Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Godziny pracy
Autor Wiadomość
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
Wysłany: 2018-04-02, 20:21   Godziny pracy

Witam , mam takie pytanie . Pracuje od nie dawna w biedronce (4,5 miesiaca) na 3/4 etatu i wedlug umowy mam pracowac 6 godzin i niech ktos mi wyjasni jak to jest ze czasami jest te 6 godzin pracy a czasami 8 a nawet 10 ?

Tak samo kilka tygodni temu w biurze widzialam kartke z urlopami gdzie byly wymienione dane osoby i ile kazdemu przysluguje urlopu i na kiedy maja taki urlop wyznaczony ... i moje pytanie odnosnie tego urlopu jest takie na jakiej zasadzie wydzielaja takie urlopy skad sie one biora ? i czy ja bym mogla np powiedziec dla kierownika ze w takim okresie 9 dni wolnego mi nie pasuja i czy by mi mogl po prostu zmienic na inny miesiac ???
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-02, 21:09   

miraculus, to że pracujesz 6 , 8 , 10 godz jest możliwe ponieważ w biedronce jest kwartalne rozliczenie godzin , dzięki temu jeśli pracujesz częściej i więcej godzin w jednym miesiącu masz więcej wolnego w innym , nie zauważyłaś tego przez 4 miesiące ?
kartka którą widziałaś to pewnie plan urlopowy , który jest ustalany zazwyczaj na początku roku , plan ten jest układany przez ks , który bierze pod uwagę plany pracowników , ilość dni urlopowych i funkcjonowanie sklepu
skąd się bierze urlop ? Każdy pracownik po przepracowaniu miesiąca nabywa prawo do urlopu , jest to jeden z przywilejów które gwarantuje kodeks pracy
czy jest możliwe udzielenie urlopu w innym terminie ? Zapytaj swojego ks , jeśli nie będzie przeszkód to powinno się udać :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Kwiatek19 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 11:44   

Mam pytanie odnośnie tych dni do odebrania za sobotę czy też niedzielę. Jak to z nimi jest. Jedni mówią ze pracownik ma prawo sobie wybrać dzień kiedy to wolne chce odebrać. Nasz ks robi to sam i nikogo nie pyta o nic. I kwestia zmian dokonanych w grafiku. Czy jest możliwość zw ks zmienia nam grafik bez zapytania a my dowiadujemy się o tym w momencie przyjścia do prwcy gry nam wyskoczy komunikat że pracownik niezaakceptowal zmiany grafiku ale grafik nowy juz wisi ze zmianą iks każe nam nacisnąć zaakceptuj? Tylko proszę o odpowiedź pewną nie na zasądzie wydaje mi się. Chce mieć pewne źródło. Pozdrawiam
 
     
Koralina 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Paź 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 12:57   

Kierownik z grafikiem robi co chce. Miałam już kilka razy sytuację, gdy przychodziłam do pracy po wolnym i okazywało się, że mam na inną godzinę niż przyszłam. Nigdy też kierownik nie pytał mnie czy akceptuję zmiany i nie mam planów/lekarza na re dni. Mam się dostosować i tyle.
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 13:07   

Na pierwszy dzien po wolnym nie można zmienić grafiku.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-04-05, 13:08   

Sobota i niedziela są normalnymi dniami pracy w Biedronce, nie dostaje się wolnego ekstra za to. Możesz zgłaszać potrzebę wolnego na konkretny dzień i jeśli Twój ks jest ok, to ją uwzględni, ale resztę układa, jak mu wyjdzie.
 
     
~Kwiatek19 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 28 Sty 2018
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 13:43   

Ale my mamy teraz tsk w grafiku. S oznacza wolne za sobotę N za niedziele :-)
 
     
Faz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Cze 2014
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 16:27   

Kwiatek19 napisał/a:
Ale my mamy teraz tsk w grafiku. S oznacza wolne za sobotę N za niedziele :-)


Wcześniej było tak samo, tylko było wpisywane W jako zwykłe wolne. Pozmieniały się tylko literki :D
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 18:17   

Jasne że pracownik może sobie sam wybrać wolne za to że pracuje w weekend... Nigdzie tak nie ma jeśli ktoś pracuje w takim systemie pracy. Masz grafik i grafik jest dostosowany do warunków sklepu. Szczególne dni wolne możesz zapisać sobie na liście próśb. Jeśli jest możliwość to się do tego ks stosuje. Zmiany w grafiku są spowodowane zmianami w prawie pracy i dlatego biedronka teraz wprowadziła te zmiany one na nic nie mają wpływu niż to co było tylko grafik jest teraz czytelniejszy bo pracownik wie za co ma wolne.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 19:36   

na takie zmiany bez twojej zgody nie musisz się zgadzać, szczególnie jak są ''z dnia na dzień''. Nie może być tak, że od 2 tygodni wtorek miałaś do 14.30 i naraz ks zmienia Ci do 17-tej. Owszem to częsta praktyka ale nie dajmy się zwariować... jak w dniu zmiany masz coś już zaplanowane i nie da się tego zmienić zwyczajnie powiedz, że nie możesz... i już
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-04-05, 20:06   

Tylko że z takim podejściem licz się z tym że jeżeli Tobie czy komuś innemu wypadnie coś w trakcie miesiąca kierownik też może powiedzieć że nie możesz... i już.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo