Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Razem zadbajmy o zdrowie- żart czy dyskryminacja ?
Autor Wiadomość
Katarzyna12221

Dołączył: 03 Kwi 2011
Posty: 1
  Wysłany: 2011-04-03, 16:59   Razem zadbajmy o zdrowie- żart czy dyskryminacja ?

Byłam pracownikiem biedronki cztery miesiące temu , ostatnio przez przypadek natrafiłam na ulotke wydaną przez biedronke dotyczacą raka piersi i szyjki macicy ,,Razem zadbajmy o zdrowie'' byłam skierowana przez biedronke na badania profilaktyczne opisane w tej ulotce , wykryto u mnie tak jak u tej kobiety gruczołowłókniaka wygrałam walkę z chorobą ale do pracy mnie nie przyjeli z powrotem jak stwierdzili nie mają stanowiska dla mnie, z tego tytułu ze dostałam pierwszą grupę która jest przyznana czasowo. zdaniem wielu specjalistów nadawałam się do pracy na poprzednim stanowisku a zdaniem kierownika biedronki w Jarosławiu pana T.P. nie nadaję się na jakiekolwiek stanowisko bo dla niego liczyło sie tylko dżwiganie ciężarów , a praca w biedronce nie polega tylko na dźwiganiu ciężarów są też inne zajęcia typu praca na kasie , zbieranie pustych kartonów po półkach oraz inne przydatne lżejsze prace
a teraz pytam jak się odnosi do tego prawo pracy (tj. Kodeks Pracy art 18.3a par. 3 i 4) oraz załącznik do uchwały Zarządu Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. (m.in. Załącznik Nr 6 do Regulaminu Pracy pkt II)?a z tego co mi wiadomo są pracownicy którzy mają poważniejsze choroby np padaczke i obsługują wózki elektryczne i wykładają cięzkie towary
jak według nich dostosowuje się prawo pracy jak dla mnie jest takie surowe i nie sprawiedliwe ????
Czy rak dyskryminuje normalne życie czy tylko tacy ludzie nadaja się do robienia szczotek i konserwacji powierzchnia płaskich? Są to ludzie poszkodowaniu przez życie, ale także przez innych ludzi w sposób celowy i złosliwy. A chca być tak samo ludźmi wartościowymi i przydatnymi w środowisku jak inni zdrowi ludzie. Są bardziej wartościowymi i sumiennymi pracownikami niż ludzie zdrowi, bo wkładają w to serce i starają się wszystko zrobic by wrócić do normalności.
Nie walcze tu tylko o siebie ale o wiele innych kobiet które mogą ulec tej ciężkiej i nie zawsze uleczalnej chorobie. oraz dużej dyskryminacji ze strony ludzi z wyższym stanowiskiem. Nie znaczy to że człowiek prosty nie jest oczytany i można się go pozbyć jak "starych butów".[/b]
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-03, 20:38   

Kasiu znam wiele osób w podonbnej sytuacji. Firma ich potraktowała tak jak Ciebie w najgorszej chwili ich życia. Ja bym skontaktowała się z Piotrem ze związków osobiście znam osobę, która wybronił przed taką decyzją firmy.Pozdrawiam ;)
 
     
koniczynka0071 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Mar 2011
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-03, 22:24   

Katarzyna12221, szczerze mowiac to mozna sie spodziewac wlasnie takiej reakcji po naszej firmie.Dobry PR to podstawa pochwalic sie mozna w mediach,a co wewnatrz to juz inna bajka.Zdrowka zycze Tobie i calej reszcie "biedronek" bo tylko wtedy jestesmy firmie potrzebne:(
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-04, 13:03   

walcz dziewczyno
 
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-13, 10:56   

jestem teraz w podobnej sytuacji :( od dwoch miesiecy walcze z rakiem piersi walka jest ciezka ale mam nadzieje ze wygram ja i bede mogla jak najszybciej wrocic do pracy jednak tez sie boje ze niestety to sie nie uda a uwazam ze taka duza firma powinna nas wspiarac w takiej sytuacji zwlaszcza ze nikt nie choruje bo chce.ja przez 7 lat dawalam z siebie wszystko co moglam w pracy.mam czas do sierpnia na powrot ale martwie sie ze sie nie uda chemioterpaie koncze w czerwcu pozniej operacja a co jeszcze pieron wie :(
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-13, 11:40   

ewela2821, nie załamuj się to podstawa :) trzeba wieżyc że będzie dobrze :pociesza:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-13, 13:21   

no powiem wam ze wierze ze ta wlake wygram ale tez martwie sie przyszloscia sama wychowuje coreczke i jakbym staracila prace to jestem w d.... teraz juz i tak jest ciezko z mojej pensji wyrzyc ze wzgledu na chorobowe ktore mi zabiera dosc duzo wyplaty heh a na zapomoge chyba jestem za bogata
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-13, 23:08   

ewela2821 napisał/a:
a na zapomoge chyba jestem za bogata

w twoim stanie, raczej by nie było odmowy tylko od razu akceptacja ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 07:47   

NO POWIEM CI ZE NIE KONIECZNIE HEH MAM NADZIEJE ZE JAKOS TO SIE ULOZY WEDLUG MNIE W TAKIEJ SYTUACJI POWINNO SIE PLACIC CHOROBOWE 100% BO Z TAKA CHOROBA NIE MOZNA PRACOWAC JEST SIE TAK OSLABIONYM ZE HEJ.JA NP BIORE CO TRZY TYGODNIE BIORE CZERWONA CHEMIE JESLI KTOS WIE O CO CHODZI TO WIE ZE TO NIE JEST PRZYJEMNE I BARDZO ORGAZNIM OSLABIA I CHOCBYM CHCIALA PRACOWAC TO WYNIKI BADAN MNIE NIE DOPUSZCZA:( O ZAPOMOGE ZLOZYLAM ZA NAMOWA KIEROWNIKA REJONU I ZOBACZYMY HEH POZDRAWIAM
 
     
#BAMBI81 

Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 61
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 09:05   

ewela-- zycze Ci, abys wygrała walke z choroba, mam nadzieje,ze wszystko sie dobrze skonczy! 3mam kciuki za Ciebie :*
 
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 09:09   

BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIEKUJE ZA SLOWA WSPARCIA TO JEST WAZNE BO JA JAK SIE DOWIEDZIALAM TO SWIAT MI SIE ZAWALIL A NAJGORSZY MAM ZAL DO SIEBIE ZE WIEDZIALAM ZE JEST GUZ I ZWLEKALAM Z LEKARZEM BO PRACA BYLA WAZNIEJSZA :( ALE KOCHANI MUSI SIE UDAC TWARDA SZTUKA ZE MNIE JA SIE NIE DAM TAK LATWO JESTEM JUZ PRZEZD TRZECIA CHEMIA WIEC JAKOS DO PRZODU.POZDRAWIAM I CALUJE WAS WSZYSTKICH
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 09:16   

ewela2821, i to mi się podoba :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 09:21   

SĄ CHWILE ZALAMANIA JAK SIE NP ZLE CZUJE I KOSCI MNIE BOLA ZE CHODZIC NIE MOGE ALE DAJE RADE BO MUSZE :)POSTARAM SIE WAM INFORMOWAC JAK SYTUACJA WYGLADA NA BIEZACO.CHEMIE MAM NIESTETY NA SAME SWIETA BO 20 KWIETNIA I BEDE JUZ NA POLMETKU TEGO DZIADOSTWA HEH
 
     
@lala 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 118
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 10:41   

trzymam kciuki ;) :yeah: zeby było dobrze, bo zdrowie jest najważniejsze, o prace sie nie martw nie ta to inna, ale musisz być zdrowa, musisz żyć dla córeczki :)
niech ona bedzie twoim celem
pozdrawiam gorąco i życze dużo sił :*
  Ocena JMP: 7/10
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-04-14, 10:51   

:*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo