Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4 a grafik
Autor Wiadomość
~plast

Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-02, 13:52   

Larrikol napisał/a:
Nie będzie mógł pracować 31 dni, bo od marca obowiązuje już ustawa o zakazie handlu w niedzielę ;) kilka odpadnie.


>:D

A tak na serio.

Przecież od dawna jest tak, że wymiar czasu pracy obniżamy o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności (zwolnienie lekarskie). Nie ma znaczenia, czy wymiar liczymy miesięcznie czy kwartalnie i czy w danym dniu ktoś był wpisany w grafiku czy nie.

Wynika to wprost z kodeksu pracy:

https://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-szosty-czas-pracy/rozdzial-ii-normy-i-ogolny-wymiar-czasu-pracy/art-130

Paragraf 3:

"Wymiar czasu pracy pracownika w okresie rozliczeniowym, ustalony zgodnie z art. 129 § 1, ulega w tym okresie obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy, przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności, zgodnie z przyjętym rozkładem czasu pracy."
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 20:23   zl

witam mam pytanie w poniedzialek bylam ostatni dzien w pracy od wtorku szpital-zabieg poinformowałam ks ze mnie nie bedzie w poniedzialek wydrukowałamsobie grafik telefonicznie poinformowałam ze mam 14 dni zl zawaząć zl ks dała mi grafik odbierajac grafik mam inne godziny nap piatek 22 mialam wolne teraz mam naniesione godziny zabrane z zl a tam gdzie zl wpis wolne czy tak można
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 21:17   

1. Napisz jeszcze to raz ale tak żeby można bylo to zrozumieć i z interpunkcją.

2. Jeśli Ciebie dobrze zrozumiałem to zabrano ci godziny spod z zl, a przesunięto kiedy indziej. Nie, nie można tak. I jeśli to racją to ta osoba może grubo bęknąć.
  Ocena JMP: 2/10
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 21:22   

mialam skierowanie do szpitala na zabieg poinformowałam o tym ks cała zaloga wiedziala, poniedzialek byl ostatnim dniem mojej pracy od wtorku szpital. w poniedzialek idac do domu wydrukowałam grafik na czerwiec . przynoszac zl poszptalen dostalam grafik nowy gdzie np piatek 22 mialam wolny a nagle znalazły sie godziny wychodzi na to ze jak dowiedzieli sie ze bedzie zl 14 dniowe poszpitalne zmienili mi grafik
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 21:30   

Tak nie mozna tez tak mialam kiedys wiedzieli ze l4 dlugie to w mialam caly miesiac zero wpisywane. I sprawa zostala zgloszona do bop i przyjechala kontrola
 
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 22:52   

wszystko widać w OHR: kto, kiedy i jak pozmieniał Ci grafik. Idź najpierw do ks. jak to nic nie da to do kr a kolejny krok to telefon do BOP. Jak jeszcze masz wydrukowaną poprzednią wersję grafiku to masz podkładkę. Ktoś miał taką sytuację - był podobny post tutaj na forum. Ostatecznie KR kazał przywrócić grafik do stanu sprzed ZL.
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 23:07   

problem w tym ze to ks mi zmienil grafik jestem zks-wiec sama sobie grafik wydrukowalam przed szpitalem
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-02, 23:09   

Jesli dobrze pamietam w nowych zasadach podczas nieobecnosci nie moga ci zmienic grafiku. Pierwsza wersje zapewne potwierdzilas na kompie. Po powrocie mignie ci zmiana grafiki wiec zwyczajnie niebpotwierdzasz go. Jesli cie nie ma to na glupi rozum przychodzisz na godziny sprzed l4. A telefonow w domu nie musisz odbierac. Grafiku z dnia na dzien tez nie.moga ci zmienic. Tak jak pisza wyzej :rozmowa, ewentulanie bop.
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-03, 09:37   

hej ja szłam na zabieg 29 maja wiec nie potwierdzałam wersji na czerwiec tylko wydrukowałam sobie żeby wiedziec jak ide po szpitalu i tam mialam sroda i piatek wolne bo to byly moje prozby ponieważ mam wizyte u specjalisty a teraz się okazuje ze tam mam naniesione godziny
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-03, 11:33   

Jesli grafik nie byl wystawiony do wgladu . Dodatkowo nie wisial na socjalu to nic nie wskurasz .... pytanie tylko czy ks zrobila go tydzien przed koncem miesiaca tak jak powinien byc wywieszony. U nas byla zasada ze co w biurze a nie wywieszone to nie jest grafikiem. Kiedy grafik wisi tydzien wczesniej to juz co innego. Ja nie potwierdzalam grafiku jesli sie zmienil podczas mojej nieobecnosci bo nie moze byc tak ze zachodze dobpracy a tu zmiana. Jesli widze grafik to maz sobie ustala wtedy rowniez w pracy zmiany, dlatego zaczelam nie potwierdzac. Na poczatku chodzilam na skiniecie, swiatek, piatek , ale wszystko do czasu. Maz jezdzil na zawolanie to tak jak mi zmienili ale do czasu. To ze to praca w handlowce to nie znaczy ze dzien w dzien cos sie zmienia......
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-03, 12:36   

29 maj to jest 3 dni przed koncem miesiaca -wiec grafik powinnien byc aktualny tydzien przed sie grafik drukuje idac do pracy sprawdze dokladnie kiedy byl wydrukowany 1 grafik
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-03, 13:44   

zaraz , zaraz , czym innym jest zwykła zmiana grafiku , która zdarza się często w biedronce a czym innym jest zmiana godzin pod już naniesionym L4 , nie wiem czy Twój ks ryzykowałby taki numer wiedząc że wszystko jest widoczne w systemie , jesteś zks więc wiesz że jeśli dostarczyłaś zwolnienie to ks od razu musiała je nanieść by ułożyć grafik na nowy miesiąc , jeśli była już jakaś wersja próbna to sprawdź jak to wygląda w tych dniach gdzie jesteś na L4 , 14 dni od 29 maja to 11 czerwiec więc do 22 jeszcze kawałek a wiadomo że grafik jest nie do ruszenia tylko dzień po nieobecności , kolejne dni można planować inaczej jeśli zajdzie taka potrzeba .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-03, 13:55   

grafik był zrobiony na czerwiec wiec wiem jak mialam isc i te godziny ktore mam teraz naniesione w tamtym mialam wolne poniewaz to były moje prozby o dzien wolny zwonienie dostarczalam dopiero 1 czerwca po wyjsciu ze szpitala dzwonilam tylko mowia ze ma zl do 12 czerwca zeby ks mogł zamknac miesiac
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 322
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-06-03, 18:09   

Zatrważająca jest wiedza większości Zks-ów... Jak wy macie cokolwiek wytłumaczyć kasjerom? Co ma do rzeczy zmiana grafiku np. 22 czerwca jak zwolnienie się kończy wcześniej?!
  Ocena JMP: 7/10
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-06-03, 19:39   

Waffen77 napisał/a:
Zatrważająca jest wiedza większości Zks-ów... Jak wy macie cokolwiek wytłumaczyć kasjerom? Co ma do rzeczy zmiana grafiku np. 22 czerwca jak zwolnienie się kończy wcześniej?!



knczy sie wczesniej tylko jak jestes taki madry to powiedz skad nagle sie wziely godziny które byly na poczatku a teraz nagle tyle godzin na koniec na odrobek cwaniaku mam grafik gdzie widac kratki przed wprowadzeniem zl ze bylo zmieniane i wem jak mialam chodzic po 8,30 a nie nagle znalazly sie 10-11 godz i dni wolne z prozby zabrane
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo