Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grafik
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-01, 13:48   

kachen, a planu urlopowego na 2014 nie widzieliście?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-01, 15:39   

widziała, ale...od 2 stycznia jestem na innym sklepie...!!wiec tamten zaplanowany urlop chyba jest nie ważny ?!!pozdro.. ;(

[ Dodano: 2014-01-01, 15:44 ]
w sumie to tylko jeden urlop dwutygodniowy sie nalezy w roku...ja nie chce isc teraz ale musze zalegly urlop wziasc..!! .^.
  Ocena JMP: 10/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-01, 16:28   

No na zaległy to powinnaś iść bez zbędnych emocji :D ale jeśli się dogadasz to urlop możesz wziąć nawet w jednym kawałku ;) nic nie stoi na przeszkodzie żebyś miała dwa dwutygodniowe w roku. Zapytaj KS może terminy ze starego sklepu będą jej pasować.
Znam przypadek że dawno temu zrobiono dziewczynie z części zaległego dwutygodniowy lecz program nie uznał go jako przerwy 14 dniowej za rok bieżący, nie wiem jak jest teraz.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-01, 21:17   

dzięki za info...pozdrawiam! :P
  Ocena JMP: 10/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-02, 08:59   odp

Pracownik planuje 14 dni urolpu w roku a nie pracodawca . To, że wysyłają was teraz na zaległy i dają 14 dni to nie kwalifikuje się do zapisów KP. Pracownik przekłada pracodawcy plan urlopu 14 dniowego który musi być uwzględniony. Sytuacje i okoliczności mogą przesunąć ten urlop ale po uprzedniej konsultacji z pracownikiem.
Czytając wasze wpisy mozna wnioskować , że jest brak przeszkolenia z przepisów prawa pracy tak jak KR i KS. To samo tyczy się grafików pracy i wprowadzania do systemu zwolnień lekarskich z naruszeniem prawa pracy. Wniosek nasuwa się jeden, skierowanie pisma do pracodawcy o szkolenia.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 10:23   

zz-biedronka napisał/a:
Pracownik planuje 14 dni urolpu w roku a nie pracodawca

Tym razem się z Tobą nie zgodzę. Przedstaw proszę zapis z KP, który mówi że mam prawo wskazać kiedy chcę mieć 14 dni urlopu i że obowiązkiem pracodawcy, a nie tylko możliwością jest jego uwzględnienie.
 
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-02, 11:39   

Spotkałam sie kiedys z sytucja...ze kasjer dostał urlop 2 tygodniowy..w styczniu...to w lecie dostał tydzien urlopu a potem tydzien wolnego...czyli w sumie kolejne 2 tygodnie wolnego..ale w tym 1 tydzien urlopu i drugi tydzien wolnego do od -.- prawcowania...mozna tak?!!
  Ocena JMP: 10/10
     
@Diablicaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 155
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-02, 13:05   

Ooczywiście, że można dostać tydzień wolnego, tylko, że wtedy jesteś 40h w plecy i trza nadrabiać... ;)
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-02, 13:50   odp

KP art.163par.1, Par.1 z małym jeden, 167 małe jeden, 155 małe jeden i 164
Jeżeli wydajecie 14 dni zaległego ulropu to się te 14 dni w tym roku nie liczy bo ten urlop winien być wydany w 2013r. 14 dni bieże sie z tegorocznej puli prawa nabytego do urlopu.

Larrikol jesli masz wątpliwości to zadzwoń do PIP w sprawie konsultacji i to samo powiedzą.Temat urlopów bardzo dotkliwie przerabialiśmy.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 14:03   

Nic z tych paragrafów nie wynika
Art. 163.
§ 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala
pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu
udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672
.
§ 11
. Pracodawca nie ustala planu urlopów, jeżeli zakładowa organizacja związkowa
wyraziła na to zgodę; dotyczy to także pracodawcy, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa. W takich przypadkach pracodawca ustala termin
urlopu po porozumieniu z pracownikiem. Przepis § 1 zdanie drugie i trzecie
stosuje się odpowiednio.

Dalej nie widzę, gdzie KP NAKAZUJE pracodawcy wydanie mi urlopu wtedy, kiedy ja sobie tego zażyczę. Powiedzmy, że w następnym tygodniu mam na sklepie 4 osoby na UW, ale znalazłam super ofertę last minute i koniec, ja chcę tą swoją magiczną połowę urlopu, którą mogę sama wskazać, właśnie wtedy i basta.
Dla jasności ja nie uważam, że pracodawca może sobie z nami pogrywać jak mu się podoba i że zawsze to my mamy się dostosować do tego, co nam oferują, ale niestety nie jest tak jak mówisz. Dużo zależy od tego jakiego mamy KS i czy można z nim się dogadać i czy on tego będzie w ogóle chciał. Bo inaczej możemy sobie powpisywac się na te listy z terminami urlopów, a w rezultacie wcale nie dostać wtedy kiedy chcemy i sąd wcale nam nie pomoże, bo pracodawca ma prawo odrzucić nasz wniosek, jeżeli uzna że w takim terminie wydanie urlopu znacznie zakłóci pracę na sklepie.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-02, 20:59   

zz-biedronka napisał/a:
Pracownik planuje 14 dni urolpu w roku

Planować to sobie może wiele rzeczy i nikt mu tego nie broni ale ostatecznie urlop wydaje pracodawca więc najczęściej ostatnie słowo należy jednak do niego ale jestem zdania ,że zawsze warto się dogadać.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
obserwator13

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-18, 10:57   

Witam Biedroczeczki
Mam pytanko odnosnie grafiku.... Czy kierownik może wstawiac komus cały miesiac pracy na 2 zmiane i to od jakiegos czasu?? U nas niektorzy maja cały czas 2 zmiane a pupilki kierownika cały miesiac na 1 zmiane! Zaczyna nas to wkorzac w koncu w umowie mamy praca zmianowa a nie 2 zmiana! Co mozemy z tym zrobic??
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-18, 12:15   

Możecie porozmawiać z kierownikiem, a jak to nie pomoże to BOP
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-18, 12:55   

U mnie dostawa jest po południu więc częściej mamy drugą zmianę bo na popołudnie potrzebuję wiecej ludzi. Jak nam zmieniono godziny dostaw to poinformowałam moich pracowników o tym że częściej bedą pracować na drugą zmianę i jak planuję to czasem komuś wyjdzie 3 tygodnie na popołudnie ale to tak jest z dostawą po południu.Pracownicy nie byli zachwyceni perspektywą częstych drugich zmian ale się przyzwyczaili. Jak robię drugie zmiany to staram się dać częściej wolne lub wolny weekend i naprawdę nie mam problemów .
_________________
Czas na zmiany
 
     
obserwator13

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-18, 22:41   

babajaga2 napisał/a:
U mnie dostawa jest po południu więc częściej mamy drugą zmianę bo na popołudnie potrzebuję wiecej ludzi. Jak nam zmieniono godziny dostaw to poinformowałam moich pracowników o tym że częściej bedą pracować na drugą zmianę i jak planuję to czasem komuś wyjdzie 3 tygodnie na popołudnie ale to tak jest z dostawą po południu.Pracownicy nie byli zachwyceni perspektywą częstych drugich zmian ale się przyzwyczaili. Jak robię drugie zmiany to staram się dać częściej wolne lub wolny weekend i naprawdę nie mam problemów .



Dostawy są ranne wiec to nie wynika z tego powodu.Poprostu daje 1 zmiany swoim kolezankom.Jedna z kolezanek robi juz 4 miesiac 2 zmiane..wiec chyba cos tu jest nie tak! 3 tygodnie to jeszcze ujdzie ale miesiace... pozatym na innych sklepach ktorych byłam wysokoobrotowychy kierownicy zawsze starali sie sprawiedliwie układac grafik.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo