Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwartalny okres rozliczenia czasu pracy a koniec umowy
Autor Wiadomość
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2015-07-31, 13:23   Kwartalny okres rozliczenia czasu pracy a koniec umowy

Mam pytanie. Złożyłem wypowiedzenie za porozumieniem stron. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Umowa wygasa 15 września. Czy na dni od 16-30 września, na pn-pt ma być narzucone po 8h. Czy KS może mi przerzucać stamtąd godziny na sierpień? Wie ktoś coś na ten temat?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-31, 13:52   

Przecież 16 już nie będziesz pracownikiem
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 14:18   

Cytat:

marta , to nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać na maxa,: okres rozliczeniowy, system równoważny- aby godz się zgadzały: to jest właśnie polityka i prawo JMP
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-31, 14:33   

Właśnie edi nie wiemy ile do tej pory zostało przepracowanych godzin , trzeba policzyć proporcjonalnie i wszystko ma się zgadzać
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 14:37   

to nie o to biega martuś, zaplanują tak godz, żeby wykorzystać pracownika, a powiedzą, że kwartalnie się zgadza, bo ostatnie 2 tyg pracownik miał zaplanowane wolne
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-31, 14:41   

Jak pracownik umie liczyć to się nie da oszukać :)
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 15:04   

ta.... tylko : kto ma potęgę, ten ma władzę ; lub : sędzia ma rację, nawet gdy jej nie ma. I zwykły szarak nic nie zrobi :(
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 15:13   

edi-72 to już jest psychoza, to co piszesz.

B_Krakow: Jeżeli masz 3-miesięczny okres wypowiedzenia, to on nie może zakończyć się w środku miesiąca, takie okresy zaczynają się 1. dnia miesiąca, a kończą ostatniego. Twój może kończyć się 30.09., o ile złożyłaś wypowiedzenie do 30.06. więc najprawdopodobniej normalnie ujęli Cię w grafiku do końca miesiąca.
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 16:32   

Larrikol , a gdzie tu psychoza? Uważasz się za wszechwiedzącą i nie lubisz gdy ktoś ma inne zdanie, poglądy, lub pracuje pod skrzydłami "terrorysty". Bo właśnie to samo pisałem, o kwartalnym rozliczeniu. Tylko, że Twoim skromnym zdaniem to PSYCHOZA, bo nie Twoim "językiem. A tak w ogóle dopóki nie przejedziesz się to nie zrozumiesz tych co doznali wielu krzywd (nikomu nie życzę być zwolnionym w wieku 54 lat - i żeby bez problemu znaleźć pracę - no chyba że Ty Larrikol masz takie plecy, że tak piękną doświadczoną i młodziutką osóbkę w wieku babci będzie miała rwanie w każdej dziedzinie.
A jako MODERATOR, którym jesteś i starasz się to podkreślać, chyba nie powinnaś poniżać innych, straszyć usuwaniem postów, czy jeszcze tam jakieś pitu, pitu. Powinnaś godnie reprezentować , nadzorować wypowiedzi, który są ubliżające, oczywiście zabierać głos również, ale Ty po prostu jesteś jak ta WŁADZA. Przemyśl to sobie, bo ja wrogiem dla Ciebie nie jestem, może i jesteś dobrym człowiekiem, ale lubisz rządzić i nie znosisz sprzeciwu, a to brzydki charakter. Pozdrawiam
 
     
@Diablicaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 155
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-31, 16:48   

Ilość godzin od 1 lipca do 15 września to 8h razy wszystkie "czarne dni z kalendarza"........i tyle też masz przepracować.....koniec kropka.....
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-31, 17:19   

edi-72 poczytaj troszke na ten temat. Lari ma racje. Godziny musza byc przepracowane proporcjonbalnie. Jesli umowa skonczys ie w polowie kwartalu to godzin wypracowanych mozna miec rowno polowe w przeciwnym razie firma musialaby zaplacic nadgodziny i jeszcze kase za dni wolne, a tego nie lubi robic.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 17:45   

edi-72, chyba za długo w tej biedronce pracujesz, skoro ostrzeżenie to dla Ciebie straszenie. A psychoza to wg mnie, to co napisałeś wyżej, bo różne rzeczy można zarzucić, ale nie takie coś, że przerzucą komuś godziny z okresu, gdzie ma już nie być pracownikiem, bo te już jego nie dotyczą. Nie wiesz dlaczego się zwolniłam, więc nie mów, że się nie przejechałam.

A tak a propo odmienności zdań, właśnie mi pokazałeś swoją akceptację :)
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 17:46   

Ależ ja doskonale rozumiem, :
Niezależnie od systemu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym oblicza się przemnażając 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni przypadających w okresie rozliczeniowym, a następnie zaś dodając do otrzymanej liczby iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątki. Wymiar czasu pracy należy obniżyć o 8 godzin za każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela.
Tylko, jak nikt nie zaznał tego na własnej skórze, to nie wie, że JMP ma własne prawo pracy i o to mi chodziło, wiem, że Larrikol ma rację, ale nie lubię ciętego języka i poniżania innych, gdy nie zna się rzeczywistości i nie odczuło się tego na sobie (są to może sporadyczne przypadki, ale się zdarzają), więc może warto by było się zapytać, lub doczytać się , że pisane powyżej posty były podtekstem
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-31, 17:55   

No to edi nie zrozumiałyśmy Ciebie i niepotrzebnie się zdenerwowałeś :)
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 18:20   

Ja się nie denerwuję, tylko nie lubię, gdy ktoś widzi tylko siebie, bo tu nie chodzi tylko o mnie, ale też o czepianie się innych, podważanie czegoś czego się nie doznało na własnej skórze.
Dzięki marta ;)
A o ile pamiętam Larrikol to coś pisałaś, że zdrowie i kręgosłup jest ważniejszy (i ja to szanuję, bo to fakt - cenię Twoją decyzję). Ale nie oceniaj całości po jednym kawałku :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo