Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kasetki kto ma zapewnić drobne??
Autor Wiadomość
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 17:29   

Ja to wam zazdroszczę takich klientów...
U nas się jeszcze nie zdarzyło żeby 10 czy 20 poszły do banku. Zawsze klienci atakują grubymi nominałami tak że trzeba się napocić aby coś zostało dla następnej zmiany.
W sumie klienci w dużym stopniu to debile bo przychodzą w dzień wypłat, po drodze idą do bankomatu i zamiast wypłacić 20 zł bo wie że idzie po chleb i mleko to kretyni wypłacają ile się da a potem mają pretensje że kasjer nie ma jak wydawać :bu:
Dziś też miałem kilku genialnych klientów którzy robili zakupy za dosłownie kilka zł i płacili po 100zł chyba tylko żeby je rozmienić a jak nie masz jak wydać to oburzeni... >:D
 
     
asasaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 19:51   

kordi no a po co innego jak nie rozmienić? wredota klientów nie zna granic
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 20:39   

Ale oni są popie....ni :boks:
Ja jak idę do bankomatu bo potrzebuję kasę na mniejsze wydatki to wypłacam małe kwoty bo raz że kasjerowi łatwiej a dwa że wiem że przynajmniej nie będę musiał ze swojej winy stać i czekać aż kasjerka rozmieni od kogoś pieniądze ale większość wgl nie myśli >:D
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-29, 21:21   

Ja zawsze wyjmuje taka kwote, aby bankomat wydal troche drobnych, np 210 albo 290 :)
 
     
asasaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 21:26   

ale większość ludzi ma to gdzieś kupią coś za grosze dadzą 200 lub 100 zł banknot a ty się martw jak wydać;/
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 22:52   

jejku ale sie burzycie na klientów, przecież predzej czy pozniej grube banknoty trzeba wydawac. Zeby miec drobne trzeba grube wydac, cisnijcie góre o drobne z banku i karty płatnicze w bedzie sie żyło łatwiej :D
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-29, 23:35   

nn79 napisał/a:
A ja zawsze zbierałam drobne. Nawet, gdy miałam pełną kasetkę. Teraz już nie. Z prostego powodu. Nasz KS nas ciśnie, żeby szybko robić na sklepie. Zauważyłam, że zbieranie tych drobnych zajmuje dużo czasu. Zanim klient wygrzebie się z drobnymi, zanim przeliczysz (mówię tu o sumach 30-50 zł w bilonie o pomyłkę łatwo, a już 5 zł różnicy jest u nas źle widziane) zleci dużo czasu.
Siedzisz na jedynce i zbierasz - musisz częściej dzwonić po innych, którzy są zawaleni robotą. Siedzisz na innej kasie - tracisz czas zamiast robić na sklepie.

Przy podejściu naszego KS teraz to ja mam wy.. e na te drobne. Jak nie mamy już drobnych to 2 dzwonki i niech mi rozmienia. Za pełną kasetkę nikt nie pochwali, ale za pustą to komentarzyk musi być :bu:


Jak juz tak chcesz czas oszczedzac, to moze powinnas porownac co wiecej czasu pozniej Tobie zajmuje, poproszenie o grosza, czy latanie pozniej miedzy kasami i rozmienianie pieniedzy?
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-01, 07:40   

malenstwo20088, nawet mając te 400zł na start w 10-złotówkach to przyjdzie kilku "bystrych" klientów i zamiast 40 banknotów masz 4, i na co Ci drobne z banku? :)
Jeśli klienci nie zaczną myśleć to i bank nie pomoże bo by pół kasetki drobnych często nie wystarczało... -.-
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-01, 08:56   

Larrikol napisał/a:
nn79 napisał/a:
A ja zawsze zbierałam drobne. Nawet, gdy miałam pełną kasetkę. Teraz już nie. Z prostego powodu. Nasz KS nas ciśnie, żeby szybko robić na sklepie. Zauważyłam, że zbieranie tych drobnych zajmuje dużo czasu. Zanim klient wygrzebie się z drobnymi, zanim przeliczysz (mówię tu o sumach 30-50 zł w bilonie o pomyłkę łatwo, a już 5 zł różnicy jest u nas źle widziane) zleci dużo czasu.
Siedzisz na jedynce i zbierasz - musisz częściej dzwonić po innych, którzy są zawaleni robotą. Siedzisz na innej kasie - tracisz czas zamiast robić na sklepie.

Przy podejściu naszego KS teraz to ja mam wy.. e na te drobne. Jak nie mamy już drobnych to 2 dzwonki i niech mi rozmienia. Za pełną kasetkę nikt nie pochwali, ale za pustą to komentarzyk musi być :bu:


Jak juz tak chcesz czas oszczedzac, to moze powinnas porownac co wiecej czasu pozniej Tobie zajmuje, poproszenie o grosza, czy latanie pozniej miedzy kasami i rozmienianie pieniedzy?


Nie, no jakieś parę groszy to proszę. Chodzi o to, ze każdego klienta cisnęłam o drobne i kasetkę miałam najczęściej pełną. Zaczęły się ochrzany , więc sorry, odpuszczam.
Poza tym, co piszesz jest bardzo logiczne i masz rację, ale u nas na sklepie jest posrana atmosfera.
Możesz się urobić po łokcie, a i tak usłyszysz, że za mało, że za wolno, że ile będą powtarzać i najlepiej kilka zadań na raz rób, ale wszystko dokładnie i od początku do końca. I jak już myślisz, że się udało, to nieeee.... ochrzan, bo kartonik o centymetr do środka schowany, a ty za dużo czasu poświęcasz na obsługę klienta (siedzisz i czekasz, aż wysupła drobne).
 
     
totylkoja 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 17:26   

super kasia napisał/a:
słuchajcie a nie ma żadnego przepisu że kierownik ma obowiązek organizować drobne dla kasjera?chodzi mi głównie o 20zł 10zł?

[ Dodano: 2011-04-27, 15:37 ]
hej biedronki kto ma numer do kogoś gdzie mogłabym zadzwonić z pytaniem o obowiązki kierownika??????

[ Dodano: 2011-04-27, 15:38 ]
nasze obowiązki to nam recytują jak pacież ale o swoich to raczej nie pamiętają!!!!!


tak kierownicy to żądzić potrafią ale sami to nic nie robią
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 18:48   

totylkoja napisał/a:
tak kierownicy to żądzić potrafią ale sami to nic nie robią

Pewnie nic nie robimy, ale chociaż czytamy słownik ortograficzny w biurze :D
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 19:37   

@jan kowalski dobre :) U mnie nie zdarzyło się jeszcze żebym nie pomogła kasjerom.Wspólnie pchamy ten wózek.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 19:47   

tak kierownicy to żądzić potrafią ale sami to nic nie robią[/quote]bo kierownicy to trochę są od rządzenia i nie ma się o co obrażać ;)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-29, 20:42   

Nie jeden kierownik robi wiecej od przecietnego kasjera, a o ile czesciej zabiera mu sie premie za jego robote.
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-29, 21:03   

U mnie jest niestety kilka osób którym najbardziej zależy na tym żeby odpękać swoje godziny i do domku.A Nam wariatom aż pot po d... leci żeby nadrobić jak najwięcej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo