Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Długotrwałe chorobowe
Autor Wiadomość
emocjonalna 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-11-27, 21:11   Długotrwałe chorobowe

Witam,
chciałabym zapytać czy ktoś z Was był na długotrwałym zwolnieniu? Mam na myśli zwolnienie od psychiatry ze względu na panujący mobbing a co za tym idzie depresja i nerwica... Czy po zakończeniu chorobowego "góra" biedronki sama wręcza wypowiedzenie?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-27, 21:23   

Masz depresję, stany nerwicowe itp. i zastanawiasz się, kto wręczy Ci wypowiedzenie? Idź na to zwolnienie, jeśli faktycznie ta praca tak Cię podlamuje psychicznie i szukaj nowej drogi życiowej. Nie ma znaczenia kto Ci wystawia zwolnienie, czy jest to psychiatra, czy lekarz POZ-tu, ot tyle że psychiatrycznego ZUS ci nie będzie i kontrolował, a wypowiedzenie możesz dostać w zawsze, nawet bez L4, jeśli jesteś dobrym pracownikiem to będą na Ciebie czekać.
 
     
emocjonalna 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-27, 21:32   

Larrikol, dziękuję za odpowiedź. Czuje że powoli wysiadam, nerwy mi puszczają jak to wszystko widzę, co się dzieje. Chcę w najbliższej przyszłości zajść w ciążę, ale póki co mój stan zdrowia na to nie pozwala. I doszłam do wniosku, że muszę podreparowac swoje zdrowie a później starać się o dziecko. Stąd ten psychiatra... Wiem że to potrzebuję a jednocześnie boję się co będą w pracy o mnie mówić i nie będzie gdzie wracać. Pozdrawiam.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-27, 21:41   

Naprawdę przejmujesz się jakimś cymbalem, który w życiu nie ma ciekawszych rzeczy, jak rozliczanie innych z jego kroków? Może zwykle zwolnienie Ci wystarczy, nie musisz symulować choroby, wystarczy że szczerze porozmawiasz z lekarzem i on wystawi Ci krótkie L4 ze względu na stan psychiczny. Jeśli nie chcesz mu opowiadać to powiedz, że masz zwykła grype zołądkowa i też nie będzie kłopotu, tylko nie rób make up'u przed wizytą :) kolejki w poradniach psychiatrycznych są dosyć długie, więc jeśli już masz takie myśli to zaplanuj wizytę, chyba że pójdziesz prywatnie.
 
     
emocjonalna 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-27, 21:50   

Wizytę mam już od dawna umowiona na za 2 tygodnie. Powiem szczerze, że już się leczylam na depresję. Przez pewien czas było ze mną dużo lepiej, jednak ostatnio nie jest za wesoło. Mam fizyczne i psychiczne objawy wyczerpania. Nie śpię, nie jem, jestem podenerwowana, rozstroj zoladka, napiecie, poty, drzace ręce, stany podgoraczkowe itd. Sama wiesz jaka to praca a trzeba dodać, że każdego dnia jest gorzej w tej robocie.
A orientujesz się może jakby to wyglądało od strony prawnej - najpierw długie chorobowe od psychiatry a później zwolnienie ciążowe (zakładając, że się uda)? Czy jest możliwość ciągnąć jedno chorobowe za drugim?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-28, 09:10   

Tak, nie ma problemu jeśli po zwolnieniu chorobowym, wskoczysz na ciazowe. Na Twoim miejscu już dziś poszłabym do lekarza rodzinnego po zwolnienie i spokojnie czekała na wizytę u specjalisty. Nie powinnaś już wracać do tej pracy, skoro taki ma na Ciebie wpływ, szkoda Twojego zdrowia.
 
     
emocjonalna 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Lis 2017
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-28, 09:24   

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie ☺
 
     
~Graza89 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Paź 2016
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-28, 20:00   

Larrikol napisał/a:
ot tyle że psychiatrycznego ZUS ci nie będzie i kontrolował

Nie jest to prawdą. Znam osobę, która była na długotrwałym l4 z powodu depresji (wylądowała też w szpitalu psychiatrycznym) i miała dwie kontrole ZUSu. Po drugiej zresztą musiała wrócić do pracy, ponieważ orzecznik stwierdził, że jest do tej pracy zdolna.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-28, 21:00   

Więc może już była zdolna do pracy? Zdrowie psychiczne, jak ból kręgosłupa kontrolowane są rzadko i jest to informacja z samego źródła. Poza tym, sama byłam na zwolnieniu całe182 dni i nie byłam kontrolowana ani razu. Jednakże ZUS jak biedronka, co placówka to obyczaj...
 
     
#JackDaniels 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 65
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-11-29, 22:27   

emocjonalna,a w jakim mieście pracujesz
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo