Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spor zbiorowy
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 16:00   

Wg mnie te sprawy świetnie się regulowały same. Ktoś chciał mieć wolne soboty - niedziele, szukał takiej pracy, komuś nie zależało szedł do pracy gdzie pracuje się różnie, są zakłady gdzie jest system 4-brygadowy, czy tam pracownicy nie lubią posiedzieć z dziećmi w weekend? lubią, ale pracując w takim systemie mogą np wymieniać się opieką nad dzieckiem, ludźmi kierują przeróżne motywacje po co jakąś grupę uszczęśliwiać na siłę, że mają tego dnia a nie innego mieć wolne. to samo tyczy klientów, jak ktoś nie chciał robić w niedzielę zakupów nikt mu nie nakazywał chodzić po sklepach, więc po co te sklepy zamykać i uniemożliwiać coś komuś, co dla niego jest wygodne?
Rozmawiałam ostatnio z kobietką, wychodzi w sobotę z pracy po 18:00 i co może kupić? na półkach pustki, bo przeszły takie rzesze ludzi i wywiozły takie wielkie kosze jakby zamknięte miało być przez tydzień - a po co? ja tego nie rozumiem, co komu z tego przyszło?
Kiedyś miałam chociaż jeden wolny cały weekend, teraz to jest niemożliwe, no chyba że jakaś wyjątkowa potrzeba, a co ja mam z tej niedzieli jak wyjdę z pracy w sobotę o północy ....
Jasne, że są i zwolennicy i niekoniecznie zachwyceni tymi zmianami. Ja byłam od początku sceptyczna, a po tym jak tego popróbowałam utwierdziłam się w przekonaniu, że to bardzo zły, utrudniający życie pomysł.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-29, 16:35   

olekbolek napisał/a:
tak samo jak nie pracują urzędy,szkoły , przychodnie,szewc,lakiernik budowlaniec,mechanik i wulkanizator...
widzisz Robert, ile wymieniłeś zawodów i możliwości... Nie trzeba pchać się do handlu, skoro chce się mieć wolne w niedzielę ;) a potem zmieniać na siłę to, co większości odpowiadało :)
 
     
olekbolek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 16:49   

u8t3io3p napisał/a:
Właśnie jak sam napisałeś nie dajesz się dymac, dbasz o siebie tylko o siebie, ja mam wszystkie weekendy wolne bo uwaga nie pracuje obecnie w biedronce

Żyjemy w Polsce nie w innym kraju, praca w weekend nie oznacza niewolnictwo jak ty zakładasz, ktoś może lubic mieć wolne w tygodniu, ale oczywiście związku z tym, że ty chcesz mieć weekendy wolne a np. Ja nie to ja muszę się dostosować do ciebie, lepiej pozwolić wszystko niż zabronić wszystko


u8t3io3p i to jest najlepsze. Skoro nie pracujesz w biedronce, to z jakiego powodu żal cztery litery ściska ? Bo inni w weekendy mają wolne, a Ty np nie ? Boli zamknięta biedronka?
Powiedz mi ty i Mała Asia, czy pracownicy handlu zrzeszają się i robią z tego powodu protesty?
Albo komitety inicjatywy ustawodawczej " Przywrócić wolne niedziele?"
Nie wydaje mi się. Z tego samego powodu ,że w 1980 walczono o UWAGA -wolne soboty bo nikt w niedzielę nie pracował ( po za zawodami zabezpieczenia społecznego)
Dodajmy fakt, że tydzień pracy to średnio 40 godzin tygodniowo wg kodeksu pracy. Więc wyjaśnij mi co tak ważnego jest w handlu , i czego nie kupisz w pt ,co musisz w niedzielę ?
Papier toaletowy? Świeżą bułeczkę ?
To nie chodzi o wygodę konsumentów, tak samo jak nikt nie otwiera dla wygody petentów urzędów. To że na tym forum wolna niedziela nie pasuje może 1 % użytkowników, to nie znaczy że 99 % musi się dostosować
Jakoś pracując po za handlem , nie mam bólu d..y ,że w najbliższą niedzielę nie pojadę na zakupy, Jak muszę dłużej wybierać nową marynarkę czy telewizor, to robię to w sobotę, ewentualnie przez internet. A bez mrożonej bułeczki wypiekanej w niedzielę w markecie też przeżyję.
Ciekawe ,że np w Polsce pomimo wolności ,jest zakaz pracy 16 godzin na dobę-przecież i pracodawca i niektórzy pracownicy (też pewnie 1 % ) by chciało
Albo ciężkiej pracy dla kobiet w ciąży ?Przecież nie raz w biedronce dawały radę (film "Dzień Kobiet') , i po co mają żyć na koszt podatnika...
To właśnie społeczeństwo obywatelskie, świadome, i współczesne. Francja czas pracy 35 godzin... Nikt nie pozwala na pracę dzieciom np w wieku 12 lat.
Ale przecież dla potrzeb Kowalskiego, który skacowany idąc z kościoła powinny być otwarte sklepy po bułeczki i coś na kaca.

[ Dodano: 2018-09-29, 16:50 ]
Larrikol napisał/a:
olekbolek napisał/a:
tak samo jak nie pracują urzędy,szkoły , przychodnie,szewc,lakiernik budowlaniec,mechanik i wulkanizator...
widzisz Robert, ile wymieniłeś zawodów i możliwości... Nie trzeba pchać się do handlu, skoro chce się mieć wolne w niedzielę ;) a potem zmieniać na siłę to, co większości odpowiadało :)


Większości ? .............. Klientów............ :D
  Ocena JMP: 2/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 16:56   

u8t3io3p napisał/a:
ktoś może lubic mieć wolne w tygodniu, ale oczywiście związku z tym, że ty chcesz mieć weekendy wolne a np. Ja nie to ja muszę się dostosować do ciebie,

nie musisz się do nikogo dostosowywać , użyję Twojego argumentu

[ Dodano: 2018-09-29, 17:01 ]
u8t3io3p napisał/a:

nie pasuje wypad, nikt was sila nie trzyma

jeśli tak lubisz pracę w weekendy lub niedziele , to po co zatrudniałeś się w IT ?

[ Dodano: 2018-09-29, 17:06 ]
MalaAsia, zauważyła że

[ Dodano: 2018-09-29, 17:10 ]
MalaAsia napisał/a:
te sprawy świetnie się regulowały same. Ktoś chciał mieć wolne soboty - niedziele, szukał takiej pracy, komuś nie zależało szedł do pracy gdzie pracuje się różnie

i nadal tak jest a Ty u8t3io3p wiesz o tym najlepiej
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 18:27   

Nawet jeśli istniałaby taka możliwość pracy weekend to bym pracował i ja w tym nie widzę problemu bo zmienilem prace na IT i nie kierowalem sie, ze bede mial wolny weekend, przeciez helpdeski pracuja 24h/7 dni


Poszedłem dla it dla większych pieniędzy, chyba to nie jest zaskoczenie

16 godzin pracy, zakaz jest po to by taki Janusz nie wykorzystywał ludzi

Dlaczego niedziela a nie środa? Człowiek będzie miał więcej sił na pracę gdy dostanie w środku tygodnia wolne, a nie na koncu

Ja jestem za tym by wszystko bylo otwarte w rozsadnych godzinach 7 dni w tygodniu

Dlaczego kierowca autobusu miejskiego musi pracowac 7 dni w tygodniu? przeciez przez weekend jak nie beda jezdzic to nic sie nie stanie
Tak samo w sumie policja/lekarze etc

Swiat sie zmienia, to ze w latach 80 chcieli miec wolna jeszcze sobote nie oznacza, ze bedzie to dobre teraz, jakos wegry wycofaly sie po ilustam miesiacach

Tak jak Malaasia napisala, ktos chcial wolne weekendy to szukal takiej pracy by ja miec, wiekszosc ludzi narzekajacych na swoje praca, nie chca samemu ruszyc swojego tylka i cos zmienic, tylko czekaja "NIECH KTOS COS"
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 18:44   

olekbolek, gdyby było tak jak mówisz, że 99% społeczeństwa jest za niehandlowymi niedzielami to handel w niedzielę nie miałby racji bytu i umarłby śmiercią naturalną, klienci by nie przychodzili, albo przychodzili po 1 bułeczkę i nie opłacałoby się tych sklepów otwierać ... nie byłyby potrzebne ustawy zabraniające ... porównujesz pracę w niedzielę dorosłej osoby, świadomie podpisującej umowę, do pracy 12 latka? dużo publicznej tv chyba oglądasz, że manipulację masz tak opanowaną ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 20:41   

u8t3io3p napisał/a:
Nawet jeśli istniałaby taka możliwość pracy weekend to bym pracował i ja w tym nie widzę problemu

więc dlaczego widzisz problem w tym , że są ludzie którzy nie chcą pracować w niedzielę , piszesz , że świat się zmienia , owszem i dlatego masz wolną sobotę bo , ktoś , kiedyś o to zawalczył i to zmienił
Ty zmieniłeś pracę dla większych pieniędzy ale nie każdy jest Tobą ;)
zgodzę się co do tego że

[ Dodano: 2018-09-29, 20:43 ]
u8t3io3p napisał/a:
wiekszosc ludzi narzekajacych na swoje praca, nie chca samemu ruszyc swojego tylka i cos zmienic, tylko czekaja "NIECH KTOS COS"

jednak jak widzisz znalazła się grupa która postanowiła o coś zawalczyć tylko zanim projekt stał się ustawą doszło do zmian i stąd ten cały spór , jeśli chodzi o wolne niedziele byłam za ale na zasadzie dobrowolności , myślę że możliwość wyboru i dla pracodawców i dla pracowników byłaby najuczciwszym rozwiązaniem
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-09-29, 21:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 20:52   

marta1 napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
Nawet jeśli istniałaby taka możliwość pracy weekend to bym pracował i ja w tym nie widzę problemu

więc dlaczego widzisz problem w tym , że są ludzie którzy nie chcą pracować w niedzielę , piszesz , że świat się zmienia , owszem i dlatego masz wolną sobotę bo , ktoś , kiedyś o to zawalczył i to zmienił
Ty zmieniłeś pracę dla większych pieniędzy ale nie każdy jest Tobą ;)
zgodzę się co do tego

[ Dodano: 2018-09-29, 20:43 ]
u8t3io3p napisał/a:
wiekszosc ludzi narzekajacych na swoje praca, nie chca samemu ruszyc swojego tylka i cos zmienic, tylko czekaja "NIECH KTOS COS"


czyli ja mienilem bo chcialem wiecej zarabiac, wiec jesli ktos chce miec wolny weekend to niech zmieni prace gdzie jest wolny weekend, brzmi to chyba logiczne?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 21:15   

u8t3io3p napisał/a:

czyli ja mienilem bo chcialem wiecej zarabiac, wiec jesli ktos chce miec wolny weekend to niech zmieni prace gdzie jest wolny weekend, brzmi to chyba logiczne?

może tylko brzmi ;) a już w kontekście wolnych niedziel to nawet nie jest logiczne :P
nie wszystko jest takie jak Tobie się wydaje , lub takie jak powinno być
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
olekbolek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 22:02   

MalaAsia napisał/a:
olekbolek, gdyby było tak jak mówisz, że 99% społeczeństwa jest za niehandlowymi niedzielami to handel w niedzielę nie miałby racji bytu


99% pracownikow na tym forum. Czytaj ze zrozumieniem. 500 000 podpisało się pod tym projektem ustawy. Na 1 mln pracowników handlu... I to przez 3 miesiące. Natomiast nie znam list pracowników handlu za pracą w niedzielę. Zresztą nie chodzi tu o Ciebie i resztę klientów, a o pracowników.

Kierowca autobusu ? Właśnie to zawody zabezpieczenia społecznego. I jak już porównujesz... niedziele sklepy otwarte jak zawsze, minus jedna godzina, rozkład jazdy w niedzielę ? Cóż to nie IT, nikt nie musi być z kierowców do dyspozycji, no ale też nie świadczy pracy zdalnie.
  Ocena JMP: 2/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 22:11   

olekbolek napisał/a:
Zresztą nie chodzi tu o Ciebie i resztę klientów, a o pracowników.


och, dziękuję za wyrzucenie poza nawias pracowników oraz klientów, choć należę do obu grup, tylko dlatego, że się w twojej jedynie słusznej tezie nie mieszczę ;) rozumiem, że chodzi jedynie o tych co wam przyklaskują i wszystko jasne :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-29, 22:24   

W tak dziwnie zgrabny sposób, temat został sprowadzony do wolnych niedziel, a zdaje się, że jeden już taki mamy.
Ps. Tak, to jest upomnienie ;)
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 22:38   

olekbolek napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
olekbolek, gdyby było tak jak mówisz, że 99% społeczeństwa jest za niehandlowymi niedzielami to handel w niedzielę nie miałby racji bytu


99% pracownikow na tym forum. Czytaj ze zrozumieniem. 500 000 podpisało się pod tym projektem ustawy. Na 1 mln pracowników handlu... I to przez 3 miesiące. Natomiast nie znam list pracowników handlu za pracą w niedzielę. Zresztą nie chodzi tu o Ciebie i resztę klientów, a o pracowników.

Kierowca autobusu ? Właśnie to zawody zabezpieczenia społecznego. I jak już porównujesz... niedziele sklepy otwarte jak zawsze, minus jedna godzina, rozkład jazdy w niedzielę ? Cóż to nie IT, nikt nie musi być z kierowców do dyspozycji, no ale też nie świadczy pracy zdalnie.


ale ty nadal nie rozumiesz, nawet jesli i by ta ustawe podpisalo 38 mln ten projekt to bylo do przewidzenia, ze piatek/sobota/poniedzialek beda dniami ciezszymi niz przed wolna niedziela, ze pracodawcy beda kombinowali jak zrobic by klient tego nie odczul, bo przychodzac w poniedzialek o 7, a nie ktorych miejscach nawet i wczesniej dobrze by bylo by towar byl na polkach a nie paletach bo jesli bedzie syf, a serka czy jogurtu nie bedzie na polce to klient sobie pojdzie do konkurencji, zaraz powiesz, ze konkurencja tez tak ma robic, by bylo sprawiedliwe

podpisalo 500 tys z 38mln 1/76 czyli jesli 75/76 hipotetycznie byla by przeciwna to i tak ta 1/76 ma wiekszosc? no chyba tak demokracja nie dziala

wydaje mi sie, ze znacznie wiecej pracuje w handlu niz 1 mln

kolejny efekt jest taki ,ze jest mniej wolnych piatkow/sobot/poniedzialkow bo musi wiecej ludzi dostac, przez co miec dwa dni wolne z niedziela zamknieta jest ciezko dostac
 
     
olekbolek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-29, 23:44   

Zdanie klientów się nie liczy. To dotyczy pracowników, a nie klientów. 100 000 osób w tym kraju ma moc tworzenia projektów ustaw ,w tym przypadku 500 000. I to jest jedyna możliwość demokratyczna jako bezpośrednia inicjatywa obywatelska.

Klient pójdzie do konkurencji ? Klient kupuje ceną. Syf jest . I nie przez wolną niedzielę, przez brak chętnych do pracy. Bo kto chce pracować a ponad siły albo w nocy w niedzielę. Lidl nie ma tego problemu. Kaufland i Netto też. Wręcz sie chwalą na fanpegach ,że ich pracownicy odpoczywają w niedzielę, ,albo w nocy też. To ,że biedronka to ch***wy pracodawca , to jego już image.
Ból 4 liter kogoś uzależnionego od spędzenia czasu w pracy w niedzielę ,to problem jego i ewentualnie psychoterapeuty

Spytaj ekspedientkę w sobotę czy jest smutna i zła ,że jutro nie może iść do pracy....
Patrząc z poziomu własnej roszczeniowości nie widać drugiego człowieka.

[ Dodano: 2018-09-29, 23:52 ]
Larrikol napisał/a:
W tak dziwnie zgrabny sposób, temat został sprowadzony do wolnych niedziel, a zdaje się, że jeden już taki mamy.
Ps. Tak, to jest upomnienie ;)


Fakt, tylko sama brałaś w tym udział . Jak pamiętam. Ale ok EOT. Spór jakby nie było to koncert życzeń, wyporstowany przez ministra Szweda Z PISolidarności
  Ocena JMP: 2/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-30, 00:01   

Po pierwsze podpisywali jak leci a nie tylko ci co pracują w handlu, nikt tego nie weryfikował. Po drugie jak zapytam tą co kończy o 23,15 w sobotę to mi odpowie, że w dupie z taką niedzielą gdzie ledwo się rusza i zmęczona jest jak koń po wyścigu.
Ale wiadomo przecież, że do Ciebie nie trafia nic co jest prawdą, bo konieczne jest uszczęśliwianie ludzi na siłę a Ci co wolą wolne w tygodniu powinny się leczyć, bo wolne weekendy to jedyna słuszna opcja :D :D :D
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo