Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grafik
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 17:30   

Ja nie rozumiem takiego zacietrzewienia niektórych, przecież można mieć te 5-6 dni urlopu do tego jakieś wolne, opieka i te dwa tygodnie się uzbiera a i dziewczynom w największy ruch będzie lżej na sklepie. Przecież wszyscy wiemy jaka jest sytuacja i trzeba się w tym jakoś odnaleźć i dogadać. Ale nie! Niektórzy wolą uprawiać swoja wojenkę bo to mój urlop, moje wolne, moje... a resztę mam w d...
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 18:15   

właśnie dostałam odpowiedz z BOP w sprawie planowania urlopów:

Szanowna Pani,

w odpowiedzi na korespondencję elektroniczną skierowaną do Biura Obsługi Pracowników, informuję, iż: zgodnie z przepisami prawa pracy, termin skorzystania z urlopu wypoczynkowego powinien zostać uzgodniony pomiędzy pracownikiem, który o urlop wnioskuje, a pracodawcą, który wyraża zgodę na skorzystanie z niego w ustalonym terminie. Kierownik Sklepu powinien więc uzgodnić z Panią termin wykorzystania przez Panią urlopu wypoczynkowego. Jednakże należy pamiętać, iż urlop wypoczynkowy powinien zostać wykorzystany przez Panią w roku kalendarzowym, w którym uzyskała Pani do niego prawo.
Jeżeli uważa Pani, iż Kierownik Sklepu postępuje w sposób niewłaściwy, bardzo proszę o informację o numerze lub adresie sklepu w którym Pani pracuje. Właściwe osoby zajmą się wyjaśnieniem Pani zgłoszenia i wyeliminowaniem ewentualnych nieprawidłowości.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt bezpośrednio ze mną. Numery kontaktowe podane zostały w stopce kontaktowej.
Z poważaniem,

[ Dodano: 2013-12-28, 18:17 ]
podpisałam się imieniem i nazwiskiem, a niech robią porządek...

[ Dodano: 2013-12-28, 18:26 ]
Biedronek On napisał/a:
tylko Ja widzę w tym nie prawidłowości...

Dzięki za wstawienie się za mną ;)
okazuje się że tylko Ty masz rację i KS powinien uzgodnić ze mną termin mojego urlopu.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 19:17   

Nic się nie okazuje. Słowo uzgodnić oznacza że ktoś może uzgodnić swoją decyzję z kimś, tzn. doprowadzić do stanu, w którym obie te osoby zgodzą się co do niej. Obie strony są tu równoprawne i żadna nie musi się dostosować.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 19:35   

lenka* napisał/a:
Nic się nie okazuje. Słowo uzgodnić oznacza że ktoś może uzgodnić swoją decyzję z kimś, tzn. doprowadzić do stanu, w którym obie te osoby zgodzą się co do niej. Obie strony są tu równoprawne i żadna nie musi się dostosować.

nie musi się dopasować ale i nie może komuś narzucić, trzeba zapytać a jeśli nie pasuje to uzgodnić inny termin dogodny dla dwóch stron i to jest porozumienie.

Koniec moich wpisów bo każdy siebie tłumaczy a nie szuka porozumienia. Do tej pory(przez 5 lat) chodziliśmy w 2-3 osoby w czerwiec-lipiec-sierpień na urlopy dwutygodniowe i były obsadzone zmiany i było wszystko OK, jest nas nadal tyle samo kasjerów tylko zmienił się KS i od razu tragedia bo nie będzie komu pracować a utargi maleją zamiast rosnąć bo otwierają sie nowe biedronki.
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 20:05   

lenka* napisał/a:
Nic się nie okazuje. Słowo uzgodnić oznacza że ktoś może uzgodnić swoją decyzję z kimś, tzn. doprowadzić do stanu, w którym obie te osoby zgodzą się co do niej.

Może ?, ale zaraz będzie że nie musi ?!
Skoro Tobie lenka tak obstawianie wersji, że pracownik może się tam z KS odnależć/dogadać co do urlopu, to widać że nie przeczytałaś wszystkich postów :rool: muchy . Lecz lepiej widzieć czubek swego urlopu, bo Twoje propozycje zostały rozpatrzone pozytywnie, a jeśli nie to dogadałaś się z KS KTÓRĄ PEWNIE MASZ OD LAT NA SKLEPIE, a nie świeżynkę KS jaką ma mucha !! lub pracownikami, ale KS długoletni wyraził na to zgodę, a nie świeżynka KS

Będę kończył tą... nazwę to delikatnie rozmowę , i dalej obstawiam swą wersję potwierdzającą z linku(interia) od Larii

"Termin urlopu wypoczynkowego zawsze musi być uzgodniony między pracodawcą i pracownikiem."


A i oczywiście dalej będę śledzić czy ten bezdboronny KS (świeżynka), którego Ja tak ciągle tylko atakuję postąpił poprawnie jak pół sklepu stwierdzi, że nie wziął pod uwagę ich wniosków
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-28, 20:14   

"ignorantia iuris nocet", a najbardziej to póki co na wasze nerwy, bo sobie coś ubzduraliście i tego trzymacie się rękoma i nogami. A mi już ręce opadły... bo to jak grochem o ścianę, zadzwońcie najlepiej do PIPu i niech tam wam powiedzą, że "może" wcale nie musi oznaczać "musi". Jak nie umiecie się dogadać, to żadne kręcenie przy wykładni nic wam nie pomoże, bo żaden sąd nie przyzna racji. Poszukajcie wyroków sądowych i sie przekonacie.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-28, 20:16   

A jeszcze tak zapytam, kto z was pisze jakieś wnioski sam? Bo mi się wydaje, że podpisujecie dopiero jak automatycznie się wydrukuje z OHR, więc czego tu on niby nie wziął pod uwagę? Wniosków widmo? I róbcie sobie na złośc dalej, zobaczymy jak będzie wam miło, kiedy wasze prośby o konkretne dni wolne nie będą uwzględniane.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 20:21   

popieram larrikol
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 20:25   

Biedronek On, jeszcze raz Ci powtarzam że nie odnoszę się do przypadku muchy tylko mówię ogólnie bo nie znam relacji drugiej strony. Jest to dla mnie o tyle ważne w tej sytuacji bo nie wiem miedzy innymi: czy załoga wystąpiła z propozycją dat urlopów, czy kierowniczka odmówiła, czy pracownicy podpisali plan urlopów bądź wnioski urlopowe ot takie małe szczegóły bez których nie śmiałabym napuszczać kogoś na przełożonych.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-28, 21:27   

Larrikol napisał/a:
A jeszcze tak zapytam, kto z was pisze jakieś wnioski sam? Bo mi się wydaje, że podpisujecie dopiero jak automatycznie się wydrukuje z OHR, więc czego tu on niby nie wziął pod uwagę?

propozycji :
[quote="mucha"]Jedna kasjerka ma małe dziecko i jej obojętne czy dostanie w lipcu czy w marcu czy w październiku, inna ma dziecko które idzie pierwszy rok do szkoły i by chciała na początku września zaprowadzić je do tej szkoły, jeszcze inna chciałaby mieć wolne na koniec lutego bo ma zaplanowany zabieg i nie chce brać zwolnienia itp...

propozycjachjakie składali pracownicy jw przykład .Doskonale wiem, że wniosek url się drukuje autom dorzucę tylko, że po nadaniu w "absencji" :) Plan url nie uwzględnił propozycji jakie ludzie składali

Jeśli chodzi o ignorantia iuris nocet, to Mnie nie szkodzi, bo zawsze na 1 miejscu jest dla Mnie dobro pracownika, byle by nie zakłóciło toku pracy( zamknięcie sklepu), Kij ma 2 końce kasjer też może na złość zrobić, wystarczy ze kom nie odbierze...
jak się jest w porządku dla kasjera, to On też będzie... , ale trzeba chęci.
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-28, 22:27   

Jak już sie straszy PIPem i BOPem, to wypadałoby mieć jakiś dowód materialny, cokolwiek... a nie jakąś niby propozycję, która nawet nie wiadomo czy w ogóle padła, bo się ludzie obudzili jak plan został już sporządzony. Wniosku pisemnego nie musi pracodawca uwzględniać, a jakąś zabawną propozycję musi? Idźcie do sądu skoro tak bardzo łamią wasze prawo do waszego urlopu w wyznaczonym przez was terminie :) Nie potrafią się dogadać i tyle, a może nawet nie próbowali. Ja rozumiem, że każdy chce jakoś fajnie sobie zaplanować ten czas wypoczynku, sama też zawsze prosiłam o te 2 tyg. wtedy, kiedy chciałam wyjechać razem z chłopakiem, albo znajomymi i nigdy nie było problemu, bo potrafiliśmy sensownie wszystko ułożyć i rozmawiać, a nie od razu latać na skargi.
 
     
~afterwork

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 46
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-30, 00:18   

Tym wiecznie niezadowolonym proponuje choć na jeden dzień zamienić się z tym zawsze złym KSem i usiąść nad bilansem, planem urlopowym czy nad tym nowym miesięcznym grafikiem-wtedy przekonacie się ile to kosztuje nerwów i ile czasu na to schodzi. nie da się zadowolić wszystkich, nie ma takiej opcji.a tych z postawą roszczeniową w szczególności. a tak swoją drogą styczeń to w handlu bardzo słaby miesiąc, więc wiadomo, żę trzeba wtedy wydawać najwięcej urlopów. inaczej żaden KR planu urlopowego nie zatwierdzi. niestety w biedzie tak jest
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-31, 13:30   

urlop dwutygodniowy planuje pracownik nie prcodawca to jedeyny urlop ktorym ty dysponujesz po za 4 uz
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-31, 15:41   

kiki2 napisał/a:
urlop dwutygodniowy planuje pracownik nie prcodawca to jedeyny urlop ktorym ty dysponujesz po za 4 uz

ręce opadają, urlop wypoczynkowy z UŻ porównywać,skąd Ci się to wzięło
  Ocena JMP: 5/10
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-01, 13:14   

siemka...jak stary urlop daja ci w styczniu.2 tygodnie...to w lecie nie ma cio liczyć na 2 tygodnie?!!!hmmm..poza tym nie chce isc teraz na urlop..!! ;]
  Ocena JMP: 10/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo