Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia 2018 sprzedawcy-kasjera
Autor Wiadomość
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-01, 19:24   

marta1 napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:

no, ale ktos moze zna odpowiedz na moje pytanie dlatego zadalem.

odpowiedź na Twoje pytanie zna tylko "ojciec" tego projektu ;) ale nie myślisz chyba że siedzi tu na forum i czeka na takie pytania :P , w info jest napisane że sposób naliczania przyjdzie w kolejnej poczcie , pewnie trwają ostatnie analizy jak dać premię ale nie zmniejszyć zysków firmy , coś w rodzaju wilk syty i owca cała i jeszcze wizerunek dobrego pracodawcy nienadszarpnięty :D
stonek52 ja też wolę opcję miesięcznej premii bo tak czy siak sklepy które do tej pory wyrabiały budżet co miesiąc i zakładając że nadal go będą wyrabiały to na nowych zasadach będą stratne .



moze ktorys z kierownikow zna odpowiedz, kilku tu jest,
tak czy siak im chodzi o to, zeby nie wyplacac premii osobom, ktore sie zwalaniaja, zakladajac ze ktos ma 3 lata stazu i ma 3 miesieczne wypowiedzenie i zlozy w pierwszym miesiacu kwartalu nie dostanie nic, a skladajac w 2 badz 3 dostanie(jesli sklep wyrobi) i pracuje 1 badz 2 miesiace na kolejna premie, ktorej i tak nie zobaczy(zakaldajac ze sklep wyrobi)
 
     
~agap 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 34
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-01, 21:55   

Padre napisał/a:
Osoby odpowiedzialne w naszej firmie za wymyślenie systemu podwyżek i premiowania dla kasjerów przeszli samych siebie. Zrobić podwyżki a jednocześnie żeby dzięki nim pracownicy zarabiali tyle samo albo mniej to jest wielka sztuka. Na pewno zgarną za to niezłe premie od swoich przełożonych. Na pewno poprawi to atmosferę i chęci pracy wśród ludzi. Każdy zawsze czeka co przyniesie Nowy Rok czy bedzie lepiej zarabiał itp a tu proszę firma zapewniła swoim pracownikom "korektę wynagrodzenia"



Najważniejsze że JMP w sposób pozytywny zaistniało w mediach, gdzie budują wizerunek wspaniałego i nie skąpiącego pracownikom pieniędzy pracodawcy. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod doniesieniami prasowymi o podwyżkach. Szczuje się wszystkie grupy zawodowe na zarobki kasjerów w Biedronce.

Firma zrobiła sobie niezłą reklamę, wykreowała idealny wizerunek kosztem kasjerów, z których bardzo duża część zamiast podwyżek dostanie faktycznie obniżkę pensji.
 
     
ellsi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Gru 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-02, 19:28   

Chyba ma być wyznaczony budżet na kwartał i on będzie liczył sie dla kasjera. Dla zks i ks będzie budżet na miesiąc. I trzeba być obecnym conajmniej 1 miesiąc z danego kwartału.
_________________
ellsi
 
     
aga_1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2016
Posty: 22
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-03, 18:02   

Ludzie!! o jakich Wy podwyżkach mówicie.Do tej pory kasjer miał 300 zł miesięcznie za wyrobienie budżetu,czyli kwartalnie wychodziło 900 zł,a teraz jest 500 na kwartał,żenada!!oni maja nas chyba za debili.Czyli podsumowując 500+100(do podstawy)+150 za absencję,to jest 750 czyli 150 zł mniej niż na poprzednich warunkach.Mądre głowy tam siedzą!
_________________
Aga
  Ocena JMP: 6/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-03, 19:07   

900zl? tylko ze byly trzy filary tk+budzet+budzet swiezy+straty, ile w ciagu roku twoj sklep wyrobil w max premii??U mnie pol roku nic nie bralismy,a drugie pol to 200zl bez tk czyli 1200zl na caly rok wzialem premii

Obecnie odpadl tk(nareszcie) wawa (nie liczac tych dwoch miesiecy testu) dostala 300+250 podwyzki zamiast nie wiadomej (premia max 330 byla) i raz na kwartal mozna dostac 500(167 srednio)

jak dla mnie jest mimo to do przodu, po raz kolejny zapytam, a ile byscie chcieli zarabiac jako kasjer? przypominam ,ze kasjerem moze zostac kazdy i niczego nie trzeba umiec, dodam jeszcze ,ze tylko lidl placi wiecej, w wielu marketach jest minimalna, tutaj wystarczy chodzic i ma sie "bonus 450-550zl"
 
     
aga_1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2016
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-03, 19:48   

Dla mnie to żadna podwyzka,podstawy powinno byc wiecej,bo choroba przytrafić się może kazdemu.A poza tym jaka motywacje do pracy maja kasjerzy.którym nie trzeba mówic co mają robić,bo znaja dokładną specyfike sklepu.A maja zaledwie pare groszy więcej od tych,którzy dopiero przyszli i nie potrafia sobie palcem do nosa trafić.
_________________
Aga
  Ocena JMP: 6/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2018-01-03, 20:14   

aga_1 napisał/a:
Dla mnie to żadna podwyzka,podstawy powinno byc wiecej,bo choroba przytrafić się może kazdemu.A poza tym jaka motywacje do pracy maja kasjerzy.którym nie trzeba mówic co mają robić,bo znaja dokładną specyfike sklepu.A maja zaledwie pare groszy więcej od tych,którzy dopiero przyszli i nie potrafia sobie palcem do nosa trafić.



a ja jestem innego zdania, powinna byc wieksza premia za obecnosci, by te nie roby co wylaczaja telefon i maja wymowki w stylu zle sie czulem dlatego telefon wylaczylem jeszcze bardziej po dupie dostali

ja tez mialem wypadek ze spoznilem sie z przyczyn niezaleznych(zdrowotnych) 5 godzin do pracy, tylko ze moj kierownik o tym wiedzial i zostalem te 5 godzin dluzej by nie tracic premii za obecnosci,a gdyby tej premii nie bylo nie poszedlbym do pracy tylko prosil o jednodniowe l4
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-03, 23:04   

u8t3io3p napisał/a:

a ja jestem innego zdania, powinna byc wieksza premia za obecnosci, by te nie roby co wylaczaja telefon i maja wymowki w stylu zle sie czulem dlatego telefon wylaczylem jeszcze bardziej po dupie dostali


Jak się ma 20, 30 lat to rzeczywiście da się radę, być pod telefonem na każde skinienie właściciela znaczy się pracodawcy, ale na dłuższą metę to niezbędna jest równowaga pomiędzy pracą a życiem.
  Ocena JMP: 3/10
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-04, 09:04   

A od kiedy pracownik ma byc pod telefonem 24 godziny na dobe na kazde skinienie pracodawcy?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-04, 10:27   

u8t3io3p napisał/a:

a ja jestem innego zdania, powinna byc wieksza premia za obecnosci, by te nie roby co wylaczaja telefon i maja wymowki w stylu zle sie czulem dlatego telefon wylaczylem jeszcze bardziej po dupie dostali

ja tez mialem wypadek ze spoznilem sie z przyczyn niezaleznych(zdrowotnych) 5 godzin do pracy, tylko ze moj kierownik o tym wiedzial i zostalem te 5 godzin dluzej by nie tracic premii za obecnosci,a gdyby tej premii nie bylo nie poszedlbym do pracy tylko prosil o jednodniowe l4


dobrze, że jesteś kasjerem, a nie kierownikiem, z twoim szacunkiem do ludzi, co już niejednokrotnie w swoich wypowiedziach prezentowałeś na forum, strach się bać jak traktowałbyś pracowników, gdyby dać ci choć odrobinę władzy ....
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-04, 12:47   

Ech, chodzili mi o to że macie pracownika, który ma przyjść dziś do pracy i nie odbiera telefonu, nie daje znaku życia, bo może rzeczywiście coś się stało jakiś wypadek losowy,nie mówię tu o np. Wypadku komunikacyjnym, a nie ze w wolny dzien odbiercie i idziecie do pracy


Jesli pracownik ma szacunek do kierownictwa(do mnie) to i będzie mial mój, ale jeśli ma wywalone na pracę to z jakiej racji ma mieć mój szacunek? Chcecie by kierownictwo szanowalo was nie dając nic w zamian? To się nie dziwię, że macie problemy z kierownictwem
 
     
#JackDaniels 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 65
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-01-05, 23:42   

Każdy pracownik ma takie samo prawo do premi nawet na wypowiedzeniu. Pracuje na budżet sklepu to czemu miałby nie dostać. Podwyżka powinna być do podstawy a nie za obecność. Niedługo za obecność będzie więcej jak wynagrodzenia zasadniczego.
 
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-06, 17:04   

JackDaniels, ja byłam na wypowiedzeniu i nie dostałam premii
 
     
#JackDaniels 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 65
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-01-06, 20:21   

katarzynka12 napisał/a:
JackDaniels, ja byłam na wypowiedzeniu i nie dostałam premii
Moim zdaniem nie słusznie bo pracowałas.a później się dziwią że taki ma olew.
 
     
lufka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-01-06, 20:39   

Witam. Jestem na forum nowa więc w razie gaf przepraszam z góry. Teraz do tematu... Nowe warunki premiowania za obroty to porażka tylko i wyłącznie dla JMP strzał w kolano. Chcą zachęcić ludzi do pracy swoimi ofertami pracy, przedstawiają niebotyczne wynagrodzenia w ofercie pracy szkoda tylko,że nie dopisują czego pozbawią pracownika po zatrudnieniu i tych, którzy już pracują. :regulamin:
_________________
... należy się łudzić, że prócz krzyku wyjdzie z nas coś jeszcze..
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo