Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalny profil "Biedronka" na facebooku
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
Wysłany: 2017-07-02, 19:11   Oficjalny profil "Biedronka" na facebooku

Znalazłam taką dyskusję na profilu fb biedronki i podniosło mi się ciśnienie, bo wygląda na to, że wg biedronki, ta kasjerka, która nie miała w kasetce pieniędzy bo nie było zasilenia jest winna, że nie miała jak wydać... nie dość, że wciąż żebrzemy o drobne, to biedronka uswiadamia klientów, że mogą przychodzić z dwusetkami i kupować produkty za 1zł, a kasjer ma obowiązek wydać i kropka ....
screen komentarzy

link do dyskusji pod komentarzem

Inną rzeczą, która mi się rzuca w oczy na tym profilu - gdy ludzie piszą o bałaganie na sklepach, braku cen, niewchodzących promocjach itp są proszeni o podanie szczegółowych inf na priv, w celu wyjaśnienia zaistniałej syt ... czyli żeby na danym sklepie zrobić zadymę, bo to wina personelu przecież, że ludzie słusznie narzekają ...
 
     
~Wariatka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Wrz 2016
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-02, 20:01   

Po prostu chcę się żygać jak się czyta te odpowiedzi Biedronki :bu:
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-02, 20:24   

Wariatka napisał/a:
Po prostu chcę się żygać jak się czyta te odpowiedzi Biedronki :bu:


Aż ludzie pytają czy biedronka udaje, że nie wie, że tak jest na wszystkich sklepach, a oni proszą o dokładne dane w celu weryfikacji i podjęcia działań, by POPRAWIĆ zaistniałą syt... poprawią zatrudniając więcej osób czy poprawią dając wycisk tym, którzy są na danym sklepie ... ciekawe ...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-02, 20:33   

A to zależy pewnie co okaże się bardziej skuteczne. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 10:26   

MalaAsia napisał/a:
to biedronka uswiadamia klientów, że mogą przychodzić z dwusetkami i kupować produkty za 1zł, a kasjer ma obowiązek wydać i kropka ....


Wystarczy się nie spieszyć z rozmienianiem takich dwusetek, a większość sama siebie uświadomi, że lepiej jest płacić kartą.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-07-03, 12:12   

Po co tak bierzecie do siebie? Toż to szkoda zdrowia :)
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 12:19   

No nie moge az mi cisnienie podskoczylo jak czytam te odp biedronki!!Masakra!!Przecież w książce kasjera zakaz rozmieniania w innych kasach po pierwsze a po drugie ta z drugiej kasy skąd ma brać drobne !A takie damuski jak ta w tej wypowiedzi sa żałosne bo myśa że biedronka coś z tym zrobi a oni oczy jej zamydla tak samo jak nam mydla (sa w tym mistrzami) a kasjer sobie radz potem z taka histeryczką
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 14:05   

art 535 kodeksu cywilnego nakłada obowiązek na klienta a nie na sprzedawcę

Omijając martwe przepisy. Podziwiam osobę, która nie posiada w tych czasach karty płatniczej....a z profilu nie wygląda na osobę w podeszłym wieku nie korzystającą z usług bankowości elektronicznej.

Kolejna niedowartościowana osoba, która robi sobie gównoburzę ,bo kasjerka nie miała jej wydać z 200 zł za bułkę.
  Ocena JMP: 7/10
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 15:37   

Czasami bywa tak,ze o godz.6,40 nie mam juz czym wydawac bo 3 osoby nie chcący nie miały drobnych .Kierownicy maja to gdzies ,nawet sie nie fatyguja zeby rozmienic
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 15:54   

woodman napisał/a:


Kolejna niedowartościowana osoba, która robi sobie gównoburzę ,bo kasjerka nie miała jej wydać z 200 zł za bułkę.


Nie kasjerka, tylko kasjer i nie dlatego, że nie miał wydać, ale dlatego, że wyskoczył z paragrafem, że to klient ma obowiązek mieć odliczoną kwotę. JMP ma inne stanowisko w tej kwestii i nie ma nic dziwnego w tym, że klientka postanowiła się poskarżyć.

No, przynajmniej tyle wynika z tego co napisała klientka i nawet jeżeli sytuacja mogła wyglądać inaczej to i tak Biedronka się nie będzie na profilu wykłócać tylko zawsze zbyje taką gadką szmatką jak tutaj.

I to wcale nie musiała być bułka, bo skoro każdą 100 trzeba włożyć do skrzyneczki to nawet przy zakupach za 40 zł, dwusetka może zaboleć i to w dowolnym momencie zmiany.
  Ocena JMP: 3/10
     
Monia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 16:26   

Pracuje już długo w biedronce i nie mam problemu z wydawaniem. Trzeba wiedzieć ile masz wydać wcześniej i coś pokombinować np do 50 zł. Często zamieniam drobne lub zaproponuje że wyliczę z drobnych. Troszkę pomyśleć i umieć podejść klienta. Kasetkę zawsze zdaje pełną drobnych. :pa1:
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 16:36   

Zazdroszczę inteligencji Monia76 .Wiesz szybciej ile masz wydać i umiesz kombinować.Tylko pozazdrościć ,widocznie ja jestem bez mózgiem bo nie mam takich zdolności.Na szczęści kończę karierę w biedronce i nie muszę żebrać o każdy drobny pieniądz.Pozdrawiam .
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 17:22   

Monia76 napisał/a:
Pracuje już długo w biedronce i nie mam problemu z wydawaniem. Trzeba wiedzieć ile masz wydać wcześniej i coś pokombinować np do 50 zł. Często zamieniam drobne lub zaproponuje że wyliczę z drobnych. Troszkę pomyśleć i umieć podejść klienta. Kasetkę zawsze zdaje pełną drobnych. :pa1:


Ja robię tak:
ktoś ma zapłacić 23,59 a daje 100zł, wpisuję tę stówkę jako gotówkę i patrzę co mam i dopiero wtedy proszę o to, czego mi potrzeba np mam sporo 50 tek, a nie mam dyszek czy dwudziestek to proszę o tyle, żebym mogła wydać 50zł, gdy mam wydać 40 z groszami proszę o 10zł i jakieś drobne, jest mi w ten sposób łatwiej utrzymać w kasetce jakąś równowagę niż tylko prosząc o drobne końcówki ... Przeważnie to działa i mam na tyle, że rozmieniam dziewczynom i oddaję wypasione kasetki Są jednak takie dni, że klienci jak zaczarowani rzucają stówa za stówą przeplatane dwusetkami i mówią, że tylko tyle wzięli i rób co chcesz. Możesz sobie kombinowac i podchodzić klienta, jak nie ma to ci z rękawa nie wytrzepie - wyciąga portfekl i pokazuje -że nie nazbiera z drobnych i jedyne co możesz przydatnego wybrac to marne 2 gr :D
Więc z tym pomyśleniem to nie do końca tak 'rózowo'
 
     
Clarice

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 19:12   

Taki offtop. Mój rekord to było pozostawione w kasetce 10zł w banknocie i 40 groszy w bilonie o godzinie ósmej rano. :D Taka mi szarańcza z grubymi przyszła. Także ten... czasami tak jest, że drobnych nie ma. My musimy sobie z tym jakoś radzić i się niepotrzebnie nie wściekać.
Proszę, nie dajmy się zwariować. Pamiętajcie, będzie dobrze :D

A wpisów na FB już nie czytam. Nie ma sensu niepotrzebnie się ładować negatywnymi emocjami i dokładać do codziennych zmartwień :)
  Ocena JMP: 8/10
     
Monia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-03, 22:32   

Celina nie miałam zamiaru kogoś obrażać. Po prostu lubię mieć dużo drobnych w kasetce bo inni zdają prawie puste. Moją przeważnie biorą na jedynkę a jak przychodzę na drugą zmianę to dalej trzeba żebrać. Czasami jak się wkurzę to piszę kartkę żeby zostawić kasetkę nr x na drugą zmianę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo