Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane urlopy na 2011r
Autor Wiadomość
sroczulla 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-03-25, 11:34   Planowane urlopy na 2011r

Pracuje od niedawna więc mam pytanie do osób zaznajomionych w temacie. mianowicie chodzi mi o plany urlopowe na 2011 r. u nas taki plan sporządzono i wszyscy mają jakieś tam urlopy zaplanowane a u mnie nic. żadnego dnia. pytałam kierownika o co chodzi, a on mi powiedział, że nie mam wystarczającej ilości dni przepracowanej. ok.
ale osoby które zostały przyjęte ze mną (w tym samym terminie) mają zaplanowany urlop)

więc jaka w tym sprawiedliwośc. nic nie mogę sobie zaplanować na wakacje, bo nie wiem o co kaman??.
miał już ktoś podobną niekomfortową sytuację???

Pozdrawiam wszystkich
_________________
Bóg mowę nam wymyślił dla ukrywania myśli

;-)
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-25, 11:44   

"W roku, w którym pracownik podjął pracę nabywa on prawo do urlopu wypoczynkowego wraz z upływem każdego miesiąca pracy w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po upływie roku. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym." KP

Ja w pierwszym roku KALENDARZOWYM nie miałem wydanego ani jednego dnia urlopu - wszystkie wydano mi w pierwszym kwartale Nowego Roku. Więc jeżeli jest to Twoja pierwsza praca to w tym roku raczej nie dostaniesz urlopu wypoczynkowego.
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
sroczulla 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-25, 11:51   

czyli żadnego dnia wolnego? do czasu zatrudnienia w biedronce miałam działalność gospodarczą 2.5 roku. czy to też się liczy?
Koleżanka która została przyjęta w tym samym czasie co ja wcześniej nie pracowała a plan uropów dostała, więc nie wiem co o tym myśleć
_________________
Bóg mowę nam wymyślił dla ukrywania myśli

;-)
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-25, 11:58   

Ściślej Żadnego URLOPU WYPOCZYNKOWEGO, dni wolne będziesz miała ale tyle ile da Ci KS układając grafik. Urlop na żądanie też masz. Nie wiem jak to jest z własną działalnością.
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-25, 14:36   

okres prowadzenia działalności gospodarczej nie ma wpływu na wymiar urlopu wypoczynkowego. jeżeli prowadziłaś tylko działalność gospodarcza to będziesz miała naliczany urlop jak pracownik podejmujący prace po raz pierwszy.
A KIEROWNIK NIE MOŻE w każdym momencie uzupełniać plan urlopów. może to robić ,wtedy gdy uzupełnia kolejny bilans kwartalny. i przed potwierdzeniem wprowadza plany urlopowe.jeśli z jakiś powodów tego nie zrobi ,to może urlop wprowadzić dopiero przy następnym bilansie. no i wazne jest do kiedy masz teraz umowe.musi byc na tyle długa abyś w miesiacu gdy chcesz urlop- miała umowe. Co nie znaczy ze dostaniesz ,bo wszyscy nie mogą isc naraz podczas wakacji na urlop.

[ Dodano: 2011-03-25, 14:39 ]
miałam podobna sytuacje i kierowniczka mogła nanieść mój urlop dopiero gdy robiła bilans.
teraz tez właśnie kierownicy robia bilanse na IV-V -VI I URLOPY NA CAŁY ROK MOGĄ UZUPEŁNIĆ w planie urlopów. oczywiście tylko do tego miesiąca do którego jesteś zatrudniona.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
sroczulla 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-26, 11:40   

no umowę mam do końca września. ale jeżeli jest tak jak piszecie to jakim cudem koleżanka dostała dni urlopowe pomimo tego że to jest jej pierwsze zatrudnienie?
_________________
Bóg mowę nam wymyślił dla ukrywania myśli

;-)
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-27, 23:26   

Kto decyduje o 14 dniowym urlopie?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 11:17   

misiunia_32, a możesz sprecyzowac dokładnie pytanie ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 13:18   

Oczywiście, że mogę :) .
Chodzi mi o to czy o 14 dniowym urlopie decyduje KS czy to my mamy prawo wyboru kiedy chcemy iść?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 14:18   

misiunia_32, na ogół to jest tak że mówisz kiedy chcesz. ale tu decyduje często kto pierwszy ten lepszy. urlopy na ten rok już są ustalone. na następny rok będą ustalac w okolicy Grudnia :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 14:29   

No, a mnie niestety nikt o zdanie nie zapytał i KS ustawiła mi sama urlop ;(
 
     
sroczulla 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 15:42   

a ja się wkurzyłam i zapytałam w końcu kierowniczki jak to jest z urlopami i konkretnie o mój przypadek. powiedziała że urlop mi się należy po 6 miesiącach pracy więc prawdopodobnie będzie to lipiec albo sierpień, więc super :D
_________________
Bóg mowę nam wymyślił dla ukrywania myśli

;-)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 20:19   

misiunia_32, to jeśli polubownie się nie da z twoją ks to jeśli masz normalnego kr to porozmawiaj z nim :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 21:44   

Jeśli kilka osób chce w jednym terminie to i nawet KR nic na to nie poradzi, bo wszyscy naraz nie pójdą ,(chodzi najczęściej o miesiące wakacyjne),wiec jeśli chcesz jakieś inne 2tyg , na które jeszcze se nikt terminu nie zaklepał to KS powinna sie zgodzić .Ale jeśli wybrałaś termin ,gdzie już ktoś se zaklepał wcześniej urlop w tym terminie i nie podałaś ks innego urlopu, to ks miała prawo sama ci zaplanować. w kodeksie pracy jest napisane ze pracodawca biorąc pod uwage sugestie pracownika ale takze biorąc pod uwagę zapewnienie ciągłości pracy ustala urlopy.
także najważniejsze to sie dogadać.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-28, 21:51   

U nas większość wzięła urlop na sierpień, a w lipcu są tylko 2 osoby i ja chciałam właśnie na lipiec ze względu na dzieci. A mam zaplanowany urlop na wrzesień ;( .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo