Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop wypoczynkowy
Autor Wiadomość
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-11, 15:00   

właśnie cały czas ci podkreślam, że w przypadku szkoły średniej zawodowej Kodeks UWZGLĘDNIŁ .
łopatologicznie
były licea zawodowe 4 letnie i technika 5 letnie. Obie szkoły mieszczą się w kategorii średnie szkoły zawodowe.
Przepis mówi, że w przypadku średniej szkoły zawodowej do stażu wlicza się przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat .
Stąd ważny jest tutaj i TYP szkoły i ILOŚĆ lat nauki - pisze NIE WIĘCEJ niż 5 lat - czyli może być mniej jeśli czas nauki trwał krócej. Właśnie dlatego i ja jako "dinozaur" ze swoim 5cio letnim technikum jestem zadowolony jak i aktualny absolwent ze swoim 4ro letnim technikum też jest zadowolony - obojgu nam zalicza się tyle lat ile powinniśmy się uczyć. Gdyby było inaczej to jedno z nas traciłoby/zyskiwało 1 rok. Przy czym dotyczy sprawa ogólnie dość młodych pracowników bo w pewnym momencie to już nie ma znaczenia jak się ma staż wypracowany i wskoczy na stałe w urlop 26dni.

Więc w przypadku akurat tych szkół Kodeks Pracy uwzględnia wszystko tak jak być powinno.


Problem jest właśnie z liceami ogólnokształcącymi i studiami... - wg Kodeksu Pracy można zyskać lub stracić w zależności od czasu trwania nauki - ogólniak i studia licencjackie zyskują a studia magisterskie na podbudowie technikum tracą. I tutaj powinny być wprowadzone zmiany dostosowywujące KP do aktualnych czasów trwania nauki równocześnie uwzględniające czasy sprzed reformy.

W przypadku liceów ogólnokształcących wypadałoby dostosować przepis i napisać :
- w przypadku liceów ogólnokształcących do stażu wlicza się przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 4 lata .
zamiast istniejącego :
- w przypadku liceów ogólnokształcących - 4 lata .
Ale my na to wpływu żadnego nie mamy. Dlatego i co po 4ro letnim i po 3-letnim liceum mają zaliczane do stażu "urlopowego" - 4 lata.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-11, 15:20   

Tak, tylko w Twoim przypadku kończąc technikum 5-letnie w latach 90' masz zaliczone 5 lat, a ja dzisiaj kończąc technikum, w którym reforma skróciła czas trwania nauki, a wydłużyła w gimnazjum - tracę ten jeden rok, bo zalicza mi 4 lata. A koleżanka kończąc liceum ogólnokształcące 3-letnie teraz, ma zaliczone też 4 lata, więc dostaje rok w gratisie.
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-11, 16:23   

dokładnie tak
dawniej podstawówka trwała 8 lat , licea 4 , technika 5 i studia 5

a teraz
podstawówka trwa łącznie 9 lat, licea 3, technika 4 a studia 3-5

O ile ten staż w przypadku właśnie szkół średnich zawodowych zaliczany jest w zależności od tego ile trwała nauka to w pozostałych przypadkach już jest sztywno przypisany.

Być może dużo prosciej byłoby uzależnić wymiar urlopu od faktycznego stażu - w sumie to troszkę sztuczne takie doliczanie czasu nauki.
Moim zdaniem nie powinno się różnicować prawo do urlopu od skończonej szkoły.
Czy kasjer po studiach ma mieć większe prawo do urlopu od kasjera po maturze? Przecież pracują tak samo, tyle samo, robią to samo. Stąd moim zdaniem każdy np. przez pierwsze 2-3 lata pracy zawodowej powinien mieć krótszy wymiar a następnie przechodzić w wyższy. Bez kombinowania i doliczania szkół wedle rodzaju. Nie byłoby żadnych nieporozumień. No może ci którzy żyją z doradztwa i szkoleń nie byliby zadowoleni bo im prościej tym mniej okazji do zarabiania dla tych profesji.
 
     
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-13, 17:32   

Heja..!! :)

Tak sobie dzisiaj uświadomiłam, wykładając kolejną porcję pizzerinek z pieca, że lato tuż, tuż i jakiś urlop by się przydało zaplanować.

I teraz pytanie zagadka, jak tu zrobić ,żeby go załatwić????
Wcześniej u prywaciarza robiłam to wiadomo jak to wyglądało.

A teraz muszę iść do kierowniczki i poprosić ją o urlop w takim i takim terminie?? i jakiś wniosek złożyć tak??? Czy jak to wygląda????

Liceum 3 lata szkoła policealna 2 lata i praca 3 lata..... na szkoleniu gdy przyjmowałam się do Biedry coś tam zagadałam, to kierowniczka stwierdziła ,że jako że to 3/4 etatu to 10 dni będę miała urlopu ,ale mogę zapomnieć, że w lato.... hmmmmmm

A chciałabym już wiedzieć kiedy mogę sobie pokój nad morzem rezerwować :em29: 8)

Help me :D
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
~Yagoda 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-13, 17:53   

I liczysz na ten urlop w wakacje???:D
_________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają raj na ziemi;)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-13, 18:42   

HejaBanana, morze jesienią też wygląda pięknie. :D
Tak, musisz iść do kierowniczki i porozumieć się w sprawie wolnego. Doszłaś w trakcie roku kiedy już plany urlopowe były zrobione więc co lepsze terminy mogą być zajęte. Ilość dni urlopu jaki ci przysługuje też można sprawdzić na sklepie.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~akima1305

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-28, 19:06   Umowa a urlop

Witam . mam pytanko . Otóż pracuję w biedronce od wrzesnia tamtego roku i mam do końca czerwca umowe w kwietniu dali mi urlop bo sklep w remoncie wiem ze umowe mi przedluża i mam pytanie czy na wakacje mam szanse na urlop czy muszę go wypracować w kwietniu bylam 9 dni na uw
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-28, 19:11   

Z chwilą kiedy przedłużą Ci umowę wskoczy ci reszta urlopu należnego do końca roku czyli teoretycznie jest szansa na wakacje. ;)
 
     
~akima1305

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-28, 19:12   

czyli jak mam 3/4 etatu i mniej niż 10 lat pracy do przysługuje mi ile dni ?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-28, 20:07   

20
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-28, 21:23   

20dni ale ustawione je masz po 6godz a nie jak caly etat po 8h
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-11, 18:05   

biedra2014 napisał/a:
20dni ale ustawione je masz po 6godz a nie jak caly etat po 8h


itego się trzymać bo słyszałem o orłach co ściągali po 8 godzin a nie tyle ile wynosi wymiar etatu. Inni próbowali tłumaczyć ,że 3/4 etatu oznacza 3/4 urlopu :)
 
     
gosiakij

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-19, 11:26   jak mam obliczyć urlop na 3/4 etetu

Witam mam pytanko mam umowe na 3/4 etatu od czerwca do wrzesnia ile powinnam mieć urlopu i czy to prawda że liczy nam sie jeden dzień urlopu jako 8 godz pracujących czy 6 godz ???
 
     
~Joanna26 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-19, 16:06   

Jeśli masz 3/4 etatu to każdy dzień urlopu po 6h a co do ilości to jeśli pracujesz mniej niż 10 lat to 20 dni powyżej 10 lat 26 dni w ciągu roku.
  Ocena JMP: 4/10
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-22, 09:14   

Joanna26 i gosiakij urlop na 3/4 etatu to 15 dni lub 20 (w zależności od stażu) !!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo