że zrozumieniem.

[ Dodano: 2018-12-13, 01:14 ]
u8t3io3p napisał/a:
Lujan napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
Lujan napisał/a:
Albo też odwrotna zależność- wszystko drozeje, bo rosnie najnizsza. Producent musi płacić pracownikowi więcej i to normalne, że zaplaci za to końcowy konsument.

Bądź co bądź- trzeba czekać na więcej informacji.


Wg mnie wszystko drożeje głównie dlatego, że potrzebna jest kasa na rozdawnitwo 500+no i pewnie dlatego, by tę rozdaną kasę z ludzi wyciągnąć ;)


Ale gdzie tu jest jakiś zwiazek? Przecież to nie państwo podnosi ceny bezpośrednio. Może mieć wpływ pośredni własne chociazby przez płacę minimalną. Koniec koncow siła nabywcza mimo wzrostu plac może być coraz niższa.


naprawde? az tak kiepsko w tym kraju, ze zks(o ile naprawde nim jestes) nie ma kompletnie pojecia jak dziala ekonomia? i to mowa o podstawie

jeszcze napisz, ze nie placisz zadnych podatkow :-D

wprowadzenie socjalu -> szukanie pieniedzy na social -> zwiekszenie podatkow -> mniejsze pensje -> podwyzka minimalnej -> podwyzka cen -> wiecej pieniedzy do budzetu

w takiej duzej korporacji, nie ma pensji indywidualnych, dlatego osoba co pracuje nawet i 30 lat moze miec ta sama pensje co osoba pracuje z 3 letnim stazem

U mnie w pracy kazdy ma indwidualnie, wiem, ze niektorzy maja wiecej niz ja, a inni mniej i to nie tylko kwestia stazu pracy, ale ogarniecia sie, motywacji czy nawet umiejetnosc rozmow z kierownictwem

w biedrze tego NIGDY nie bedzie


Kolejny mistrz czytania że zrozumieniem. Sięgnij może po jakaś książkę, poczytaj jakie mechanizmy rzadza rynkiem i jeszcze raz nie zgodz się z tym, że państwo nie ma bezpośredniego wpływu na wzrost cen. Bo nie ma. Ma wpływ pośredni, co o dziwo zauwzyles. Nie odpowiadaj sobie tego, co ja nie napisałem.

[ Dodano: 2018-12-13, 01:19 ]
u8t3io3p napisał/a:
ewa1969 napisał/a:
Wydawało mi się , że każdy może napisać swoje zdanie bez narażania się na kpinę i agresję.



Pewnie to do mnie więc odpowiem,

Nikogo nie wyzywam, nie atakuje agresywnie

Dlaczego w dzisiejszym jest przyzwolenie na brak wiedzy, szczególnie w dobie internetu, gdzie można znaleźć ta informacje tylko przyzwolenie na pisanie głupot w stylu "rząd nie podwyższa cen"?

Ja rozumiem mieć inne poglądy, ale to jest po prostu brak podstawowej wiedzy, dla osób co pracują w handlu


Głupota w całej tej dyskusji jest tylko i wyłącznie twoja ignorancja i uproszczenie działania rynku. Poczytaj sobie serio książki o rynku, o ekonomii, o równowadze rynkowej, czy chociażby o tym, że podwyżka podatków nie musi rownac się większym wpływom budzetowym. Ale cóż- ignorancja godna kasjera.

Te wiadomość powinieneś kierować do siebie samego domorosly ekonomisto bez podstawowego pojęcia.

[ Dodano: 2018-12-13, 01:21 ]
ewa1969 napisał/a:
Po tych podwyżkach dojdzie do tego ,że wszyscy będziemy zarabiać tyle samo ,bez względu na staż pracy.Ostatnia moja wypłata była o 100zł wyższa od koleżanki która pracuje 2 lata,ja pracuję w Biedronce 14 lat


To akurat da się w prosty sposób wyjaśnić- podwyzki stażowe sa tylko po roku i po 3. Potem już jedziecie na jednym wózku. Jedyne różnice to ewentualna praca w godzinach nocnych, 50, 100 czy wynagrodzenie urlopowe.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 07:29   

Przecież podatkiem posrednim jest VAT, a bezpośrednim jest pit


To państwo ustala VAT, ostatnio chyba napoje poszły w górę albo mają pójść z 8 na 23 i powiedz mi, że ceny w sklepach nie pójdą w gore
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-13, 09:34   

Lujan, a jaka to różnica, czy pośrednio, czy bezpośrednio, skoro przedsiębiorca podnosi ceny, bo wymusza to na nim podwyżka VATu, prądu, czy wody? Jest to bezpośredni wpływ polityki państwa. Po co szukać jakiś dziwnych usprawiedliwień? Poza tym, spójrz trochę szerzej, bo nie tylko ceny żywności rosną.

Ps. Potrafisz pisać w sposób nie obrażający innych użytkowników? To, że ktoś na inne zdanie, nie uprawnia Ciebie do rzucania takimi epitetami. Weź moze kilka wdechów, zanim zabierzesz się do pisania.
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 11:41   

u8t3io3p napisał/a:
Przecież podatkiem posrednim jest VAT, a bezpośrednim jest pit



To państwo ustala VAT, ostatnio chyba napoje poszły w górę albo mają pójść z 8 na 23 i powiedz mi, że ceny w sklepach nie pójdą w gore


Ale ja przecież nigdzie nie napisałem, że ceny nie idą w górę. Wręcz przeciwnie. W mojej wiadomości stwierdziłem, że panstwo nie ma bezpośredniego wpływu na ceny, ustala je producent oraz sprzedawca. Równie dobrze producent może- chociaż raczej tego nie zrobi- wziąć dodatkowe koszty na siebie bez zmiany ceny.

[ Dodano: 2018-12-13, 11:47 ]
Larrikol napisał/a:
Lujan, a jaka to różnica, czy pośrednio, czy bezpośrednio, skoro przedsiębiorca podnosi ceny, bo wymusza to na nim podwyżka VATu, prądu, czy wody? Jest to bezpośredni wpływ polityki państwa. Po co szukać jakiś dziwnych usprawiedliwień? Poza tym, spójrz trochę szerzej, bo nie tylko ceny żywności rosną.

Ps. Potrafisz pisać w sposób nie obrażający innych użytkowników? To, że ktoś na inne zdanie, nie uprawnia Ciebie do rzucania takimi epitetami. Weź moze kilka wdechów, zanim zabierzesz się do pisania.


Jest to właśnie POSREDNI WPLYW PAŃSTWA

Taka jest różnica, że napisałem coś, czego nie zrozumieliscie I stąd wynikla awantura, bo co do zasady się zgadzamy z tym, że rząd ma wpływ na wzrost cen. Z tym że faktem jest, że nie wpływ bezpośredni, czego dowiecie się z każdej książki o ekonomii. Tyle w tym temacie.

A co do obrażania- masz na myśli nazwanie cię manipulantka? Nie ma tu żadnej obrazy, a fakt. Pokazalas to tamtą wiadomością.

Czy chodzi Ci o kolegę, który nabija się z niskiej wiedzy probujac zdyskredytowac czyjeś stanowisko i twierdząc, że pisze głupoty? Znów manipulujesz, bo to nie ja zaczalem obrażać i nie wydaje mi się w ogóle żebym kogoś obraził.
 
     
~plast

Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 11:55   

Kurde, w biedrze więcej ekonomistów niż w naszym :-! rządzie.

To nie sarkazm.
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 13:31   

Firma chce się wykręcić z podwyżek a tu gadka o ekonomii... no super :-(
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 13:36   

Zmiana wynagrodzeń 2019 - miało być korzystniej dla kasjera a wcale tak nie będzie ;p patrz niżej na podstawie sklepu w którym pracuje w 2018 premia kwartalna wyrobiona dwa razy co daje 1000 brutto , w rozbiciu na poszczególne miesiące 6/12 miesięcy co daje 600 zł brutto. W 2018 nigdy nie dostaliśmy 100 % Tk :buu: czyli - 400 zł po zmianach :d bajka ;p czy dalej wszyscy kasjerzy są ślepi ?? sie pytam!!na pytanie koleżanki i koledzy mówią że wolą co miesiąc być rozliczani :D hehe po rozmowie z SOM od stycznia budżety wygórowane ;p dodatkowo 3 niedziele wolne :D piękny obraz ;p miny bezcenne 8-) :-D czy znajduje się jakiś sklep który na tym skorzysta ? wiadomo mądrzejsi będziemy po 2019 roku ;p ale w chwili obecnej ten system jest słabszy od obecnego ;/ ;/
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
~Amin 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 13:51   

Przede wszystkim jakie podwyżki? To wyrównanie do najniższej krajowej. Co do premii...to dostaliśmy wręcz obniżkę bo jeszcze ze 2 lata temu można było miesięcznie zrobić 220 zł. I jak to firma ładnie stwierdziła dąży do podniesienia sprzedaży A nie poprawy warunków pracy. Coś mi się wydaje że wiele osób zakończy w tym roku karierę w naszej kochanej firmie
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 14:02   

Kacperos napisał/a:
premia kwartalna wyrobiona dwa razy co daje 1000 brutto , w rozbiciu na poszczególne miesiące 6/12 miesięcy co daje 600 zł brutto.

hmm...? Jak to policzyłeś ? ;-)
nowy "lepszy" system zakłada że uzyskanie premii będzie możliwe przy spełnieniu jednego z warunków lub obydwu łącznie , wiadomo wtedy kwoty będą inne , ja myślę że zmiany idą w dobrym kierunku , kwestia jakie będą budżety , ale tak jak piszesz :-) , przekonamy się po pierwszych miesiącach nowego roku .
Amin zgoda co do wysokości premii , ta marchewka na kiju jest coraz mniejsza :-D , każdy nowy system jest lepszy dla pracodawcy .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-12-13, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-13, 14:16   

biedra2014 napisał/a:
Ale te 2650 to juz z premia za obecnosc podane bo u nas też takie wisialy


W takim razie zapraszam do miasta na 44 wyspach, bez mostów, z dwiema przeprawami promowymi. Na start kasjer ma 3250 zł brutto z premią za obecności. Tyle co w Warszawie.
 
     
#hrhr 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 15:31   

Na tę chwilę jest jedynie informacja o wyrównaniu do najniższej - nie dotyczy to najważniejszych miast, bo tam są i tak wyższe stawki, a o podwyżkach jeszcze nie ma wiadomości.
 
     
zuza423

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 21:04   

sorki a kadra kierownicza chyba została pominięta :-!
 
     
@Diablicaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 155
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-14, 00:13   

Jak długo /krótko pracujecie, że nie wiecie, że info dla kierownictwa przekazywane jest przez KR ?
A nie w mailu....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo