Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa
Autor Wiadomość
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 18:03   

MalaAsia napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
to smutne jest, ze nowy pracownik musi prosic by nauczyc wypiekac, kazdy w tych 5 dniach powinien sie nauczyc oczywisice nie za pierwszym razem zrobienie belk czy wypiekac

mialem farta i trafilem na kierowniczke co wszystko mi pokazala wypiek belke ,maszyne do mycia itd

z jakiej racji ma kodowniki brac do domu? to nie szkola i praca domowa.... nikt za nauke w domu nie placi, wiec po co to robic


a po co tutaj wymieniamy się kodami? po co w domu zaprzątamy sobie tym głowy? po co innymi dośw się dzielimy? nikt nam za to nie płaci ....

masz rację, że inaczej być powinno, ale różnie bywa, pamiętam, że czasem więcej dowiadywałam sie z forum, czyli zdobywając wiedzę w domu, niż od kogoś w sklepie, a do tej pory bywa, że wiem stąd o czymś, o czym na sklepie jeszcze nie wiedzą ...
poza tym, to, że nowy pracownik z kimś pójdzie w ciągu tych 5 dni szykować pieczywo, zrobić belę, czy uruchomić maszynę do mycia, nie znaczy, że zostanie tego nauczony, co innego komuś pomóc, a co innego zrobić to samodzielnie ... a często tak to wygląda, że owszem ktoś po łebkach powie i pokaże, ale na tym koniec ... a za kilka tyg czy miesięcy jest nabijanie się z nowego, że nie umie nic poza obsługą 1, tylko skąd ma umieć, skoro nic innego nie robił ...



To wy sie pytacie/dzielicie sie kodami, ja NIGDY do domu ich nie bralem.

Jesli zakladasz ,ze pracownik nie potrafii obluzyc maszyny sam po 3 razach + wytlumaczeniu jak dziala(podniesc/opuscic, wlaczyc/wylaczyc, wylac/wlac wode) no to to jest problem z pracownikiem bo to sa latw rzeczy.

Najwazniejsze jak ktos sie bedzie chcial nauczyc to sie nauczyc, a jak ktos nie bedzie chcial to sie nie nauczy

Jesli dowiadywalas sie wiecej z forum to znaczy, ze kierownik dal ciala kiedy cie szkolil.
IM lepiej nowa osoba zostanie przeszkolona tym lzej beda mieli inni pracownicy i kierownicy. Owszem zatrudniaja teraz osoby co sie po prostu nie nadaja, ale na to juz nic nie poradzimy
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 18:15   

u8t3io3p, Ty miałeś farta że trafiłeś na dobrego kierownika a kierownik miał szczęście że trafił mu się taki zdolny pracownik :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 18:30   

marta1 napisał/a:
u8t3io3p, Ty miałeś farta że trafiłeś na dobrego kierownika a kierownik miał szczęście że trafił mu się taki zdolny pracownik :P


i wlasnie tu sie mylisz, zatrudniajac sie wyszedlem z zalozenia ,ze nie bede sie bardzo staral bo nie mam po co no i w sumie mialem racje, a mimo to zostalem dobrze przeszkolony
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-06, 18:46   

ale ja nic nie napisałam o Twoim staraniu i uważam że jeśli ktoś chce mieć troszkę lżej w tej robocie to powiniem wykazać choć odrobinę własnej inicjatywy , nie mówię tu o nadgorliwości bo to później z perspektywy czasu pracy lub z perspektywy byłego pracownika wygląda tak jak Ty to oceniłeś że "nie było po co" .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
tubiedronka 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2018-06-13, 23:51   Jakieś porady od fachowców?

Hej, może jakies porady od "wyjadaczy biedronkowych", szczególnie chodzi mi o siedzenie na kasie, jakie dobre rady? na co uważać no ogólnie piszcze jak czujecie, najlepiej z serca. Kilka słów również o pracy na sali sprzedaży nie zaszkodzi. ;)
  Ocena JMP: 9/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-14, 05:22   

Uważać na takie 2 sposoby oszukiwania przy płaceniu:

https://www.youtube.com/watch?v=dGF3B3t3TME

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
  Ocena JMP: 3/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-06-14, 07:39   

- Jeśli macie kamery nad kasami przyjmując banknot od klienta potrzymaj go chwile w ręku tak aby kamera go "złapała" jaki to nominał.Cwaniacy często potem Ci wmawiają, że dali 200, a w rzeczywistości dali 100. A tak potem łatwiej sprawdzić na monitoringu gdyby się awanturował.
- Jeśli nabiłaś 100, a po otwarciu kasetki klient nagle chce Ci zapłacić w innych nominałach bo przypomniał sobie, że ma drobniej nie zgadzaj się. Przez to często potem zdarzają się pomyłki w wydawaniu reszty, bo człowiek jest zamotany.
- Jeśli wymieniasz się drobnymi z innymi kasjerkami dla pewności przelicz i nie wierz na słowo.
- Proś starsze panie o drobne, one przeważnie mają cały portfel miedziaków, więc można sobie dzięki nim zrobić zapas monet :yeah:
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-03, 18:51   Nowy pracownik

Witam mam pytanie odnośnie pracy nigdy w tak dużym sklepie nie pracowałam, i zastanawiam się jak całe "wdrożenie nowego" wygląda w biedronce ?! Byłam juz na rozmowie ale nie dopytałam jak są płatne soboty niedziele święta? oczywiście powiedziano mi o podstawie i premii za 100% frekwencji , ale jak to wygląda z weekendami? :pa1:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-03, 19:12   

Będziesz pracowała w równoważnym systemie pracy. A weekendy będą Twoim normalnym dniem pracy, żadnym ekstra.
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-03, 19:44   

ahh teraz rozumiem ,nie miałam z handlem styczności więc wybaczcie:P
a teraz inne pytanie ustawowo w miesiącu wrześniu przypada 160 godzin pracy ,trochę mnie nastraszyły osoby pisząc że pracują po 10 12 godzin....myślałam że robią za 10...no a jesli nawet pracuja te 10 godzin czy te 2 godziny sa inaczej płatne?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-03, 19:56   

W Biedronce masz rozliczenie kwartalne. Tzn., że jednego miesiąca możesz pracować więcej, a drugiego mniej, a za wypracowane nadgodziny dostaniesz rozliczenie dopiero na koniec kwartału. Jeśli masz zaplanowane 10, czy 12 godz. to żadna z nich nie jest ponad plan i jest płacona normalnie. Jesli masz zaplanowane 8 i zosrajesz na 12, to 4 godz. są ekstra, ale w pierwszej kolejności wszystko oddają to dniami wolnymi.
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-04, 10:26   

A ja mogę pocieszyć autora postu moją pracą z którą się pożegnałam
Sklep mięsny -zimno jak cholerka,dzwiganie skrzyń wypełnionych 5-8 kurczakami gdzie jeden waży 1kg-1,5kg ,szefowa "starej" daty nie chciała nowych kas więc resztę wydawaliśmy w pamięci :em29: najgorsze było mycie podłóg acze (chyba dobrze napisałam) ,praca fajna bo tylko do 18
zarobki? wstyd się przyznać
czy żałuję ?> oczywiście że nie , dużo się tam nauczyłam , każda praca jest ciężka ,każdy pracować musi i teraz mój wybór padł na Biedronkę >:D
 
     
Meer 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Paź 2018
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-19, 12:00   

Weekendy w handlu niestety nie są dodatkowo płatne, chociaż moja znajoma w Castoramie za sobote i niedziele dostaje więcej,więc to już zależy od sklepu
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-21, 13:04   

moja znajoma pracuje w media i tak sobota i niedziela jest dodatkowo płatna:( zaproponowala mi pracę gdzie w biedronce mam 2200 brutto plus 450 premii w media 3300 brutto plus premie sprzedażowe nie przejdę z tego względu że mam 10km dojazdu a auta nie posiadam
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-21, 20:49   

10 km to spokojnie rowerem można dojechać, zwłaszcza, że w media się nie narobisz.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo