Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
legitymacja ubezpieczeniowa
Autor Wiadomość
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-11, 13:24   

I tak będą z nami robić co będą chcieli jak się nie postawimy. Lekarz bez żadnego ale musi wypisać dziecku leki.
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-13, 18:50   Pytanko

Hej, mam takie pytanie..w poprzedniej pracy byłam ubezpieczona i miałam swoją doktor rodzinną...po zwolnieniu zakład zgłosił, że już tam nie pracuję i już nie mam doktor rodzinnej, ponad 1 miesiąc temu zatrudniłam się w Biedronce i chciałam uzyskać ten druczek, że jestem ubezpieczona, aby móc iść na ubezpieczenie do lekarza, a oni mowia, że jeszcze nie mogą mi wydrukować, bo czekają na odpowiedź z PZU...a dzwoniłam do NFZ, okazało się, ze nie ma mnie w ogóle zgłoszonej do ubezpieczenia, czy ja musze to zrobić sama i w jaki sposób??
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-13, 19:05   

iiikamonkaaa, wystarczy Twoj pasek placowy do lekarza, tam masz wszystkie skladki, ktore potwierdzaja, ze jestes ubezpieczona. Ja nie mialam jeszcze problemu zachodzac na wizyte z paskiem :)
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-13, 19:14   

hmm a sorry te paski to sami dają ?? bo ja takowego nie otrzymałam ;DD do tej pory, w sumie nie chce chodzic z paskiem do lekarza, żeby zaglądał w moje zarobki heh, no i druga sprawa, dzwoniąc do nfż okazuję się że nie jestem tam zgłoszona, to cos nie tak
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-13, 19:20   

Przepracowalas caly miesiac, zostaly odprowadzone skladki od Twojego wynagrodzenia, jak mozesz nie byc ubezpieczona? moze im jeszcze nie przeszly te dane w systemach itp. na pasku masz napisane ile Ci pociagneli i jakiej skladki. A o pasek popros kogos z kierownictwa. Mozesz tez dzwonic do kadr i prosic o wyslanie, ale dlugo sie czeka, a taki dokument jest wazny tylko miesiac.
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-13, 19:21   

Ja czesto korzystam z paska bo moje dziecko choruje i nigdy nie robili mi problemów u specjalisty .A zarobki,co Ci przeszkadz ze pozagladają myslisz ze ich to interesuje kiedy mają 30 osób do zarejestrowania? :szczena:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-13, 19:21   

Do nfz zgłasza płatnik składek czyli zakład pracy i co ma pzu do ubezpieczenia w nfz ????? O pasek zapytaj kierowniczkę na sklepie albo zadzwoń do kadr. Lekarza nie interesują Twoje zarobki tylko składki więc nie wiem skąd ta dziwna obawa.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~iiikamonkaaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-13, 20:26   

kluq, no właśnie nie wiem co ma PZU do NFZ... tak mówią jakby mnie zbywali, ale chcę otrzymać ten druk RMUA, słyszałam, że można wypełnić taki formularz i wysłać do NFZ, z danymi, że jest się ubezpieczonym...po prostu zmartwiłam się, że w NFZ powiedzieli, że nie ma takiej osoby zgłoszonej :p
_________________
Biedronka - codziennie niskie ceny :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-13, 21:46   

Wyślij wniosek o rmua do kadr i czekaj :) oni maja na to kilka dni więc do tego czasu powinno się wyjaśnić. Druk jest ważny miesiąc wiec na każdą niespodziewaną wizytę i tak pozostaje pasek płacowy ,bo choroby nie da się zaplanować.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-13, 22:12   

7 dni
 
     
~advance3 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-25, 20:51   

Obecnie nigdzie nie dostaniesz nowej książeczki- wyszły one z użycia bodajże w roku 2010. Teraz tylko Twój pasek płacowy z miesiąca wstecz upoważnia Cię do korzystania z polskiej służby zdrowia, a jeżeli lekarz twierdzi inaczej to niech się doszkoli...
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-28, 12:37   

Pasek RMUA pracodawca musi wydać na prośbę pracownika, niektórzy kierownicy systematycznie co miesiąc drukują paski w OHR i rozdają je pracownikom, inni w ogóle tego nie robią. Także odpowiadając na wątpliwości, Twoim potwierdzeniem ubezpieczenia jest pasek RMUA który musi wydrukować ci kierownik.
Co do ważności, według polskiego prawa ubezpieczenie wygasa 30 dni od momentu wpłynięcia ostatniej składki, czyli pasek RMUA jest ważny w miesiącu w którym została opłacona ostatnia składka + 30 dni. Reasumując jeśli masz pasek np. ze stycznia to jest on ważny do końca lutego.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo