Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypłata
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-09, 19:11   

jakuzza napisał/a:
od 5 września do 9 października - to chyba mam przepracowane więcej niż 1 miesiąc - chyba że wypłata jest za wrzesień - czyli dostałem wypłate pomniejszoną o te 5 dni plus premie i wtedy to mniej więcej by się zgadzało. Ale i tak przez pierwszy tydzień to ja przepracowałem 2x więcej godzin niż powinienem tj 60 zamiast 30. No rozumiem że może być premia pomniejszona ale jeżeli dostałem wypłate za miesiąc to premii nie ma wcale. Jeżeli jest to za wrzesień to faktycznie może być tak że zostało mi ucięte te 5 dni.


Wypłata jest za dany miesiąc od 1 do 30, masz stałą stawkę brutto za miesiąc, a nie za godziny, w tym wypadku wypłatę masz za wrzesień, a nie za wrzesień+kawałek października, kilka pierwszych dni we wrześniu nie pracowałeś, więc za te dni nie masz wypłaty, dodatkowo masz 3/4 etatu - nie wiem w której strefie, w większym mieście są wyższe stawki, niż w mniejszych. Jeśli masz Warszawską stawkę to u8t3io3p fajnie obliczył i wyjaśnił, że premię też dostajesz, ale proporcjonalnie do okresu zatrudnienia.
Co do przepracowanych godzin, to biedronka ma kwartalny system rozliczeń, oznacza to, że w jednym miesiącu możesz pracować mniej w drugim więcej, ważne żeby się w kwartale zgadzały godziny, ale ponieważ w ubiegłym kwartale pracowałeś tylko we wrześniu, to musisz mieć to, co wypracowałeś rozliczone w tej wypłacie, a teraz w IV kwartale, czyli październik listopad grudzień jest tak jak ci wyjaśniłam. Możesz w październiku mieć wyrobionych więcej lub mniej godzin, a nadrobisz to lub wyrównasz w listopadzie i grudniu. Przeważnie jest tak, że w październiku i listopadzie są oszczędzane godziny na grudzień, bo to bardzo gorący czas w biedronce.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-14, 13:33   

Kolejny termin wypłaty: 7.11.2019 roku (10.11.2019 wypada w niedzielę więc wypłata będzie w CZWARTEK przed 10-tym). Czekajmy cierpliwie, może nawet bez pytań o to kiedy będzie wypłata.

Proszę bez komentarza.
 
     
loonatic 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-28, 11:44   

Almera napisał/a:
marek1000_bb napisał/a:
Czy ta wypłata która dzisiaj dostaliśmy ona jest pomniejszona o kwotę na ppk? Jeśli nie to od kiedy będzie
NIE jest, będzie pomniejszona za miesiąc październik.


Czyli o składkę na PPK będzie pomniejszona wypłata za październik, płacona do 10 listopada (czyli 8. listopada)? Jest to oficjalnie potwierdzone przez kadry?

Bo to oznaczałoby, że umowa o prowadzenie PPK (nie mylić z umową o zarządzanie PPK) musiałaby zostać zawarta przed dniem wypłaty, czyli w tym przypadku 8. listopada, a ustawowy termin na jej zawarcie jest max do 12. listopada.

Artykuł: https://www.analizy.pl/fu...dzania-ppk.html sugeruje raczej pobranie składek na PPK od pensji za listopad. Ta pensja byłaby wypłacona w grudniu, a zatem termin przekazania składek do instytucji finansowej, to będzie w tej sytuacji 15.01.2020.
 
     
Kasia1992 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2019
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 13:15   

Jak myślicie będzie wypłata jutro?
 
     
Palinka9191 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Paź 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 14:47   

Kasia1992 napisał/a:
Jak myślicie będzie wypłata jutro?


Prawdopodobnie tak.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-06, 16:48   

Kasia1992 napisał/a:
Jak myślicie będzie wypłata jutro?


NA PEWNO TAK, bo 10.11 wypada tym razem w niedzielę, co oznacza, że wypłata przyjdzie W CZWARTEK PRZED 10-TYM DNIEM MIESIĄCA.

Zgodnie z rozgryzioną przeze mnie zasadą: wypłata przychodzi w dzień roboczy przed 10-tym dniem miesiąca (czyli: 10-ty w środę - wypłata we wtorek, 10-ty w poniedziałek - wypłata w piątek 7-go, 10-ty we wtorek, wypłata w poniedziałek), a jeżeli 10-ty dzień miesiąca wypada w sobotę (było tak w sierpniu bieżącego roku) albo w niedzielę (jak w tym miesiącu), wówczas wypłata przychodzi w CZWARTEK przed 10-tym.
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 22:07   

Givszoman napisał/a:
Kasia1992 napisał/a:
Jak myślicie będzie wypłata jutro?


NA PEWNO TAK, bo 10.11 wypada tym razem w niedzielę, co oznacza, że wypłata przyjdzie W CZWARTEK PRZED 10-TYM DNIEM MIESIĄCA.

Zgodnie z rozgryzioną przeze mnie zasadą: wypłata przychodzi w dzień roboczy przed 10-tym dniem miesiąca (czyli: 10-ty w środę - wypłata we wtorek, 10-ty w poniedziałek - wypłata w piątek 7-go, 10-ty we wtorek, wypłata w poniedziałek), a jeżeli 10-ty dzień miesiąca wypada w sobotę (było tak w sierpniu bieżącego roku) albo w niedzielę (jak w tym miesiącu), wówczas wypłata przychodzi w CZWARTEK przed 10-tym.


I po co to tłumaczysz skoro i tak będą się pytać co miesiąc :boks:
Nawet rozpiska na cały rok im nie pomaga
  Ocena JMP: 5/10
     
~Arizon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 22:35   

Te tłumaczenie ludziom kiedy wypłata jest jak obsługiwanie klienta 'PREMIUM' Mówisz jak do ściany a on i tak ma cię gdzieś .... Widzę w tym 100 % podobieństwo ludzie nie czytają cen a na forum ludzie nie czytają poprzednich stron czy w tym przypadku rozpiski kiedy wypłata . Te pytanie będzie się pojawiać do końca życia bo zawsze się znajdzie osoba pytająca o wypłatę.
  Ocena JMP: 10/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 23:43   

Lons napisał/a:
Givszoman napisał/a:
Kasia1992 napisał/a:
Jak myślicie będzie wypłata jutro?


NA PEWNO TAK, bo 10.11 wypada tym razem w niedzielę, co oznacza, że wypłata przyjdzie W CZWARTEK PRZED 10-TYM DNIEM MIESIĄCA.

Zgodnie z rozgryzioną przeze mnie zasadą: wypłata przychodzi w dzień roboczy przed 10-tym dniem miesiąca (czyli: 10-ty w środę - wypłata we wtorek, 10-ty w poniedziałek - wypłata w piątek 7-go, 10-ty we wtorek, wypłata w poniedziałek), a jeżeli 10-ty dzień miesiąca wypada w sobotę (było tak w sierpniu bieżącego roku) albo w niedzielę (jak w tym miesiącu), wówczas wypłata przychodzi w CZWARTEK przed 10-tym.


I po co to tłumaczysz skoro i tak będą się pytać co miesiąc :boks:
Nawet rozpiska na cały rok im nie pomaga


Arizon napisał/a:
Te tłumaczenie ludziom kiedy wypłata jest jak obsługiwanie klienta 'PREMIUM' Mówisz jak do ściany a on i tak ma cię gdzieś .... Widzę w tym 100 % podobieństwo ludzie nie czytają cen a na forum ludzie nie czytają poprzednich stron czy w tym przypadku rozpiski kiedy wypłata . Te pytanie będzie się pojawiać do końca życia bo zawsze się znajdzie osoba pytająca o wypłatę.


Ale ... co wam przeszkadza, że ktoś zapyta? spyta, to Givszoman będzie miał okazję drobiazgowo i wyczerpująco temat wyjaśnić ... i tyle.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 14:15   

Arizon napisał/a:
Te tłumaczenie ludziom kiedy wypłata jest jak obsługiwanie klienta 'PREMIUM' Mówisz jak do ściany a on i tak ma cię gdzieś .... Widzę w tym 100 % podobieństwo ludzie nie czytają cen a na forum ludzie nie czytają poprzednich stron czy w tym przypadku rozpiski kiedy wypłata . Te pytanie będzie się pojawiać do końca życia bo zawsze się znajdzie osoba pytająca o wypłatę.


Co do klientów "premium" miałem parę tygodni temu jednego takiego. Kupił JEDNĄ sztukę masła osełkowego 300 gram za 7,99 zł, wrócił po godzinie tłumacząc że miało być po 4,99 zł... ja mu tłumaczę że dopiero przy zakupie 2 sztuk, z kartą MB i z limitem 4 sztuk na kartę będzie ta cena. On na to że mam mu przynieść cenę z listwy. Przyniosłem, wskazując wyraźnie, że masło sprzedałem mu we właściwej cenie, nie docierało do niego. Postanowił więc zwrócić. Ja mu tłumaczę, że takie artykuły jak masło nie podlegają zwrotowi, aż przyszła prowadząca zmianę wezwana przez inną kasjerkę. Z-ca kierownika odmówiła przyjęcia zwrotu tłumacząc, że masło jest prawidłowo skasowane. Klient po prostu położył masło i sobie wyszedł. Nie docierało do niego, że to ja miałem rację w tym sporze. Ja mu powiedziałem wprost: "nie odpowiadamy za to, że klient nie przeczytał treści etykiety cenowej ze zrozumieniem".
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-07, 17:47   

Arizon napisał/a:
Te tłumaczenie ludziom kiedy wypłata jest jak obsługiwanie klienta 'PREMIUM' Mówisz jak do ściany a on i tak ma cię gdzieś .... Widzę w tym 100 % podobieństwo ludzie nie czytają cen a na forum ludzie nie czytają poprzednich stron czy w tym przypadku rozpiski kiedy wypłata . Te pytanie będzie się pojawiać do końca życia bo zawsze się znajdzie osoba pytająca o wypłatę.



bo pracownicy biedronki uwazaja sie za elyte bo plebs z biura pyta sie o cos, co dla pracownika jest latwe, a tak naprawde zwykly czlowiek, ma to po prostu w dupie, badz ma tyle obowiazkow, ze nie pamieta takich pierdol, co dla pracownika biedronki jest obowiazkiem pamietac, mowic i sie wkurza, ze musi o tym mowic 100 razy dziennie

prosty przyklad co do pytan o wyplate
 
     
robers12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-08, 15:59   

Witam , może ktoś podać jak wyglądać będą terminy wypłaty na rok 2020?
  Ocena JMP: 7/10
     
~Arizon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-08, 16:18   

robers12, Proponowałbym przeżycie do końca 2019 roku ,za nim zaczniemy myśleć o kolejnym ...
  Ocena JMP: 10/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-08, 17:04   

Tak, ja bardzo chętnie je podam. Proponuję je zapamiętać/zapisać - co kto woli.

9.01.2020
7.02.2020 (10.02 wypadnie w poniedziałek, więc wypłata będzie w dzień roboczy przed 10-tym)
9.03.2020
9.04.2020
7.05.2020 (10.05 w niedzielę, wypłata w czwartek przed 10-tym)
9.06.2020
9.07.2020
7.08.2020 (10.08 w poniedziałek, wypłata w dzień roboczy przed 10-tym)
9.09.2020
8.10.2020 (10.10 w sobotę, wypłata w czwartek przed 10-tym)
9.11.2020
9.12.2020

I tak znając życie, przez cały rok 2020 trzeba będzie to powtórzyć N razy, gdzie N należy od 1 do nieskończoności.
 
     
marek1000_bb 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 15:11   

Dostał już ktoś wypłatę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo