Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
legitymacja ubezpieczeniowa
Autor Wiadomość
Magdalena1605

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 9
Wysłany: 2011-05-16, 10:02   legitymacja ubezpieczeniowa

do kogo trzeba się zgłosić z prośbą o wystawienie legitymacji ubezpieczeniowej, jeśli Ks nie umie tego załatwić :szczena:
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-16, 10:07   

mój KS powiedział mi, że teraz są druki RMUA (będące potwierdzeniem objęcia ubezpieczeniem) i nie wystawiają nowych legietek, chyba że masz swoją starą to będą podbijać Ci bez problemu.

szerzej o RMUA poniżej:

https://ubezpieczenia-spoleczne.wieszjak.pl/dokumenty/216619,Co-musisz-wiedziec-o-raporcie-ZUS-RMUA-.html

:)
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
Magdalena1605

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-16, 11:08   

Też usłyszałam to samo, ale nie każdy lekarz przyjmuje RMUA :/ . I tu jest problem.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-16, 12:11   

teraz nie wyrabia sie juz nowych legitymacji tylko wlasnie druki ale jesli ktos ma to oczywiscie mozna je podbic
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-16, 12:49   

Magdalena1605 napisał/a:
Też usłyszałam to samo, ale nie każdy lekarz przyjmuje RMUA :/ . I tu jest problem.


Dziwnie, bo przecież sam druk to potwierdzenie ubezpieczenia. Co to za lekarz?! Weź mu to przekaż, że nie wyrabia się nowych legitymacji ubezpieczeniowych.

Jeżeli masz może legitymację to idź do KS i dostaniesz stempel.
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-16, 13:25   

nie wyrabia się legitymacji ubezpieczeniowej jeśli wcześniej się takowej nie posiadało :)

zoztałam przyjęta w grudniu 2009 jak wchodziło owe zarządzenie i KR mi powiedziała że nie będę miała książeczki ;p

a druk RMUA,inaczej zowiąc druk płacowy pokazuje się najczęściej przy rejestracji do lekarza a nie samemu lekarzowi ;>
 
     
@jonka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 174
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-16, 22:37   

Nie wyrabia się legitymacji.Mi skończyło się w starej miejsce na pieczątki i też nowej mi nikt nie wystawi ;( .Jakoś do tej pory wystarczał druk RMUA, ale zawsze można wysłać (bodajże do kadr) wniosek o zaświadczenie o ubezpieczeniu,tylko to trochę trwa i też ważne bodajże miesiąc.
 
     
pieszczoch 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Lis 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-17, 10:59   

Ja się uparłam żeby wyrobili mi nową legitymację ubezpieczeniową ( w starej nie miałam już miejsca na pieczątki ) KS stwierdziła że już nie trzeba jej używać, że wystarczy RMUA ale na moją :boks: upartą prośbę została mi wyrobiona nowa. :yeah:
 
     
~Paula 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-26, 12:11   

ja nie mam wyrobionej legitymacji ubezpieczeniowej...i to jest do dupy!!!! bo taka ksiazeczka ulatwia zycie!!! ja jak bylam w lutym z mala w szpitalu to zadne RMUA nie wystarczy dla szpitala jako potwierdzenie ubezpieczenia dziecka...wiec musialam chodzic i zalatwiac zamiast byc z 1.5 rocznym dzieckeim w szpitalu.trzeba bylo isc do swojej biedronki i napisac do kadr list z prozba o wystawienie takiego zaswiadczenia.musialam napisac ze prosze o szybka odpowiedz bo dziecko w szpitalu lezy (a w szpitalu od chwili przyjecia masz 7 dni na dostarczenie tego dokumentu).a oni maja 2 tygodnie na odpisanie i wyslanie takiej rzeczy.PARANOJA!!! co prawda zadzialali szybko ale to tez moze zalezy jaka akurat osoba to w biorze otrzyma czy wiedzma czy mila osobA!!!ALE ZWROCCIE UWAGE...PISZESZ- ZANIM DOJDZIE ZE 2 DNI MIJAJA-POTEM 2 TYG NA ICH ODPOWIEDZ- po prostu lipa!!!!!!!!!!
 
     
~ida 

Dołączyła: 25 Paź 2010
Posty: 44
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-10, 10:20   

Ja byłam dziś z dzieckiem u lekarza i w związku z nowymi zasadami wypisywania recept kazano mi przedstawić dokument potwierdzający ubezpieczenie dziecka. Legitymacja ubezpieczeniowa moja nim nie jest bo musi być czarno na białym że dziecko jest ubezpieczone przy mnie. Na pasku płacowym też raczej to nie jest uwzględnione. To teraz muszę pisać do kadr żeby mi przysłali potwierdzenie że dziecko jest ubezpieczone bo inaczej nie dostanę recepty.
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-10, 10:46   

potrzebujesz druk druk zus p zcza w kadrach dostaniesz kopię z pieczątką "za zgodność..."
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-10, 17:51   

ida zawsze możesz się kłócić tak jak ja to zrobiłam dzisiaj.
W kadrach powiedzieli, że nasze paski płacowe są potwierdzeniem. Z takim paskiem i dzieckiem udałam się do specjalisty, a pani w rejestracji się pyta gdzie mam potwierdzenie, że dziecko jest ubezpieczone, no to jej powiedziałam, że dziecko samo z siebie jest ubezpieczone i nie potrzebuję takiego potwierdzenia. Musimy pamiętać o tym (powiedziała mi to pani w PUP), że dziecko do 18r. życia jest ubezpieczone przez państwo. Bo przecież za dziecko nie pobierają nam składek.
 
     
#agi 555 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-10, 23:31   

a mi pani w przychodni powiedziała tak : dziecko ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej , ale rodzic ma OBOWIĄZEK swoje dziecko dopisać do ubezpieczenia.jest jakiś specjalny druk na to.poza tym na pasku widnieje kwota odprowadzana na składkę zdrowotna ale za miesiąc ubiegły, wiec jak można udowodnić , że w danym miesiącu składka tez jest odprowadzona?
_________________
facet to skarb ... więc zakop go w ogródku
  Ocena JMP: 5/10
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-11, 00:50   

Druk ZUA dzwonisz do kadr wysyłają w ciągu 7 dni z Warszawy na adres listem poleconym. Druk ważny jest przez miesiąc. :)
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-11, 07:34   

Dlatego to jest bez sensu bo leki są potrzebne na już a nie po 5 dniach jak przyjdzie druk
Oh ta polska
wychodzi na to że wczesniej trzeba sobie zaplanować chorobę żeby odpowiednio wczesniej załatwic druki z ubezpieczenia :/ masakra
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo