Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4 a grafik
Autor Wiadomość
Kazan17 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-02-27, 12:08   L4 a grafik

Witam, piszę bo chcę się poradzić. Od 21 lutego jestem na zwolnieniu do 16 marca, grafik teoretycznie był zrobiony na marzec ale nie była wydrukowana ostateczna wersja. od 1 do 16 marca mam praktycznie same dni wolne wstawione pod zwolnieniem, a w drugiej połowie robię po 10-12 godzin. Stąd moje pytanie, czy można zmieniać grafik pod zwolnieniem?
 
     
ellsi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Gru 2016
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 20:10   

Nie.Tylko jeśli nie było wersji ostatecznej ciężko udowodnic.
_________________
ellsi
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-27, 21:19   

wow ale ktoś jest skurwy... że tak Ci grafik urządził. Moja rada kontynuuj l4 do końca marca lub jeśli jesteś zks porozmawiaj o tym z rejonem lub zgłoś to do bopu. Nieźle ktoś to wykombinował.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Kazan17 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 03:35   

Czyli nie można grzebać w grafiku jak ktoś przynosi zwolnienie? Bo coś słyszałem ze prawo pracy się zmieniło i że tylko w pierwszym tygodniu zwolnienia nie można. Jestem zks jeszcze młodym stażem więc wolę się dopytać. Słyszałem że kiedyś jak grafik był niezrobiony to trzeba było wstawić od poniedziałku do piątku po 8 godzin i weekendy wolne, zmieniło się coś? Jak poszedłem zobaczyć ten grafik to zwolnienie było usunięte i jeszcze mi godziny przestawiali 👏👏👏
 
     
Papuga 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 08:20   

Mam to samo pytanie jak to jest z tym l4 mialam zaplanowany zalegly urlop w marcu malo godzin do wyrobienia jak to sie teraz bedzie mialo jak jestem na l4 tydzień czasu
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-28, 08:57   

Cytat:
z art. 130 § 3 k.p. wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym ulega obniżeniu o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności w pracy zatrudnionego, przypadających do przepracowania w czasie tej nieobecności, zgodnie z przyjętym dla niego rozkładem czasu pracy.
Zatem w pierwszej kolejności pracownik powinien mieć zaplanowany w grafiku pełny miesięczny wymiar czasu pracy, aby móc ustalić, o jaką liczbę godzin należy obniżyć jego wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym.

Nie powinni Ci tak robić, nie ważne, czy była wersja ostateczna, czy nie. L4 obejmuje wymiar godzin, które byłbyś w pracy. Gdyby nie L4 nie dostałbyś tyle wolnego, które później musisz odpracować. Interweniuj w tej sprawie, bo to zwykłe skurwy***two. masz prawo zachorować i nikogo nie upoważnia to do oszczędności godzin roboczych Twoim kosztem. Brakuje pracowników? to też nie Twoja wina i nie Twój problem. Wystarczy chyba, że tracisz prawo do premii za obecność. Przymuszanie do odrobienia godzin, za które i tracisz premię to chamstwo.
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 283
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 09:32   

Ale chamstwo. Ja bym zgłosiła. Niech się tłumaczą
  Ocena JMP: 5/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 12:41   

Jeśli masz dowody na to że ktoś ci ściągnął naniesione l4 i zaczął zmieniać grafik masz podstawę do zgłoszenia tego. Niestety każde usunięcie l4 po wprowadzeniu do systemu jest widoczne w kadrach. Ja bym o to niestety dymił na maxa bo tak się nie robi i jest to po prostu czysta złośliwość twojego zajebistego kierownika sklepu. Na pal z nim i niech wisi powieszony za jaja!

btw
to podlega już karze przy kontroli z pipu.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 20:22   

no to ktoś zaszalał! Nie daj się i walcz o swoje. Zwyczajnie pozostałe pół miesiąca 10-tek i 12-tek Cię wykończy.
 
     
Kazan17 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-02-28, 22:01   

A więc tak... Rozmawiałem ze swoją rejonową, mają mi zmienić grafik tak jakbył zrobiony zanim poszedłem na zwolnienie, przynajmniej teoretycznie godziny mają się zgadzać. Chroni ich tyle że to nie była ostateczna wresja grafiku i mogli sobie przerzucić godziny i dopiero nanieść zwolnienie tyle ich kryje... Miała z nimi porozmawiać i mają zmienić, czy zmienią to się okaże...
 
     
aandzia 

Dołączyła: 18 Wrz 2012
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-01, 11:08   

Proszę was o odpowiedź od dnia 1 lutego do 23 lutego miałam byc na urlopie ale od 12 lutego wylądowałam na zwolnieniu do końca lutego Jak to będzie liczone w godzinach normalnie jak bym byla w pracy czyli 160 godzin?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-01, 11:52   

od 12.02 masz nałożone na swoje godziny pracy l4 nie wiem ile miałaś do wypracowania w lutym godzin może to być i 200 bo rozliczamy się kwartalnie.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-01, 14:44   

aandzia napisał/a:
Proszę was o odpowiedź od dnia 1 lutego do 23 lutego miałam byc na urlopie ale od 12 lutego wylądowałam na zwolnieniu do końca lutego Jak to będzie liczone w godzinach normalnie jak bym byla w pracy czyli 160 godzin?
nie da się powiedzieć ile to będzie godzin bo mogłaś mieć zaplanowane specjalnie mniej np. 140 żeby zaoszczędzić godzin na marzec a mogłaś mieć i 180 bo tyle było potrzeba w lutym. Ile godzin Ci ''zeszło'' sprawdzisz tylko i wyłącznie patrząc w ohr na grafik
 
     
~plast

Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-03-01, 17:36   

Czy jeśli ktoś miał w styczniu i lutym L4, to powracając do pracy w marcu, może pracować po 12 godzin na dobę przez 31 dni w miesiącu, skoro w styczniu i lutym go w grafiku nie było, więc ma kupę godzin 'w zapasie' i na pewno kwartalnie nie przekroczy limitu? :szczena:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-03-01, 18:42   

Nie będzie mógł pracować 31 dni, bo od marca obowiązuje już ustawa o zakazie handlu w niedzielę ;) kilka odpadnie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo