Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
matka karmiąca
Autor Wiadomość
ola2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-24, 13:59   

u nas jest jedna matka karmiąca, i ona pracuje po 7 godzin a jest na pełnym etacie, nie robili jej żadnych problemów
  Ocena JMP: 4/10
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-25, 17:16   

Masz do tego pełne prawo bez względu czy komus to się podoba czy nie.
 
     
hermina

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-10, 20:27   prawa matki karmiącej

Witam czy ktoś z was wie jakie prawa przysługują matce karmiącej i jak jest z ich realizacją w biedronce.???? i jak się mają do tego niedzielne 12h.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-10, 21:03   

Prawo do przerwy przysługuje pracownicom, które karmią dziecko piersią. Długość oraz liczba tych przerw zależy od liczby godzin pracy dziennie. Prawo do przerw na karmienie piersią przysługuje zależnie od dobowego wymiaru czasu pracy kobiety w poszczególnych dniach, a nie od wymiaru etatu. Przerwy te są zaliczane do czasu pracy. Pracownicom zatrudnionym powyżej 6 godzin dziennie (np. przez 12 godzin) przysługuje prawo do dwóch półgodzinnych przerw, a w przypadku karmienia piersią więcej niż jednego dziecka każda z dwóch przerw wynosi 45 minut.

Pracownice zatrudnione 6 godzin dziennie lub krócej mają prawo tylko do jednej przerwy, a zatrudnionym przez czas krótszy niż 4 godziny dziennie prawo do przerw na karmienie piersią nie przysługuje.

W Biedro najczęściej wygląda to tak ,że pracujesz o godzinę krócej niż masz zaplanowane w grafiku jeśli masz prawo do dwóch przerw a 30 min krócej jeśli masz prawo do jednej.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-10, 21:30   

jako karmiąca nie możesz (bodajże) więcej niż. 8h/dobę pracować. 12stki odpadają
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-10, 21:53   

Teoretycznie każda pracownica która ma dziecko do lat 4 (wiec i karmiąca się w to zalicza) musi wyrazić zgodę na prace ponad 8 godzin a w praktyce jest jak jest :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-10, 22:58   

Matka dziecka do lat 4 nie musi wyrazić zgody na nadgodziny i na pracę w porze nocnej, a pracować ponad 8 godzin może.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-11, 14:36   

Tak naprawdę, to praca powyżej 8 godzin z nabrzmiałymi piersiami na pewno nie należy do łatwych i przyjemnych. I tak naprawdę, co z tego, że laska wyjdzie po 11 godzinach, jak ona potrzebuje częściej to mleko ściągnąć, a 15 minut przerwy to troche mało.
Ta, co nie miała jeszcze takich przeżyć, to nie wie jak to jest, gdy się schylasz i podnosisz coś i czujesz, jak z piersi wylewa się mleko. Wkładki do biustonoszy przeciekają, a jak w porę nie odciągniesz tego mleka, to dotknąć się nie można, bo piersi są twarde i nabrzmiałe i bolą przy każdym dotyku :szczena:
Ale syty głodnego nie zrozumie i zawsze będą konflikty w pracy, gdzie tyle bab pracuje ;)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-11, 18:03   

Nie przesadzaj w końcu do pracy wraca się po ok 6 miesiącach od urodzenia (macierzyński plus zaległy urlop) więc laktacja jest już uregulowana na tyle ,że nawet 12 godzin da się pracować. Ściągnięcie mleka co 4 godziny dobrym sprzętem to naprawdę chwila i jest wystarczająca , ostatecznie dziecko w tym wieku nie korzysta częściej z piersi :)
ale chyba trochę nie o tym mowa w postach powyżej :ops:
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-12, 12:32   

sorry, ale z tą laktacją nie jest tak... karmiłam 2 dzieci i korzystałam z przysługujących mi praw i wychodziłam wcześniej o godzinkę... laktacja trwa do póki karmisz i wcale nie jest tak unormowana jak Ci się wydaje-po pół roku! nawet mając 1,5 rocznego brzdąca nabrzmiewasz tak, że ręką nie idzie ruszyć.... w domu karmisz co np. 3 godzinki, a w pracy nie masz tej opcji i 12 godz. to już masakra... moja koleżanka ma 3/4 etatu i wychodzi po 5h, nie ma całych niedzieli i do skończenia przez dziecko roku miała tylko 1 zmiany-tak u mnie bylo zawsze! może zależy od kierowników??
  Ocena JMP: 2/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-12, 14:35   

Ja mam trójkę dzieci więc może nie osobiste ale jakieś pojęcie na pewno mam :P Idąc na 8-12 godzin do pracy masz dwie przerwy wiec wychodzi ,że przy 12 co 4 godz , a przy 8 nawet częściej można mleko ściągnąć a ,że kobiety z tego nie korzystają tylko wolą wyjść wcześniej i się męczyć przez całą dniówkę to ich sprawa. :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-13, 17:49   

nie no jasne, że można ściągać mleko jak masz taką potrzebę, ale mając duży ruch na kasie powiedz klientom: przepraszam, ale muszę ściągnąć mleko bo zaraz mnie zaleje.... sorry, ale u mnie w mieście nie ma aż tak wyrozumiałych klientów... ;(
  Ocena JMP: 2/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-13, 23:09   

Przecież masz do tego te 2 razy po 30 min przerwy i swoją śniadaniową 15 więc nikomu niczego nie trzeba tłumaczyć. Takie to trudne do zrozumienia ??
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-14, 18:22   

właśnie u mnie nie bardzo wiemy co to takiego przerwa.... i w tym tkwi problem... ;(
  Ocena JMP: 2/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-14, 22:59   

To pozostaje tylko walka o swoje i innej drogi niestety nie ma :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo