Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kasetki kto ma zapewnić drobne??
Autor Wiadomość
super kasia

Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-04-27, 10:52   kasetki kto ma zapewnić drobne??

hej czy ktoś wie jak to wygląda z drobnymi w kasetkach?kto mam nam zapewnić drobne,bo przecież nie zawsze uda się zebrać bilonu na tyle aby starczyło na wydawanie.wystarczą dwie trzy osoby a setkami i po drobnych
[/b]

[ Dodano: 2011-04-27, 11:10 ]
hej jeżeli ktoś wie cokolwiek na ten temat to proszę o wpisy,bo nie wiem gdzie szukać odpowiedzi na to pytanie.moja k. nawet nie chce słuchać że nie ma drobnych i nie stara się aby nasze kasetki były przyzwoite jeśli chodzi o drobne.
 
     
@Tarantula 

Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 121
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 11:21   

Moja czasem coś załatwi,ale ogólnie to musimy się starać same.To jest do zrobienia.A jak nie chcą dawać,a widzę,że mają,to wydaję po 10-20 groszy i od razu znajdują :em29:
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 11:38   

U nas jak mają w sejfie w kasetkach to nam rozmieniają. Ale przeważnie to same latamy po sklepach i rozmieniamy. U nas przeważnie jest problem z drobnymi, bo jest bankomat i większość płaci 50 i 100.
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 12:12   

super kasia, drobne musisz sama sobie zorganizować. Albo chodzisz po kasjerach i dogadujecie się ile drobnych Ci może dać albo tak jak ktoś tu juz wspominał od klientów. Jeżeli klienci nie mają drobnych musisz rozmienić u kogoś innego w kasie. Chociaż ja przed świętami miałem taką sytuację, gdzie nie miałem drobnych klient mi powiedział, że też nie ma drobnych bo wszystkie potrzebuje. Ja mu na to że wydam mu od 50groszówek w dół (reszta była jakieś 7-8 PLN) i od razu znalazł ;]

A to że KS nie chce o tym słuchać to normalka, u mnie wszyscy mówią "musisz sam/a sobie zorganizować drobne" ;/
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
@Tarantula 

Dołączyła: 24 Wrz 2010
Posty: 121
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 12:14   

I ten tekst-bo ja prosto z bankomatu..A nie wiedzą,że dwudziestki też można wypłacić.Przed świętami w pewnym momencie miałam w kasetce pięćdziesiątki,potem długo długo nic i grosiki.I dałam radę!Przy rozliczaniu druga zmiana o moją kasetkę prawie się pobiła.Ale sępiłam praktycznie od każdego klienta i nawet nie marudzili za dużo,kto miał to dał.
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 14:50   

Tarantula, u mnie jeden klient wiedział w sobotę, że można 20 PLN z bankomatu wypłacić. Ale to tylko jeden wyjątek. Odkąd bankomat stoi przed moją biedroną to coraz gorzej z drobnymi ;/ - jedyne co jest w stanie uratować kasjera to bezpośrednio po podaniu kwoty do zapłaty powiedzieć klientowi "proszę drobne" ;/
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
super kasia

Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 15:34   

słuchajcie a nie ma żadnego przepisu że kierownik ma obowiązek organizować drobne dla kasjera?chodzi mi głównie o 20zł 10zł?

[ Dodano: 2011-04-27, 15:37 ]
hej biedronki kto ma numer do kogoś gdzie mogłabym zadzwonić z pytaniem o obowiązki kierownika??????

[ Dodano: 2011-04-27, 15:38 ]
nasze obowiązki to nam recytują jak pacież ale o swoich to raczej nie pamiętają!!!!!
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 19:22   

Zauważ, że to jak wyposażona jest kasetka zależy tylko i wyłącznie od kasjera do którego należała przed Tobą. Jeśli chodzi o banknoty - przecież kierownik w momencie kiedy ściąga kogoś z kasy i podlicza utarg może wziąć Ci (jak masz) np 50, lub 100 PLN i dać Ci to w mniejszych nominałach. Zawsze możesz sama sobie rozmienić - po poinformowaniu kierownika, że masz mało drobnych ale w portfelu masz coś drobnych. A z pozostałych opcji to jedynie jak już wspominałem wyżej rozmień u innych kasjerów.

Co do telefonu to jedynie do BOP-u możesz zadzwonić ale niestety nie znam do nich nr tel. Ale czy to wymaga interwencji?
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 19:28   

super kasia, nie nie wskurasz. z jednej strony nie powinnismy pytac o drobne, a z drugiej sami to mamy na glowie. kierownik nic niema do tego. tel do bop nic nie da bo firma nie gwarantuje rozmian, tylko sie wyglupisz. niestety sam zadbasz, sam masz ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-27, 20:09   

"Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje" ;)

Tel: 0-800-800-135 & 323 420 303
E-mail: pracownicy@jmpolska.com
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
super kasia

Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 21:14   

Słuchajcie u nas nie można wychodzić ze sklepu jak u niektórych z Was.W kasetce mamy parę groszy ale co mamy zrobić jak klienci przychodzą kupują coś za 5zł i kładą 100zł?My prosimy kierowników o rozmienienie kasy to onj nam się śmieją w twarz i hasło "co mnie to obchodzi albo radź sobie sama"a niby skąd mam zebrać drobne?dlatego ruszam tę sprawę i uderzę nawet na samą górę,bo skoro ja siedzę na kasie i naprawdę nie mam czym wydawać to do kogo mam się zwrócić o pomoc?

[ Dodano: 2011-04-27, 21:18 ]
Szlag mnie trafia,,bo posadzą kasjera i nic ich nie obchodzi?Nie wiem jak to jest ale skoro sklep ma duże utargi,ma dużą liczbę klientów,to moim zdaniem od tego jest kierownik aby zadbał o drobne pieniądze dla kasjerów w razie takich sytuacji.Skoro mogą zasilić sklep drobnymi pieniędzmi w okresie świątecznym to w czym leży problem aby takie zasilenie odbywało sie w dni powszednie?
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-27, 23:21   

to zasilanie przed swietami ma wiecej minusow niz plusoow bo same drobne a jak sie pozamienia wkasetkach to momentalnie brakuje 10 i 20 i paletaja sie tylko worki z 1 groszowkami
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-28, 05:39   

super kasia, bo by musieli płacic bankowi za rozmiane. My nie wychodzimy ze sklepu (szok jeśli tak ktoś robi), rozmieniamy u siebie miedzy soba oraz w kiosku co jest u Nas. No i czasami przychodzi jakiś koleś z drobnymi i tyle.
super kasia,
jeśli faktycznie będziesz dzwonic to przekaż tu co się dowiedziałaś :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-04-28, 18:41   

super kasia, walcz o swoje i setki innych kasjerów bo masz racje :yeah: jeśli coś się ruszy to poinformuj nas i może znajdzie się kilka osób co pomogą pociągnąć temat ku górze :)


DarkSide, ja wychodziłem ze sklepu rozmieniać pieniądze i to dość często bo byłem wredny i za każdą setke od klienta za towar o wartości poniżej 5zł wydawałem bilon ;]
- tylko że, moja biedronka była umiejscowiona na hali PKS'u i wokół było pełno sklepików w tym płatne ubikacje, gdzie bilon za jednym razem rozmieniało się od 50zł w zwyż 8)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-01, 01:08   

nie rozumiem tej super kasi :P
skąd my kierownictwo mamy zapewnić ci te drobne ? myślisz że tylko na twoim sklepie płacą setkami ?
jeśli mam np na stanie 6 kasetek to nie mogę wszystkich wypróżnić byś ty miała czym wydawać, bo co powiem następnemu kasjerowi ?
  Ocena JMP: 10/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo