Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kasetki kto ma zapewnić drobne??
Autor Wiadomość
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-11, 00:25   

alutka napisał/a:
mówię wydaj bilonem to się nagle znajdą zgodne pieniądze u klienta

Tak potwierdzam to działa, ale to już prawda stara jak świat :) albo powiedz klientowi,że musi poczekać trochę bo muszę uzbierać żeby Pani/ Panu wydać, nagle znajdują potrzebne pieniądze :) Nieraz wydaje drobnym bilonem jak nie mam, to często zdarza się sytuacja- to ja dam Pani jak trzeba... hehe
 
     
niunieczek0407 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: toruń
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-11, 12:28   

moim zdaniem to czasem wina kasjerów poprzedniej zmiany bo nie dbalii zeby nazbierac te drobniaczki. wiekszosc kasjerow na moim starym sklepie myslalo ze im wiecej drobnych w kasetce tym wiecej liczenia i strata czasu no ale niestety... nie kazdy jest na tyle 'madry' zeby pomyslec o kolejnej zmaianie ktora przejmie jego kasetke.. a zawsze wymowka ta sama..
 
  Ocena JMP: 8/10
     
~teresa_t 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 55
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-11, 17:29   

z tymi kaqsetkami to czasami tragcznie bywa, zgadzam sie z poprzedniczka w 100%.
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-13, 19:38   

Ja dziś siedziałam na 1. Miałam kilka 20zł i jedną dyszkę. Przychodzi klient kupił zapałki i daje 200 zł. Masakra. Prosiłam go o drobne, widziałam, że je miał a on na to, że nie ma i że to w moim interesie jest zadbać o to bym miała czym mu wydać. Zadzwoniłam po koleżankę i ona ostatnie papierki mi dała. Później było już coraz gorzej...
 
     
asasaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-13, 19:52   

ludzie są podli byleby sobie kasę rozmienić rreszta nic ich nie interesuje, u nas są stali "rozmieniacze" pieniędzy, czasem aż cię krew zalewa..
 
     
~QRVA

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 46
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-14, 23:44   

Ale jak takiemu kilogramem blaszaków sypniesz to aż się serce raduje :em29:
a mina takiego delikwenta co to niby drobnych nie ma - bezCENne :)
 
     
asasaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-15, 10:19   

owszem mina bezcenna hehe ale jeszcze potrafi cię zjechać że mu na złość robisz ;p
 
     
@vitalyzd 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 149
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 00:26   

Niektórym wolę dać kasetkę gdzie drobnych nie wiele aby się wysilił i uzbierał niż dać taką w której jest full drobnych a później będę miał 2 puste :] a najlepiej jest gadać do kasjerów by wydawali 20 i 10 bo gdy nie dadzą tego klientowi to jutro wróci z 100 albo 50 bo wszystkie nominały 20/10 lecą do banku ale cóż niektórzy nie potrafią pojąć tak prostych spraw a później narzekają. :]
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 23:16   

InzaghiX czytam Twoje wypowiedzi i wiesz co? dziękuję Bogu, że nie mam takiego/takiej ZKS jak Ty. Chyba zbyt często nie siedzisz na kasie i nie wiesz jak to jest z drobnymi. A jak ktoś ma za dużo 10 i 20 zł w kasetce to zawsze można powymieniać w innych kasetkach. U mnie w pracy to jest od razu wiadomo, czy mamy zbierać drobne również do innych kasetek czy nie.
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-10, 08:37   

:yeah:
nanna2222 napisał/a:
InzaghiX czytam Twoje wypowiedzi i wiesz co? dziękuję Bogu, że nie mam takiego/takiej ZKS jak Ty. Chyba zbyt często nie siedzisz na kasie i nie wiesz jak to jest z drobnymi. A jak ktoś ma za dużo 10 i 20 zł w kasetce to zawsze można powymieniać w innych kasetkach. U mnie w pracy to jest od razu wiadomo, czy mamy zbierać drobne również do innych kasetek czy nie.
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-10, 10:23   

InzaghiX napisał/a:
ale cóż niektórzy nie potrafią pojąć tak prostych spraw a później narzekają. :]

Kultura osobista chyba mało rozwinęta u Ciebie, czy traktujesz kasjerów jako ludzi niższej kategori od Ciebie zastępce kierownika ? Popieram nanna2222, na zmianie od razu wiadomo czy zbierać papierkowe nominały czy je wydawać, a jeżeli oddajemy je z utargiem to po rozliczeniu idziemy rozmieniać dziewczyną oraz kierownik rozmienia w innych kasetkach i nie ma problemu, nigdy nam żadem z kierowników nie powiedział że "nie potrafimy pojąć tak prostych rzeczy" współczuje im.
 
     
@vitalyzd 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 149
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 01:11   

nanna2222 napisał/a:
InzaghiX czytam Twoje wypowiedzi i wiesz co? dziękuję Bogu, że nie mam takiego/takiej ZKS jak Ty. Chyba zbyt często nie siedzisz na kasie i nie wiesz jak to jest z drobnymi. A jak ktoś ma za dużo 10 i 20 zł w kasetce to zawsze można powymieniać w innych kasetkach. U mnie w pracy to jest od razu wiadomo, czy mamy zbierać drobne również do innych kasetek czy nie.


rok siedziałem na kasie jako kasjer i wiem co to znaczy myślec przy wydawaniu reszty i pozyskiwać drobne :] Lepiej drobne ludziom oddać niż 1tyś zł na koniec dnia w 10/20zł oddać do banku bo w każdej kasetce jest to co się będę martwić:] takie podejście kasjerów.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 10:42   

Ja nie pracuję na sklepie ale tak się zastanawiam co za różnica kierownikowi jakie pieniądze idą do banku czy drobne czy nie ?? Kasa jest kasą i ma się zgadzać a kasjer do końca zmiany ma mieć czym wydawać i to chyba jest najważniejsze ale może się mylę ;)
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 11:23   

A ja zawsze zbierałam drobne. Nawet, gdy miałam pełną kasetkę. Teraz już nie. Z prostego powodu. Nasz KS nas ciśnie, żeby szybko robić na sklepie. Zauważyłam, że zbieranie tych drobnych zajmuje dużo czasu. Zanim klient wygrzebie się z drobnymi, zanim przeliczysz (mówię tu o sumach 30-50 zł w bilonie o pomyłkę łatwo, a już 5 zł różnicy jest u nas źle widziane) zleci dużo czasu.
Siedzisz na jedynce i zbierasz - musisz częściej dzwonić po innych, którzy są zawaleni robotą. Siedzisz na innej kasie - tracisz czas zamiast robić na sklepie.

Przy podejściu naszego KS teraz to ja mam wy.. e na te drobne. Jak nie mamy już drobnych to 2 dzwonki i niech mi rozmienia. Za pełną kasetkę nikt nie pochwali, ale za pustą to komentarzyk musi być :bu:
 
     
paint

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-29, 15:10   

kluq napisał/a:
Ja nie pracuję na sklepie ale tak się zastanawiam co za różnica kierownikowi jakie pieniądze idą do banku czy drobne czy nie ?? Kasa jest kasą i ma się zgadzać a kasjer do końca zmiany ma mieć czym wydawać i to chyba jest najważniejsze ale może się mylę ;)


Dla kierownika to żadna różnica. Wystarczy trochę pomyśleć, jeśli masz przed końcem zmiany dużo banknotów po 10 i 20 zl to zamiast 50 wydaj wlasnie te 10 i 20. Bo jesli my nie wydamy ludziom kiedy mamy duzo, to ludzie nastepnego dnia znow przyniosą 100 lub 50. po co oddawac do banku tyle dziesiątek i dwudziestek jak mozna wydac ludziom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo